Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5GPR - YERALTI RADARI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

SONAR RADAR GPR programı

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nusyam Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 21/Nisan 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 19
  Alıntı nusyam Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Şubat 2017/2012 Saat 10:00
MERHABA NACİ BABA KUSURUMU BAĞIŞLA ÇOK ARAŞTIRMA YAPIYORUM BENİ AFFET ŞİMDİ İNTERNET TE BİR KAÇ GPR PROGRAMI İNCELEDİM HEPSİNİ BİLGİSAYARIMA İNDİRDİM AVANTAJIM ZATEN MESLEK OLARAK YAZILIM WEB TASARIM İŞLERİYLE UĞRAŞIYORUM HATTA GEÇEN GOLD KARDEŞ ORTAK BİR PROJE TEKLİF ETTİ BİZ ARKADAŞ LAR OLARAK İNCELEDİK VE ARAŞTIRDIK AMA O ŞARTLARDA OLMAYACAĞINI ANLADIK VE VAZGEÇTİK ŞİMDİ KONUMUZA DÖNELİM

goldensoftware , Visualizer3D , RIMESOFT ,  VB. PROGRAMLARLA SENİN GEÇEN ANLATTIĞIN BU osiloskopLARIN USB OLANLARIDA VAR DİREK BİLGİSAYARA BAĞLIYORSUN BU PROGRAMLARIDA KULLANARAK GPR TARZI BİŞEY ÇIKARMI ORTAYA YOKSA BU GPR LERİN ÇALIŞMA FREKANSLARI  VE DİĞER İŞLEMLERİ FARKLI MI FARKLIYSA BİZ YAPABİLİRMİYİZ HE ABİ BU PROGRAMLARIN HEPSİ FULL YANİ DEMO FALAN DDEĞİL LAZIM OLURSA PAYLAŞIRIM İYİ GÜNLER ABİ
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Şubat 2017/2012 Saat 12:57

ARKADAŞLAR HEPİNİZE SELAMLAR SAYGILAR

ŞİMDİ YAZILIM  VEYA BAŞKA SEÇENEKLER HİÇ ARAMAYIN  GERÇEK BULUNTUNUN TAM FREKANSINA KARŞILIK  SKOP EKRANINDA ZATEN ŞEKLİ GÖZÜKÜYOR .VE YUKARDAKİ ÇİZDİĞİM ŞEMANIN DIŞINDA DA HİÇBİŞİ ARAMAYIN GERÇEKLEN UĞRAŞMAK İSTEYENLERE BU YOL TAM GERÇEKTİR.. BAKIN ŞİMDİ

BİR WHİTES'İN  ( XLT )--(DFX )-- (DFX=300 )  VE SON ÇIKAN SPECTRA V3---VX3  LERİN İÇİNDE ZATEN  BİR FREKANSMETRE---BİR OSİLASKOPUN  SPECTRUMLARININ ANALİZLERİNİ YAPAN UNİTE--SES TONLARI BİÇİMLERİ ANALİZLERİ-- BUNLARIN TOPLU ÇALIŞMALARININ SON NİHAYİ KARARLARINI EKRANA YANSITAN DEVRE VE EKRAN ..
ZATEN BİR CİHAZIN İÇİNDE BUNLAR MEVCUT  HELE SON ÇIKAN VX3 LERDE HERŞEY VAR
DA KENDİNİZİN BİŞİLER YAPMASI MERAK VE BİŞİLER İCAD ETME ŞEKLİNİN ANA TEMELİ YİNE YUKARDA ÇİZİMDEKİ ŞEMADAKİ GÖSTERİLEN YOLDUR ..
AMA BEN İLERİ DÜZEY BİR YAZILIMCIYIM BİLGİŞSAYARCIYIM DİYEN ARKADAŞLARA DA  BU YOLUN AYNISINI KULLANARAKTAN  YANİ İŞARETLERİ BU YOLLAN ALIP KENDİNİZE BİR SÜMÜLATÖR VS VS HAZIRLIYABİLİRSİNİZ BEN SİZE SİNYALİ İŞARETİ NERDEN HANGİ KAYNAKTAN ALACAĞINIZI GÖSTERİYORUM GERİSİ SİZLERİN BECERİSİNE KALIYOR BEN YAZILIMDAN ANLAMAM BİLGİSAYAR KULLANIMIM BİLE %20 Yİ GEÇMEZ YANİ ANLAMAM  TOP SİZLERDE BEN YOLU GÖSTERİYORUM TAMAMMI..

