Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5SERBEST KÜRSÜ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

YENİ MAKİNE ÖNERİSİ NACİBABADAN

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ağustos 2017/2012 Saat 15:41

KARAGÜN ARKADAŞA

BÜYÜK BAŞLIK YERLİ OLDUĞU İÇİN  UYUM SAĞLAMAZ ONDAN YAPAR
EĞERKİ KENDİ ORİJİNAL BAŞLIĞINDA DA AYNI SORUN VARSA  ((  AC--SENSİ )) DÜŞÜR  İLK
ÖNCE 40 A KADAR DÜŞÜR BAK EĞER HERŞEY NORMALSE SES IVIR ZIVIR YOKSA BU SAYIYI HER DEFASINDA  5  ARTTIR  45 YAP GENE NORMALSE  50 YAP BÖYLE BÖYLE NEREDE HANGİ SAYIDA BOZULMA VARSA  BİR KAÇ AŞAĞI DÜŞÜR KESİLEN NORMAL OLAN SESİN  YERİ SENİN BÖLGENDE ÇALIŞACAĞIN YER DEMEKTİR ..ŞİMDİ  4.NCÜ PROGRAM ALL METAL AYIRIMSIZ ŞEKİLDİR SADECE AYIRIMI EKRANDA EN ALTTAKİ YATAY ÇİZELGE İÇİNDE OKUYABİLİRSİN KIYMETLİ MADENSE ORTADAN SAĞA İKON HAREKETLERİ OLUŞUR DEMİR AKSAMLAR DA ORTADAN SOLA HEREKTLERDİR MAKİNE TX--RX  YANİ GÖNDERME VE ALMAÇ GÜÇLERİNİ ALLAH NE VERDİYSE SONUNA KADAR ZATEN İÇERDEN AÇIYORUM  VE ÖYLE BİR RF SİNYALİ ÇIKIYORKİ BAŞLIKTAN NEREDE İSE BAŞLIĞI ÇATLACAK ŞEKİLDE  BÖYLE BİR GÜCE ÇIKARILMIŞ BİR MAKİNEDE  ((  AC--SENS ----İN GÖREVİ DERİNLİĞİ KISAR VEYA ARTIRRIR  ARTAN GÜÇ AŞAĞIDA BÜYÜK BİR YANSIMA DUVARINA DENK GELİRSE NE OLUYOR BU DURUMDA  TOPRAĞIN SATHINDA GEZEN BAŞLIKLAN İŞTE BU TOPRAK İÇİNDEKİ  BİR YERDEKİ GERİ TEPMEDEN MAKİNEYİ KURTARMAK LAZIM  EĞER KURTARMASSAK ANORMAL SESLER KARIŞIKLIKLAR OLUŞMAYA BAŞLAR BUNLAR İSTENMİYEN ŞEYLERDİR BU DURUMDA DERİNLİĞİ  SATIH İLEN O HERNEYSE GERİ TEPEN BUNUN ARASINDA KALMAKLAN ALET NORMALE DÖNER  ZATEN BU ENGELİ NE YAPSAN GEÇEMESSİN  KISMA YOLUNA GİDERSİN KISTIKÇA EN SONUNDA BU ENGELDEN SİNYALLER KURTULURLAR RAHATLARLAR  DİYELİM SATIHLAN 1.5 METRE AŞAĞISI NORMAL  AMA 1.5 U GEÇİNCE BU ENGELE TAKILIYORUZ NE YAPIYORUZ YİNE 1.5 METRE İÇİNE AC SENSTEN KISARAK GİRİYORUZ AMA BU BÖYLE HEP DEVAM ETMEZ BU ENGEL  5 METRE İLERLEYİNCE KAYBOLUR AŞAĞISI ENGELSİZ KALIR  BU DURUMU HER 5 METRE İLERLEDİKÇE AC  SENSİ YÜKSELTEREK DENEYEREK ANLIYABİLİRİZ  HAA BAKTINIZ ARTIRDIKÇA ARTIRIYORSUNUZ HERŞEY NORMAL EN SON SAYIYA KADAR ÇIKABİLİRİZ  BU ALETİN EN DERİN ARAMA POZİSYONUDUR İLERLERDE BİR YERDE YİNE BİR ENGEL ÇIKABİLİR BU SEFER YENİDEN O ENGEL İLEN SATIH ARASINA ALETİN SAYISINI DÜŞÜRÜRÜZ KURTARIP ARAMAYA DEVAM EDERİZ   BENİM YAPTIĞIM PROGRAM İÇİNDE SADECE SİZİN AC SENS VE DC SENSLEN OYNAMANIZA İZİN VARDIR  DİĞER HİÇBİR AYARA DOKUNMAYACAKSINIZ GERİSİ TAMAMEN SİZİN BU SEÇİMİNİZİN ÜSTÜNE KENDİNİ ANINDA OTOMATİK KURAR  VE OTOMATİK DE ANINDA HAVA VE TOPRAK AYARINI DA YAPAR SİZ HİÇBİRŞEY HİSSETMESİNİZ ..
AC --SENS   DERİNLİK AYARININ KABACA OLAN AYARIDIR
DC---SENS DE BU KABA AYARIN İNCE AYARIDIR Kİ SİZCE BUNUN YAPILMASINA LÜZÜM YOKTUR O KENDİ KABA AYARA BAKARAKTAN KENDİNİ OTOMATİK ODAKLAR  ELLEMEYİNİZ BİLGİ İÇİN YAZIYORUM BUNU SİZİN ELLEYECEĞİNİZ TEK AYAR AC--SENSTİR ARTIRIN DÜŞÜRÜN  ALETİN RAHATLADIĞI YERDE BIRAKIN ŞEKLİDİR ..
HATTA  YERLİ BAŞLIKLARIN DA UYUMUNU BU YOLLA BİR NOKTAYA KADAR AYAR YAPABİLİRSİNİZ BİRAZ GÜRÜLTÜ İÇİNDE ÇALIŞMAYA OLANAK SAĞLANIR  BU DA VARDIR..

