Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5DEFİNECİLİK BİLGİ BANKASI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

UZAYDAN GELEN METEOR TAŞLARI

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 23456 12>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mart 2017/2013 Saat 08:30
>ATACAĞIN RESİM  KENDİ BİLGİSAYARINDA  BİR YERDE OLMASI ŞARTTIR
2>MESAJA RESİM EKLE <------  AŞAĞIDAKİ YERİ TIKLA
3-KARŞINA POSTMAGENİN SAYFASI ÇIKICAKTIR
4> GÖZ AT---------A TIKLA
5> EN ÜST PENCEREDEN SENİN RESMİN NERDE BUL VE ONA TIKLA RESMİN ETRAFINI BİR KOYU RENKLİ  KUŞAK SARICAK  SONRA BU RESME DÖNÜŞMEMİŞSSE ŞÖYLE YAP EN ÜSTTE SAĞDA BİR KARE KUTU İÇİNDE 3 YUKARDA 3 ALTINDA NOKTALAR V AR ONA TIKLA  TIKLAYINCA O İŞARETLETİĞİN RESİMSE RESME DÖNÜŞÜR ORTA YERDEKİ PENCERE İÇİNDE SONRA .......................
6> SAĞDA ORTALIK YERDE KENARDA   (  AÇ  )  A BAS PENCERE DEĞİŞECEKTİR
7>SAKIN  + 18 İÇERİĞİ ONAYLAMA  ONAYLARSAN O PİSLİK RESİMLER ÇIKIYOR ONLARIN OLMAMASI İÇİN ONUN YANINDAKİ   ((  AİLE İÇERİĞİ  ))  Nİ TIKLA  SONRA
8>((RESMİ YÜKLE ))------YE B AS VE BEKLE  AZ SONRA RESİM BASILMIŞ OLUR

DİKKAT VE ÖNEMLİ BİR NOT>>>>İLK ÖNCE YAZACAĞIN SAYFADA RESMİN NEREDE ÇIKACIĞINI  BELİRLE  İMLEÇİ TAM ORAYA GETİR YANIP SÖNEN SATIR İMLECİNİ  VE BUNDAN SONRA İŞLEMLERİ YAP RESİM TAM SENİN O İŞARETLEDİĞİN YERE ATILIR

HEPSİ BUKADARDIR.................................................................................................ONK........

Yukarı Dön
dionisos Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 08/Mart 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı dionisos Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Mart 2017/2013 Saat 08:33
Bir şey daha ekliyeyim.Elinizdeki siyah camlaşmış bir parça ise TEKTİT olabilir.Ama tektittir diyemem zira çok ağır olduğunu söylüyorsun. Tektitler cam ağırlığında olur.Bir nevi Obsidyen gibidir.Çok Yüksek ısı ve ani şok nedeniyle silisli parçalar camlaşır.Yıldırım düşme yerlerinde de bulunabilinirler.Ama elinizdeki eğer tektit ise içinde göktaşından parçacıklar taşır.eğer yükleyebilirsem elimdeki benzer parçaların resimleri var.yüklemeye çalışacağım.
Yukarı Dön
dionisos Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı dionisos Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Mart 2017/2013 Saat 08:24
Trabzonlu arkadaşım.Türkiyede analiz ayabilen bir akademisyeni tanıyorum.Elinizdeki parçayı ona gönderebilir veya onunla irtibata geçebilirsin.bilgi almak istersen bana yaz.
dionissoss@hotmail.com.
Yukarı Dön
trabzonlu Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 04/Mart 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2
  Alıntı trabzonlu Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Şubat 2017/2013 Saat 18:40
evet araştırdım yok türkıyede bir müddet saklamayı düşünüyorum taşı parlak cam ggibi ve cok agır örneklere baktım diğer göktaşlara benzemıyor ama yukardan düştüğü kesın ışığını gördük ve topraktan cıkardık
Yukarı Dön
hopss35 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 23/Aralık 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 17
  Alıntı hopss35 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Şubat 2017/2013 Saat 11:53
izmir gaziemir e bağlı serbest bölge diyee bii sanayi var bu sanayide uzay bilimleriyle ilgilenen bii yer olduğunu düşünüyorum çünkü fabrikanın girişinde kocaman biii uzay aracı var biii orayı araştır derim bentam bilmiyorum ama