KULLANILAN FREKANSIN ÇEŞİTİ NEVİSİ> TÜM DEDEKTÖRLERDE
00 İLEN 150 KHZ  UZUN DALGA BANTININ SADECE BU KISMI
TAM KULLANIM >> 00 İLEN 100 KHZ LİK KISMIDIR

KHZ//ARASI//           MADDELER
00----------------------DEMİR
00----5-----------------DEMİRLER VE ÇEŞİTLERİ
5-----10---------------ÇÖPLÜK MADDELER DENİLEN KISIM
10----20---------------PLATİN,,BEYAZ MADDENİN PLATİN VE BİLLON KISIMLARI,,SARIYA GİRİŞ
20----30---------------YÜZÜK,,BLEZİK,,İÇİ BOŞ KIYMETE HAİZ MADDELER.BİLLON,ALTINA GİRİŞ
30----35--------------DÜŞÜK AYARLI ALTINLAR ,,SARILAR,,SIKIŞTIRIULMIŞ GÜMÜŞ MADDELERİ
35----40--------------14--16--18--19>AYAR ALTINLAR YEŞİL ALTIN KIZIL ALTIN
40----45--------------20--22---AYAR ALTIN ÇEŞİTLERİ  KIZIL/YEŞİL
50-----------------((  24 AYAR ALTININ TAM FREKANSIDIR ))
55-----------------(( ÇOK ESKİ TAŞLAŞMIŞ AMA İÇİ KURŞUN UN TAM FREKANSIDIR))
60-----------------((KIZILA GİRİŞ YANİ BAKIRLARA ))
65----70----------( BAKIRLAR ÇEŞİTLİ BOYLARDA VE KALİTEDE )
70----80----------(( BRONZLAR  80 NE KADAR KOMPLE))
80----85----------(( BEYAZLAR  GÜMÜŞLER VE BENZERİ MADDELERİ ))
( 89 )--------------(( GÜMÜŞÜN TAM FREKANSIDIR  9999.9999  SAFLIKTAKİ ))
90----95-----------((İNCE GENİŞ TENEKEMSİ MADDELER /demirlere dönüş  sonrası

BU TABLO VE KARŞILIKLARINI BİR GÖZDEN GEÇİRİNİZ   ve aşağıdaki kısmı takip ediniz..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MAKİNENİN OSİLATÖR  RX---TX  ÇARPIM FREKANSI  İÇ FRQ=6 KHZ / İLAVE 2.5 KHZ/15KHZ/
DFX---XLT SERİLERİNDE  BUNLAR    VX3  VEYA V3 LERDEN ŞU AN BAHSETMİYORUZ..
SES FREKANSI    ((   0 İLEN  255 SES TONU ÜRETEBİLEN BİR ÜNİTE )tone audio frequency.

BU tablo buluntulara denk gelen karşılık frekansların  khz cinsi taksimatlı  tablosudur
00...........10.............20.............30..............40.......50.......60.......70.......80........90......95..../  100 KHZ
00...........25..........50........100................150.....................200.............225.................250.../ 100-KHZ
O/volt............tx.....hamal taşıyıcı  dalga................................................................12 volt
rx............geri dönüş  toplayıcı dalga........................................af/dedect........................

