Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5ATIL MAKİNELERİN SATIN ALIMLARI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ATIL+HURDA MAKİNE ALIMLARI

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ATIL+HURDA MAKİNE ALIMLARI
    Gönderim Zamanı: 10/ocak 2017/2012 Saat 14:28

SELAM ARKADAŞLAR.......................................................NACİBABA..............................ONK....

ARKADAŞLAR ÇOĞUNUZUN ELİNDEKİ MAKİNELER ÖYLE YADA BÖYLE ISKARTAYA ÇIKMIŞTIR VEYA İŞ YAPAMAZ HALE GELMİŞTİR BU MAKİNELERİN BU ŞEKLE GELMELERİNDEKİ EN BAŞ  İŞ TE KULLANICI KAYNAKLI VEYA BİR BAŞKASININ DEDİĞİ ŞEKLİ MAKİNSİNDE TATBİK ETME SONUÇLARIDIR BASİT BİR İŞKEN MAHALLE TAMİRCİSİNİN BİLİNÇSİZCE KURCALAMASI SONUCUDUR V ELHASIL SAYMAKLAN BİTMİYECEK SENARYOLARIN SONUCUNDA MAKİNE ATIL İŞ GÖRMEZ ŞEKLE GELMİŞTİR HELE BİR DE ESKİ TİPLERSE BU ALETLER ARTIK HİÇBİR YEDEK PARÇASI DA YOKTUR NE OLACAKTIR ŞİMDİ SORUSUNA İŞTE BURDA BİR ÇÖZÜM GETİRMİYE UĞRAŞIYORUM  BU ÇÖZÜM ŞEKİLLERİ DE AŞAĞIDA SIRALANMIŞ OLUP SEÇİM MAKİNENİN SAHİBİNE KALMIŞTIR...................................................................................................ONK..

----------********************----------

BİR MAKİNE ŞU BİLEŞENLERDEN OLUŞMAKTADIR 
(A-)MAKİNENİN ANA GÖVDESİ KUTUSU ( B-)MAKİNENİN (2) ADET OLAN KOL UZANTILARI  ( C-)
BAŞLIKLARI KAÇ TANE VARSA  (D)-KULAKLIĞI  (E)-BATARYALARI PİL KUTULARI  VE ŞARZLI BATARYA TAKIMI  İLEN ŞARZ CİHAZI  (F)-ÇANTASI   (Ğ)-FATURASI  (H)-
GİBİ DAHA NELERİ VARSA  MESELA MAKİNE İÇİ VE KARTI BOZUK OLMUYACAK BİR ŞEKİLDEDİR  DE DİĞER AKSAMLARI SAĞLAMDIR BU SAĞLAMLARI DA ARAYANLAR VARDIR  VE BEN DE TAMİRLEN UĞRAŞTIĞIMDAN DOLAYI BENİM DE BU AKSAMLARA İHTİYACIM VARDIR BİRKAÇ TANE ATILDAN BİR MAKİNE DE YAPILABİLİNİR BU OLSAIK DA VARDIR PARÇA BEKLİYENLERE DE YARAR  BU SEBEBLEN BU KISMI AÇIYORUM......

HER KİMDE ATIK YATAN MAKİNE VARSA BUNLARI BANA YOLLAYIP BİR DEĞERLENDİRME ŞEKLİNE SOKABİLİR  ÖYLE YADA BÖYLE BİŞİLER YAPILABİLİNİR
1 TAKIM ÇUBUK SİSTEMİNLEN DE DEĞİŞTİRİYORUM BU ATILLARI BUDA VARDIR

VEYA BEKLEMEKTE OLAN DİĞER PARÇA ARANAN CİHAZLARA DA  MERHEM OLABİLİR  HİÇOLMASSA ATIK DURACAĞINA BİR İŞE YARAR VE SİZE PARA DA GETİREBİLİR
BU KONUDA TEKBİR VİDASINA KADAR DEĞERLENDİRİP HEM SİZLER İÇİN HEM BENİM İÇİN BİR FAYDALARI OLUCAKTIR  BU HURDALARIN BUNDAN EMİN OLABİLİRSİNİZ

BENİM SÖYLİYEBİLECEKLERİM BU KONUDA BUKADARDIR BU ATILLAR   NE MARKA MODELLERDE OLURSA OLSUN ESKİ YENİ VS VS HEPSİ DEĞERLENDİRMEYE ALINACAKTIR