DEMEKKİ BÖLGENİZ DE AŞIRI MİNERALLEŞME OLAYI VARDIR TEPKİMELER SONUCU ALET  RAHATSIZ OLUR VE KARIŞIK ANORMAL SESLER ÜRETİR   OLAY BUDUR..

için teşekkürler naci baba şimdi diyoruzya program atılmayan xlt tarzanca iş yapar bence bukadar tekneloji donanımlı bir cihaz iş yapması gerekir 
KONUDAKİ AÇIKLAMALARI YAZILANLARI OKUMADIĞIN İÇİN KENDİ AKLINCA DEĞERLENDİRMELERE GİDİYORSUN BU OLAY BASİT BİR ŞEY DEĞİLDİR  BUNUN AÇIKLAMASINI DEFALARCANA YAPTIM AMA GÖRMEMİŞ OLABİLİRSİN
XLT   VE   DFX  LERE ATILAN PROGRAM HAKKINDA DİYE EN SON YAZILAN BİR YER VAR ORAYA GİR DETAYLARI OKU ..DİĞER BAHSETİĞİN MAKİNELERİN TÜMÜ ANALOG  SADECE WHİTESİN   XLT---DFX---DFX=300  BUNLAR TAMEMEN BİLGİSAYAR DIR  DİĞER MAKİNELERE BENZEMEZLER  DÜNYADA TAMAMI BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİNLEN ÇALIŞAN SADECE BU 3 MODELDİR

DİKKATLİ SALİMEN DİNLE DÜŞÜN ONA GÖRE DE CEVAPLA.

BİLGİSAYARIN DA SON TEKNOLOJİ MASANIN ÜSTÜNDE DEĞİLMİ ŞİMDİ GİTTİN BİR YAZICI ALDIN GELDİN VE BAĞLADIN  BÜTÜN BAĞLANTILARI DA DOĞRU YAPTIN AMA ÇALIŞMIYOR ACEP NEDEN ÇALIŞMIYOR  ?????? BU YAZICI   ACABA YAZICI MI BOZUK ?????
BUNU ÇÖZERSEN  MAKİNE OLAYINI DA ÇÖZERSİN CEVAP YAZ BEKLİYORUM ..

SAYGILAR.......................................................................NACİBABA..............................ONK...

Gönderim Zamanı: 06.Ocak.2012 Saat 19:31 - IP: 213.43.50.85
NACİBABADAN AÇIKLAMADIR.............................................6--1--2012--------------ONK..