ŞİMDİ EN ÜSTTEKİ ÇİZELGE  DAHA YUKARDAKİ TAKSİMATTA HER SAYININ KARŞILIĞINA DÜŞEN MADDELERİN FREKANSLARI YAZILIYDI YA İŞTE  BURASI O ÇİZELGE
BUNUN ALTI SARI RENKLİ OLAN YER DE BU ÇİZELGEYE DENK DÜŞEN SES TONLARININ SESİN BİÇİMİ  FREKANSLARIDIR / KALIN İNCE ORTA SESLER ÜRETİYOR KULAĞINIZA YANSIYAN SESLER BUNLAR..
MAVİ OLAN YER //SARI OLAN YER //KIRMIZI OLAN YER// BU 3Ü  YEŞİL OLAN TAŞIYICI GÖNDERME NİN HAMAL DALGA TABİRLİ BUNUN ÜSTÜNE BİNDİRİLİP TOPRAĞIN İÇİNE YOLLANIRLAR  TOPLUCA VE HER BİRİM KENDİ ALANINDA TOPRAĞIN İÇİNDE İNCELEME YAPARLAR BİŞİYE RASTLANILIRSA DA  HEMEN MAKİNE İÇİ ELEKTRONİĞİNE HABER VERİLMEK ÜZERE  GERİ DÖNÜŞE YÜKLENİRLER ..
GERİ DÖNÜŞÜN TOPLUCA MAKİNE BİLGİSAYARINA VERECEĞİ İLK ÖN CEVAPLARI HAZIRDIR ZATEN VE VERİR BİLGİSAYAR DA SON NİHAYİ KARARINI VERMEK İÇİN  DAHA FAZLA BİLGİ GEREKİR BUNUN İÇİN DE  OLAYLAR ŞÖYLE GELİŞİRLER.

DİYELİM Kİ  BUNLAR FARZIMALDIR ..

FREKANS  SAYISI 60  DA KESİN ISRARLI>neymiş 60 ın karşılığı maden olaraktan  BAKIRMIŞ
BU 60 IN  KARŞILIĞI SESİN BİÇİMİ NEYMİŞ O ANDAKİ O FREKANSTA ÇIKAN SESDİR.
TX HAMAKL DALGANIN ZORLANMASI GÜÇ KAYIPLARI NEDİR > BURDAN AZAMİ DERİNLİĞİ SAPTIYACAK ÇÜNKÜ..
GERİ DÖNÜŞÜN SİNYALİ TAŞIYICININ KAYIPLARI NE KADARDIR  NE KADAR TX DEN TOPRAK İÇİNE ELEKTRON YOLLANDI  VE RX TEN DE NE KADARI GERİ DÖNÜŞ YAPTI ARADAKİ FARK NE KADARDIR BUNUN HESABI DA YAPILIR .
O YER İÇİN İLK YAPILAN TOPRAK AYARININ  O ANKİ SON ŞATLARI NELERDİR BU DA ALINIR
AYNI ANDA HAVA AYARININKİLER DE ALINIR  2.Sİ DE HESAPLANIR
BUNDAN SONRA MAKİNE İÇİNDE KAÇ ADET MENÜ BİRİMİ VARSA KİMLER BU YER VE BU BULUNTU İÇİN NELER TOPLAMIŞLAR BUNLLAR DA TEK TEK TOPLANIR  TÜMÜ HESAPLANIR SON KARAR VERİLİR  TÜM BUNLAR GÖZ AÇIP KAPAYANA KADAR BİR SÜREÇTE OLUŞUR.
SONUÇLAR   SES OLARAK SESİN BİÇİMİ OLARAK KULAĞA YANSITILIR
YİNE SONUÇLAR MAKİNE EKRANINDA NE KADAR GENİŞ TAFSİLATLI GÖSTERİM HANELERİ VARSA ONLARA DA YANSITILIR  VE KULLANICI HEM GÖRSEL HEM İŞİTSEL VERİLERE BAKARAKTAN  BURASINI AÇAYIMMI AÇMIYAYIMMI DİYE SON KARARINI KENDİ VERİR DEĞMEZ BİŞİSİ İSE BOŞVERİP GEÇERSİNİZ KIYMETE HAİZ BİŞİYSE AÇIP BAKAR ALIRSINIZ ..

BUNLARI SANA VERİYORUM Kİ  MAKİNEDEKİ EVRELER BÖYLE İŞLİYOR  BÖYLE ÇALIŞIYORLAR
VE TÜM BU FREKANSLAR BU BAHSİ GEÇEN OLAYLARIN TÜMÜ SESİN İÇİNDE VAR İŞTE BURDAN SES ÜZERİNDEN ALACAĞIN BİR İŞARETİN ANALİZİ DOĞRU OLACAKTIR .
ÇIKIŞ UCU BURASI  GERİSİ DE SİZLERE AİT  BENDEN BUKADAR..