SAYGILARIMLAN.................................................................NACİBABA........................ONK.....
Yukarı Dön
dilek_cesmesi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 24/Nisan 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 1
  Alıntı dilek_cesmesi Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Nisan 2017/2013 Saat 14:39
Öncelikle tüm okuyucu ve ziyaretçilere selam olsun. Sitenize yeni üye olmam ile kendi adıma gurur duydum.Böylesine fafdalı bilgilerin burada paylaşılması beni onurlandırdı.
   Şimdi lafı fazla uzatmadan konuya gireyim ,bende 1 adet mikronta 3001 dedektör (atıl durum da  )  1 Adet markasını bile bilmediğim bir dedektor (atıl durumda) 1 adet yine mikronta 4003 dedektör.(Yapılabilir nitelikte )1 adet white's 6000 Di seri  3 dedektör.(atıl durumda )Yine 1 adet goldscope a 9000 profi .Çalışır vaziyette.Şimdi sizlere sorum şu? Ben bu güne kadar çok dedektör kullandım.Ama tek memnun kaldığım cihaz american yapısı olan white's 6000 Di seri 3 dedektörüdür.Elimde bulunan bu makinayı tamir etmenin yollarını araştırıyorum.Bana white's 6000 olan bu cihazın ana kartı ile 21 cm çap  ve 36 cm çaplı tarama başlıkları lazım. Bana bunları temin edebilecek arkadaşlara diger elimde bulunan cihazları vereceğim.Bu şartlara sahip arkadaşların bilgilerine bu yazımı paylaşmak isterim.İlgili olanlar bana özel yazabilirler.Şimdiden teşekkürlerimi arz ederim sevgi ve saygılarımla iyi akşamlar.
Yukarı Dön
monacor_20 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 23/Temmuz 2017/2015
Durum:
Gönderilenler: 24
  Alıntı monacor_20 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Eylül 2017/2013 Saat 11:39
    SELAMLAR CÜMLETEN..ELİNDE ATIL DURUMDA COİNMASTER 6000 Dİ SERİİ 3 METAL DEDEKTÖRÜ OLAN ARKADAŞ VARSA BANA YAZABİLİRMİ ACABA ?

DOĞAN ERDEM DENİZLİ.
Bir insanda Yok is€ €d€p. N€yl€sin M€dr€s€ M€kt€p Okusa Alim Olsa Yin€ M€RK€P Yin€ M€RK€P..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Son Giriş: 05/Mart 2017/2024
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Eylül 2017/2013 Saat 13:19

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR

NE OLUP BİTİĞİNİ BANA SOYLERMİSİN LÜTFEN O TAMİRCİ KABUL ETMEDİMİ  NE OLDU  BAŞKA BİŞİLER Mİ VAR  SANA TELEFON AÇIYORUM TELEFONUN ÇALIYOR CEVAP YOK  NE OLDU BİTTİ  BANA AÇIKLA BAŞKA ŞEKİ,LLERDE VARDIR  SEN EN İYİSİ KOMPLE SANA YOLLADIĞIM GİBİ BANA GERİ YOLLA DA  BEN UĞRAŞAYAYIM ONLAN DEPODA BİRKAÇ TANE DAHA BULDUM SİYAH KUTULU OLAN 6000 Dİ DE VAR  BİRKAÇ GÜNÜMÜ SIRF SANA AYIRICAM  YOLLADIĞIMI DAHA FAZLA KURCALAMADAN HEMEN YOLLA BURAYA  BEN HALLEDERİM ONU .

NOT> ANA KARTIN ALTI ÜSTÜ GRÜNÜR DE İÇERDE DAHA 3 AYRI KART DAHA MEVCUTTUR BUNUN İÇİN HERHANGİ BİR PARÇAYI SOKERKEN MUTLAKA VAKUMLU LEHİM POMPASI KULLANMAK ŞARTTIR FAZLA HAVYE TUTMAYACAN PARÇA AYAKLARINDA  PARÇA  ÇIKAR ÇIKIMAZ SOĞUTUCU SPREY SIKMAK ŞARTTIR KATLAR ARASINI SOĞUTMAK İÇİN..
OZEL  KROMDAN İMAL  İĞNE KALINLIĞINDA HAVYE UCU   DA ŞART 2.Cİ HAVYE OLARAKTAN
PARÇA KARTTAN ÇIKINCA HEMEN BU İĞNE  HAVYE İLEN DELİĞİ TAM AÇICAN SOĞUTMA SPREYİNİ SIKICAN VS VS GİDER DE GİDER YANİ KARIŞIK İŞLERİ VAR.. BEN O OARALAR ÇOK SIKIŞIKTIM ONDAN SANA HAVALE ETTİM BU ARA BAYAĞI SERBESTLEDİM  BAKABİLİRİM .
TAMAMMI YOLLA SEN ACELE OLARAKTAN ..

