Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5MAKİNELER KONUSUNDAKİ <>5DEDEKTÖRLERDE ARANAN UNSURLAR
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni GPR Sistemi

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 7>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
zaman41 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 40
  Alıntı zaman41 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Nisan 2017/2009 Saat 01:09
eskiay ve emfad arkadaşım epey bir tartışmadır sürüp gidiyor.

alman malı emfad cihazı hakkında bildiklerimi söyleyeyim. BENDE EMFAD CİHAZI YOK.

avrupa ülkelerinde bizdeki gibi dedektör satıcılarının pek yalanı dolanı yok .bizde resmen
yolunacak kaz gibi görüyorlar ve dedektörlerini haddinden fazla övüyorlar.
berlin'de dayım türkiyeye getirmek için emfad pro cihazı alıcaktı.  satıcı neler söylemiş aynen aşağıda yazdığım gibidir.

BU CİHAZ DEFİNE ARAMA AMACI İLE SADECE TÜRKLER TARAFINDAN TALEP EDİLİYOR

ALMAN MÜŞTERİLER TARAFINDAN SADECE İNŞAAT SEKTÖRÜ VE ALT YAPI ÇALIŞMALARI İÇİN SATIN ALINIYOR.

TÜRKİYEDE SÖYLENDİĞİ GİBİ 12 METREYE KADAR ASLA ÇEKMEZ SİZİN İŞİNİZE BU CİHAZ GELMEZ

yani satıcının dayıma söyledikleri buymuş biz telefonla konuştuk  ben şok oldum adam resmen cihazı kötülüyor,
üstelik rakip firma filanda deyil resmen bu cihazın satıcısı bu aslında bir dürüstlük örneğidir.

yani ben sadece dayımın yalancısıyım bu cihazı belki türkiyede verimli bir şekilde kullanıp görüntü alabilen arkadaşlar vardır.

bu cihazı kullanan arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşırlarsa seviniirim.

SAYIN ARKADAŞIM VE TÜM ARKADAŞLARA DUYURULUR.............................................O.N.K....

ALMAN SATICININ TÜM DEDİKLERİ AYNEN DOĞRUDUR  BİREBİR BEN DE DEVAMLI AYNI ŞEYİ SÖYLÜYORUM BİR BİLDİĞİM VARKİ HERHALDE  DEVAMLI SÖYLÜYORUM  KESİNLİKLEN HİÇKİMSE BU CİHAZLARA KANMASIN  

BAK ÖZELLİKLEN DE KIRMIZI İLEN YAZIYORUM

SAYGILARIMLAN...........................OSMAN NACİ KANAT..........................................O.N.K....

Düzenleyen nacibaba - 25/Nisan 2017/2009 Saat 16:32
VATAN SAĞOLSUN
Yukarı Dön
zaman41 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 40
  Alıntı zaman41 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Nisan 2017/2009 Saat 00:50
eskiay arkadaşım sizde naci ustanın çubuklarından varmı?
performansı nedir gizli saklanmış şeyleri bulabiliyormu? yani almaya deyermi gerçekten?
VATAN SAĞOLSUN
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Nisan 2017/2009 Saat 13:53
Orjinalini yazan: fethi

hangi dedektorlerden bahsediyorsun 28 cm
bende pulse var
başlığına gore 2 mt hatta 5,5 mt de toprak altında denenmiştir
sen eskiay arkadaş baya eski kalmışsın adın gibi
Sayın fethi, sen DELTA dan bahsediyorsun sanırım. O devre büyük cisimlerde 120 cm ye kadar toprak altında mineral durumuna göre iyi bir performans sağlıyor, ama benim bahsettiğim, 50 kuruş boyutlarınad bir metal para çapıdır; ve yarışmalar tek para üzerinden yapılır, toprak altına koca bir soba gömerek değil. Madem ki, ciddi ciddi bir bilgi paylaşımı yapacağız, lütfen olayı saptırmadan olduğu gibi yazalım. Aksi halde sadece ve sadece kendimizi kandırmış oluruz ki, çubuk üzerine asla çıkamaz hiç bir detektör devresi. İddaa ediyorum en iyisi çubuklardır. Derinlik kazabileceğin menzile kadar erer. Benden bu kadar, sataşma yerine lütfen gerçekleri paylaşın değerli dostlar. Hepinize sevilerimi ve saygılarımı sunarım, Allahın selameti üzerinizde olsunve sizleri sazan avcılarından (GPR cihazları pazarlamacılarından) korusun.
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Nisan 2017/2009 Saat 11:26

arkadaşlar shs 77 cihazı hakkında bilgisi olan varmıdır.yada kullanan

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Nisan 2017/2009 Saat 11:23

arkadaşlar shs cihazı hakkında bilgisi olan varmıdır.