SAYGILAR.........................................................................NACİBABA.........................ONK..... 

Düzenleyen admin - 21/Kasım 2017/2013 Saat 20:54
Yukarı Dön
gold Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 20/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 39
  Alıntı gold Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Şubat 2017/2012 Saat 09:18
Orjinalini yazan: nusyam

MERHABA NACİ BABA KUSURUMU BAĞIŞLA ÇOK ARAŞTIRMA YAPIYORUM BENİ AFFET ŞİMDİ İNTERNET TE BİR KAÇ GPR PROGRAMI İNCELEDİM HEPSİNİ BİLGİSAYARIMA İNDİRDİM AVANTAJIM ZATEN MESLEK OLARAK YAZILIM WEB TASARIM İŞLERİYLE UĞRAŞIYORUM HATTA GEÇEN GOLD KARDEŞ ORTAK BİR PROJE TEKLİF ETTİ BİZ ARKADAŞ LAR OLARAK İNCELEDİK VE ARAŞTIRDIK AMA O ŞARTLARDA OLMAYACAĞINI ANLADIK VE VAZGEÇTİK ŞİMDİ KONUMUZA DÖNELİM

Heralde bu işleri oyun programı sanıyorsun..Yapamayacağın bilmediğin birşeye yaparım deme..Yazılım almayla bu iş olmuyor..