SAYGILAR.....................................................................NACİBABA   //  ADMİN................ONK..  

Yukarı Dön
monacor_20 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 23/Temmuz 2017/2015
Durum:
Gönderilenler: 24
  Alıntı monacor_20 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Eylül 2017/2013 Saat 20:52
Sevgili NACİ abiciğim iyi sabahlar diyeceğim sana artık biz arazide idik bilirsin telefonu evde bıraktım . Evet o cihaz da başka sorunlar da var.sana söylemek istemedim daha doğrusu işlerinin yoğun olduğunu bildiğim için , o yüzden yazdım buraya. Yanlış anlama sakın sana göndereyim göndermesine de sadece ana kartımı göndereyim yoksa komple takımı mı ? biz bu günde gideceğiz araziye belki 2 yada 3 gün gelemeyiz..Kusura bakma bir arkadaşımın compas x 100 challenger var onu bana hediye etmişti.onunla gittik araziye orada iyi çalışıyordu eve gelince kontrol ettik o da çalışmaz oldu. o canımı sıktı biraz.  onunla ilgileneceğim birazdan.Kusura bakmadın değilmi telefonu açamamamın nedenini sen anlamışsındır mutlaka.. sana iyi dinlenmeler dilerken ben çalışaşacağım daha..

Doğan ERDEM Denizli
Bir insanda Yok is€ €d€p. N€yl€sin M€dr€s€ M€kt€p Okusa Alim Olsa Yin€ M€RK€P Yin€ M€RK€P..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Son Giriş: 05/Mart 2017/2024
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Eylül 2017/2013 Saat 09:02

KOMPLE HERŞEYİNLEN YOLLA BELKİ BAŞKA ÇALIŞAN BİŞİ HALLEDİCEM İŞ ONA BENZER..
COMPASS KOLAY ARIZA YAPMAZ EN SIK ARIZA YERİ BATARYA KUTULARI+PİL DEĞME NOKTALARI =  SONUÇ AKIM KESİKLİĞİDİR .
2.Cİ SIK GÖRÜLENİ DE  BAŞLIKTAN ÇIKAN KABLOYU BORUYA DOLAYARAKTAN YUKARI ÇIKMIYORLAR BAĞIRSAK GİBİ BIRAKIYORLAR KABLO DA SAĞA SOLA TAKILINCA KULLANAN DA ZORLUYOR KABLO GERİLİP YA BAŞLIK İÇİNDEN YA MAKİNE GİRİŞİ SOKET İÇİNDEN KOPUYOR VEYA KABLO GERİLMESİ İÇİ KOPMALAR OLUŞUYOR BU DURUMDA ALET SUSAR   AMA EN ÇOK BATARYADAN YAPAR.

NOT> KART ÜSTÜ HER İKİ KARTA BULUNAN TİRİMPOT AYARLARINA SAKIN DOKUNMA ÇOK HASSASDIRLAR AYIRIMI DA DERİNLİĞİ DE HER ŞEYİN KAYBOLMASI BUNLARA BAĞLIDIR DİKKAT ET..

MAKİNEYİ SÖKTÜN TAMAMEN  DIŞARDA ÇALIŞIYOR KUTUYA MONTE ETTİN ÇALIŞMIYOR VEYA EKRAN YOK  SİYAH ---KIRMIZI DÜĞME FONKSİYONLARI YOKSA
BAŞLIK ALMA GÖNDERME FONKSİYONLARI YOKSA TELAŞ ETME
TEK ÇAREN YİNE SÖKÜCEN  VE BAŞLIĞA GİDEN SOKETİ KONTROL ET YANLIŞLIKLAN BURDA PİM ATLAMASI OLUYOR DOĞRU VE TAM GÖREREKTEN TAK SOKEDİ AYNISI  EKRANA GİDEN TERMİNAL  SOKEDİNDE DE OLABİLİYOR BUNLARI BİR KENARA YAZ .
VE KURCALAMADIKÇA ASLA ARIZA YAPMAZ  BU MAKİNELER.

KAL SAĞLICAKLAN

SAYGILAR...........................................................................NACİBABA  /  ADMİN...........ONK...
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50