Yukarı Dön
emfad Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 20/Ağustos 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 8
  Alıntı emfad Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Nisan 2017/2009 Saat 10:22
Orjinalini yazan: fethi

bende pulse var

hehehe

eskiay arkadasa gereken cevabi vermissin   fethi kardes

insanlar bilmedikleri seylerde ne kadarda biliyormus havasi vermeye hevesleniyorlar
hep bundan kaybetmiyorlarmi zaten.....

Yukarı Dön
fethi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 20/Temmuz 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 17
  Alıntı fethi Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Nisan 2017/2009 Saat 09:38
bende pulse var
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Nisan 2017/2009 Saat 12:26

Öncelikle belirtmeliyim ki, elektro-manyetik cihazlar dediğimiz zaman en iyi sistem başta çubukl sistemi gelir ve ardından indiksiyon sistemle çalışan manyetik detektörler gelir. Detektörlerin kapsadığı alan yapılan detektör yarışmalarından 28 santimi hala geçememiştir ki, anlaşına çubuk sistemi her daim en iyisi olduğu aşikardır. Zaten benim bu siteye gelipte zamanımı harcamamın yegane nedenide, burada ciddi anlamda bir başarının (çubuk konusunda Naci Baba'mın ulaştığı nihayi başarı) cazibesidir. Ben detektör ve gpr sisteminin azami yirmi santimden öteye bir getirisi olabileceğini sanmıyorum. Ha, bana eğer dersen yüksek enerjyle çalışan sismik analiz cihazı var diiye, o zaman ikna olurum ki, bu sistemleride kullanabilmek için, öncelikle uzmanlık ister; öyle basit bir laptopla, 12 volt veya 9 voltla, toprağı analiz edebilmek, fizik kanunlarına aykırı. Fizik kanunlarında temel bir anlayış vardır, bir enerji, gücü kadar iş yapar ve hiç bir şeyi yoktan ve olanı da yok edebilmek münkün değildir. O yüzden, kimse kusura bakmasın, böyle bir varsayım icadıyla balık yakalamak, kargalar bile güler ki, burası zaten başlı başına bir ciddi sitedir. Saygılar dileğimle efendim, kimseyle kavgam yok, ben ciddi ciddi, temel anlayışımı bütün iyi niyetimle paylaşmaktayım, bu böyle bilinsin. İnsanlar sazan değil ve düşünüyorlar araştırıyorlar ve görünen itibariyle, çubuk sisteminden ötesi pek sonuç alınacak sistemlere benzemiyor. Tekrar saygılarımla, sağlıcakla kalın cümleten.

Yukarı Dön
derince Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 21/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 27
  Alıntı derince Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Nisan 2017/2009 Saat 11:08
ark.selam kolay gelsin sizin bahsettiginiz cihazın ismiyle gprs ark. üzerinde çalıştıgı cihaz aynımı ilk önce onu bilelelim veya siz o cihazın sizin dediginız  cihaz oldugunu nerden biliyosununuz bunu anlamak içinde artık bu gprs ark. çıkıp herhese cevap vermeli çünkü ortaya birşeyler söyledi denemeler yaptıgını söyledi sonra kayboldu kendisi eger  siteyi takip ediyorsa çıkıp konuşmalı herkesi aydınlatmalı bu konu içinde fazla tartışmanın anlamı yok bence  herkese kolay gelsin
Yukarı Dön
emfad Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 20/Ağustos 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 8
  Alıntı emfad Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Nisan 2017/2009 Saat 08:54
eskiay kardesimiz konu hakkinda  en ufak bilgisi olmadan konuya saldiri yaptigindan mudahele ettim.
cunki gpr arkadas konuya hakim biri benimde ufak tefek gpr cihazlari hakkinda bilgim oldugundan hak veriyor ve destekliyorum.

eskiay arkdasin deyimiyle volt ile khz ile birbirini biribirine karistirim anliyormus havasi vermenin alemi yok.

arkeologlar ve jeologlarin kullandigi yiginlarlca cihazlar var gpr cihazlarina takilip kalmiyorlar.

bilmiyorsak susalim dinlemeyi  ogrenelim 
bizim geri kalmamizin sebebi budur bilmedigimize konuda bilmislik taslamak bilenide taslamak.
  konu

golden king konusu degil KENLTLI arkadas

golden king denilen cihazi kundaktaki bebe bile anlar gprle alakasi olmadigini .

gpr elektromanyetik dalgalarin verici ve alici antenler sayasinde gonderilip alinarak calisan bir pirensibe sahip dalgalar herhalngi bir anormallige carpip geri doner ve alici antenleri sinyali geri yakalar.

anlayana sivri sinek saz anlamaya ne anlatsan azdir. herke anladi bir ESKIAY kardesimiz anlamamis.

Allah  yardimcisi olsun
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 7>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50