Yukarı Dön
nusyam Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı nusyam Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Şubat 2017/2012 Saat 14:35
merhaba gold abi şimdi ben sana yaparım yapamazsamda yapacak abilerim var dedim Doğru Mu ? siz bana bir program örnek gösterdiniz sadece bu kadar bende size  bunu crack yapsam olurmu dedim hayır bize kendimize ait bir yazılım lazım dedin doğru mu sonra  görüşürüz dedin ama bir daha msn mi açmadın buda doğrumu abicim  madem bu kadar ciddi bir firmasın paranda bol piyasada bu işi neden bir akınsoft veya daha büyük bir şirketle yapmadın bizim gibi amatörlerle iş yapmaya kaltın buda ayrı bir soru yapılamıyacak hiç bir iş yok yeterki anlaşma sağlam olsun doğru mu senin anlattığın iş öyle internet üzerinden yazışmayla olmaz karşılıklı resmi anlaşma ve sözleşmelerle ve bu iş nasıl yapılacak ortaklık nasıl olucak şart vb. artı hazır bir projen var mı varsa bana göstermedin nette bir program adı verdin bu nasıl bir platformada çalışır veri derlemesi modulleri programlama dili makina dili derleyiciler vs vs bir hazır proje  sunmadım güzel abim şidi sen dedektörcüsün bir iş sana geldiğinde yapmaya çalışırsın yapamazsan da mutlaka senden tecrübeli abilerin vardır hemen onlardan yardım istersin he abi yazılım ve donanım işi de böyle herkes tabi ki herşeyi bilemez kimisi kodlama grafik bileşenler vb bir programı elli kişi yapıyor haberin varmı okul ödevi gibi evde oturup yazılmıyor
Yukarı Dön
nusyam Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı nusyam Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Şubat 2017/2012 Saat 14:49
yukarıda alıntı yaptığın yazıma gelince şimdi güzel abim ben gelede esnaf arkadaşlar için ticari paket programlar yapıyorum bu programların çalışma sistemi bir veri tabanı yaparsın ve veritabanı için de kayıtlar ve tablolar oluşturursun ve program arayüzüne formlar oluşturursun ve girdiğin değer ve verileri veritabanına işlersin  ama şimdi bu GPR işi ne gelelim hiç bilgim yok yukarıdaki alıntı yaptığın yazım da bu amaçla yani Bu GPR denilen sistemle ilgili bilgi topluyorum şimdi bu cihaz hangi frekans aralığını hangi bandı sinyal mi dalga mı hangi kanal vhf vlf   vs. vs. birde naci baba yukarıda belirtmiş örnek şu frekans şu metale bunu programa işlemen gerekiyor yani oyun oynamaya benzemez yazmışsın doğru başlı başına bir iş madem oyun değil çok ciddi bir iş neden dunya çapında isim yapmış ve senin dediğin yazılımları sana bir haftada teslim eder neden çünkü dedektörcülerin işi herşeyi beleşe getirmek doğru mu çok biliyorsun ya o yüzden ercan abiyi aradın abi ojonun programını bulmuş falan filan ercan abi olmazsa sana da yutturucaklardı bu programı doğrumu zaten bu programı ben yaptım demedim yazılarımda böyle bir kelime yok sadece bunu parayla satıyorlar ama bu program ücretsiz internet te var dedektörcünün vicdanına baksana bedava bir programı indirmiş dümenden bir kaç zımbırtı eklemiş 20 000 auro ya satıyor hain adamlar imdi biz o ve onun gibi hainleri burda ifşa edelimki başka kardeşlerimiz bu tuzağa düşmesinler ha işe yarar veya yaramaz başkasının bedava dağıttı bir programı hiç kimse para ile satamaz
Yukarı Dön
nusyam Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı nusyam Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Şubat 2017/2012 Saat 14:54
ha bu arada zaten nacibaba bu GPR dalgasının define aramayla hiç bir ilgisinin olmadığını sahtekarlar ve dolandırıcıların bir  furyası olduğunu burda sağolsun anlattı doğrumu kendin bana bu GPR sistemler piyasada 50 milyar biz yaparsak biraz fiyatını düşürücez ve köşe oluruz dedin mi demedin mi yok ben demedim diyorsan  ben yazışmaları kaydettim burada paylaşırım hiç sıkıntı yok
Yukarı Dön
nusyam Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı nusyam Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Şubat 2017/2012 Saat 14:57
NACİBABA KUSURUMA BAKMA BANA ATTIĞI LAF CANIMI SIKTI O YÜZDEN PEŞ PEŞE YAZDIM SAN ANLATTIĞIM GİBİ ABİ 2 AYDIR ŞÜ DEFİNECİLERİN SİTESİNİ GEZİYORUM DEFİNECİDEN ÇOK DEDEKTÖRCÜ VAR DEMEK Kİ BURDA CİDDİ BİR SEKTÖR OLUŞMUŞ YANİ DEFİNE ARAYANDAN ÇOK MUŞTERİ ARAYANLAR VAR BENDE YA BİR DEDEKTÜRÜ BİRİ KÖTÜLÜYOR BİRİSİ HARİKA DİYOR NEDEN ACABA DİYE HEP KENDİME SORARDIM MEĞER ÇOĞU BİZİM BU GOLD ABİMİZ GİBİ DEDEKTÖRCÜ DE ONDAN HAYDİ HAYIRLI AKŞAMLAR

Yukarı Dön
gold Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 20/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 39
  Alıntı gold Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Şubat 2017/2012 Saat 03:30
Kardeşim senin derdin ne.Neyin peşindesin.Ben sana yazılım yapabilirmisin dedim sende yaparım dedin..
Mühendis arkadaşla görüştürdüm seni sorduklarına cevap vermeden bırakıp çıktın.Ben bunu yapamam beni aşar desen tamam...
Ben sana eğer bu yazılımı yapar başarırsan ve cihaz iş yaparsa zengin olursun dedim..Yoksa sana  insanları kandırarak zengin olma yolu göstermedim..

Neyse uzatmaya gerek yok..

Yukarı Dön
nusyam Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı nusyam Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Şubat 2017/2012 Saat 04:37
BEN HİÇ BİR ŞEYİN PEŞİNDE DEĞİLİM BEN ŞİMDİ ARKADAŞINA CEVAP VERMEDEN GİTTİM ÖYLE Mİ ?
Yukarı Dön
emrenroses Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 26/Haziran 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 2
  Alıntı emrenroses Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Nisan 2017/2012 Saat 05:03
Herkeze merhabalar, Nusyam kardeş ilk mesajda bahsettiğin programı paylaşabilirsen sevinirim. Adamların programlarının nasıl çalıştığını merak ediyorum. Sen internette var yazmışın ama ben bulamadım. Saygılarımla.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50