some bady stop me
Yukarı Dön
tekno_V Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 60
  Alıntı tekno_V Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Şubat 2017/2013 Saat 08:59
trabzonlu arkadaşım şu zaman itibariyle turkiyede bildiğim kadarıyla bu taşları ınceleyen değerlendiren bir laboratuvar bulunmamaktadır uzuy kurumu hakkında bır kuruluş kurma kararı alındı ama bu ne kadar surer bızım ulkemizde bunuda allah bilir bir uzay bilimleri muzemiz var ama oda bildiğim kadarıyla aptalca su ufoları araştırıyıyor rusyada internetten satışa cıkaranlar var onlarda patır patır yakalanıyorlar bizim ülkemizde satmak sucmudur bu ulkede herşey suctur suc olmasa bile vergi vermeyeceğin için haksız kazanctan suclanırsın bu yuzden acele etme derim elindeki gerçek bır gok taşıysa tabiki çok kıymetli ama şuanda bu taşlarla ilgilenen alım satım yapmayı bırakta iyi derecede anlayana bilene denk gelmedim ama bu yoktur anlamınada gelmez kal sağlıcakla saygılar

Düzenleyen tekno_V - 22/Şubat 2017/2013 Saat 09:04
Irmağı takip eden, denizi bulur.
...SAYGILAR...
Yukarı Dön
trabzonlu Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 04/Mart 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2
  Alıntı trabzonlu Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Şubat 2017/2013 Saat 17:30
arkadaşlar trabzona da düştü gecen hafta meteor taşı şu an elımde ve nereye başvurcamı bılmıyorum yardımcı olacak olan varsa lütfen yazsın
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Şubat 2017/2013 Saat 07:32

SELAM HERKEZE

2--3  GÜN ÖNCE BÜYÜK PİYANGO RUSLARA ÇATTI  KOCA BİR GÖKTAŞI ŞEHRİ YALAYIP BUZ TUTMUŞ GÖLE DÜŞTÜ  ŞİMDİ BALIKADAMLARCA BU GÖK TAŞI GÖLÜN DİBİNDE ARANIYOR YALNIZ ŞEHİRİ YALARKEN YÜZBİNLERCE UFAK PARÇACIKLARI DA YAĞMUR GİBİ RAST GELE GEÇTİĞİ HİZALARA SERPEREK GİTTİ EN AŞAĞI BU NEDİR DEYİP TE PENCERE YANINA  YANAŞAN 500 KİŞİYE DE HASTANE PİYANGOSU VURDU  EN KARLI ÇIKANLAR HEMEN BU PARÇACIKLARI TOPLAYIP ZULAYA ATANLAR İLEN  CAMCILAR KAZANDI DENEBİLİNİR  500 DEN FAZLA KİŞİ KIRILAN CAMLAR YÜZÜNDEN YARALANDI CAMCILARDA İŞ BAŞINDA KIRILAN CAMLARIN YERİNE YENİLERİNİ TAKMAKLAN UĞRAŞIYORLARMIŞ  VATANDAŞLARA ZATEN HER ÜLKEDE UFAK PİYANGOLAR VURUR ESAS BÜYÜKLERİ DEVLETLER KAPARLAR ŞİMDİ ANASINI DEVLET ARIYOR GÖLÜN İÇİNDE BULURLARSA PİYANGO DEVLETE KALIR..BABALARI DA HALK TOPLAR ŞİMDİDEN İNTERNETTE SATIŞA BİLE ÇIKARMIŞLAR  FALAN FİLAN ..

LEN METEOR NİYE ORALARA GİDER DE DÜŞERSİN  TÜRKİYEDE MESKUN BİR BÖLGEYE DÜŞSEYDİN YA  OLMAZMIYDI  ŞANSIMIZ YOK Kİ HİÇBİR KONUDA  NE YAPALIM SAĞLIK OLSUN

ARKADAŞLAR İ,NTERNETTE BU KONU HAKKINDA NE BULURSANIZ ALIN BURAYA EKLEYİN BENİM HİÇ VAKTİM YOKTUR   SİZLER DE TAŞIN ALTINA AZICIK ELİNİZİ SOKUNUZ BEN TEK BAŞIMA BU SİTEYİ YÖNETİYORUM  YOK YARDIMCIM  SİZLER DE GAYRET EDİN BU SİTE BENİM DEĞİL HEPİMİZİNDİR BUNU HİÇBİRZAMAN UNUTMAYINIZ ................................................ONK.

SAYGILARIMLAN..........................................................NACİBABA................................ONK.....
Yukarı Dön
dionisos Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı dionisos Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Şubat 2017/2013 Saat 04:47
Son olarak şunu söyleyebilirim.
Göktaşı konusu son zamanlarda amatörler tarafından yükseltilen bir değer.Bunda belgesel proğramlarının etkisi büyük.Bu güzel bir şey.
Bunu geliştirelim.Amerika da bu böyle gelişti.Her şubat ayında tucson da buluşma yapılıyor.O kadar ki bilim adamları bile gidiyor.Kolleksiyoncular gidiyor.Konferanslar yapılıyor.
Bu konuda biz de ülkemizdebir platform oluşturabiliriz.Hatta yılın belirli bir gününde buluşmalar yapabiliriz.Tanışalım.elimizdeki parçalar hakkında tartışalım.İsteyenler değiş tokuş yapsın,Ya da alış veriş.(Güvercin severler gibi) yapsın.Yani arkadaşlar ille de olacaksa bu piyasayı biz oluşturalım.
Şahsen bir yerlerde göktaşı buluşması yapılırsa gitmeyi isterim.
saygılarla.

Naci Babanın bu güzel sitesindeki forumu yanısıra karşılıklı mailleşebilriz de.:)
dionissoss@hotmail.com
Yukarı Dön
dionisos Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı dionisos Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Şubat 2017/2013 Saat 04:32
Bu forumda gördüğüm bir kaç örnek hakkında görüşlerimi bildireyim;

-Ayhan nickli arkadaştaki örnek göktaşı adayı olabilir.Tabi bulunduğu yer (insan atığı olma durumu)önemli.yüzeyinde füzyon izi yok.bu durumda yüzlerce hatta binlerce (bendeki örnek en az 2000 yıldan önce) yıl eski olmalıdır.Bu durumda yüzeyinde oksitlenme ve çatlama izleri var mı?Yukarıda belirttiğim gibi ufak bir kesit alıp forumda göktaşı isimli arkadaşın dediği gibi 100-200 gr değil(40-50gr) yeterli.Zaten göktaşlarının çoğu 50-150 gr civarıdır.Genellikle Bir kaç km Yukarıda patlama ve parçalanma sonucu.
-Orion arkadaşın elindeki örnekler Benim elimdekilere neredeyse tam benzer.Ben analiz yaptırıyorum.
-Karagün arkadaşın elindeki görsel olarak gök taşına çok yakın.İncelenmesi yada incelettirilmesi gerekir.Bir astronomi profesörüne gösterebilir.
-Napolyon 0359 arkadaşın elindeki incelenmeye muhtaç.Bulunduğu çevrede çok fazla varsa antik dönem cürufu olabilir.Az ise bulunduğu yer nasıl bir yer?
İnsanların yaşam alanlarındaysa göktaşı olma ihtimal düşer.Değilse o parçanın neden orada olduğu konusunun anlaşılması gerekir.

Tüm bunların yanında bu parçaların maddi değerinden çok bilimsel değeri önemli.Maddi değerini kolleksiyoncular belirler.Ülkemizde de henüz buna para verecek kolleksiyoncu yok.Olsa olsa birbirimize satarız..:))
Şahsen ben çok para vermem..:))

Yani arkadaşlar karşılıklı bilgi alışverişinde fayda var.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 23456 12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50