AEKADAŞLAR O KADAR ÇOK MERAKLI VARKİ VE DE SİTEM EDENLER VE DE KARALAMA TERS KONUŞANLAR YAHU BURDA BEN SİZLERE BİR HİZMET VERİYORUM BAZI ŞEYLER AÇIKLANIR BAZILARI AÇIKLANMAZ BU KAİDEDİR FAKAT O KADSAR ÇOK BAŞIMI AĞRITILAR Kİ BU AŞAĞIDA GÖRECEĞİNİZ CD LERİ BURDAN GÖRÜNÜM OLARAK SADECE AÇIKLIYORUM  VE BU CD LERİN YARISI HEMEN HEMEN  50 YILDA OLUŞMUŞLARDIR DİLE KOLAY  O YALAN BU YALAN NACİBABA YALAN NACİBABA 3 KAATÇI NACİBABA DOLANDIRICI VS VS NELER NELER BU YAŞTA BEN BU LAFLARI HAKEDİYORMUYUM ACABA ŞEYTAN DİYOR KAPAT BU SİTEYİ ÇEKİL KÖŞECAZINA OTUR OTURDUĞUN YERDE İHTİYARLIĞINI YAŞA BAK İŞİNE NE UĞRAŞIRSIN BU ASALAKLARLAN AMA İŞTE YAPAMIYORUM KANIMA İŞLEMİŞ BİR KERRE ÖLENE DEK BEN BU BİLGİLERİ VE BU DEFİNECİLİĞİ SİZLERE VERMİYE ÇALIŞACAĞIM HERKİM NE DERSE DESİN BUNDAN BÖYLE SUÇLANDIĞIM  HER NEYSE KARŞILIKLARINI BURDAN AÇIKLIYACAĞIM  SUSMAYACAĞIM  YANİ ADAM DİYORKİ ÇUBUĞUN  İÇİNİN KARIŞIMLARINI VERİCEKSİN MECBURSUN BUNA SIRRINI İSTİYORLAR YANİ YAHU NE MECBURİYETİM VARMIŞ AÇIKLAYACAĞIM VEYA VERECEĞİM  BEN  55 SENE EMEK VERMİŞİM HAYATIM KAYMIŞ BU UĞURDA SEN BENLEN BERABER Mİ ÇALIŞTINKİ  EKMEK İSTER GİBİ İSTİYORSUN  HİÇ İPE SAPA GELECEK LAFLARMI BUNLAR ONDAN SONRA BAŞKA SİTELERDE  GİDERLER HAKKIMDA YAZMADIKLARINI BIRAKMAZLAR  SİZLER DE GÖRÜP OKUYORSUNUZDUR  HER NEYSE  FAZLA UZATMADAN BURDAKİ AÇIKLAMALAR ŞÖYLEDİR..

ARKADAŞLAR  XLT NİN ÇIKIŞI VE BU GÜNLERE GELİŞİ İTİBARI İLEN ARKASINDAN DFX VE DFX=300  BUNLAR AYNI VERSİYON CİHAZLARDIR HİÇBİR DEĞİŞİKLİK SÖZ KONUSU OLMAYIP SADECE XLT DE BİR MOD VARDIR BURAYA ALINCA BU CİHAZ ÇİFT BAŞLIĞI DA EN BÜYÜK YUVARLAK KAFALARI DA KULLANIYOR DEĞİŞİKLİK SADECE BURDADIR GERİ KALAN NE VARSA TÜMÜ ORTAK AYNIDIR  BURAYA KADAR HERHALDE ANLAŞILDI...

60 YIL ÖNCESİNDEN ANALOG MAKİNELER İÇİN BAŞLATIĞIM ÇALIŞMALAR IN EHEMİYETİ BUGÜNLERDE NE KADAR DOĞRU OLDUĞU ANLAŞILMIŞTIR  BU KISMI HERKEZ ANLASIN DİYE GENİŞ İZAHATLI TUTACAĞIM KİMSE DE KUSURA BAKMASIN  AMA OKUYUN BİŞİLERİ BİLMEK İÇİN OKUMADAN LAF ÜRETMEK VE SUÇLAMAK GÜNAHTIR BENDEN SÖYLEMESİ

<>Şimdi bundan 50 yıl 40 yıl 30 yıl öncelerine gidiyoruz ve o devirlerdeki çıkan makineler tamamiylen analog ve kullanıcının becerisine dayanan bir sistemdi ..
Adam istanbul şartına göre ayarlı bir aleti alıp da memleketine gitiğinde zaten bişiden bihaber kullanıcı aletin ötmesini bir türlü kesemiyordu sebeb de  bulunduğu yerin toprak yapısı hava ve toprak içi olaylarıydı  ve denildi ki tüm masrafların bize ait gel buraya bu aleti buraya göre hem ayarla hem bize öğret  karaköyde set üstünde büyük bir elektronik mağzası olan arkadaşı bu dedektör işine iknaa edip türkiyeye resmi ilk dedektörleri soktuk yani bunca definecinin ilk kanına ben girdim bu yollan mecburen de hişzmeti yapıcam . bu mağza sahibinin bir landrower jeepi vardı garajda atıl duruyor bunu alıp tam elden geçirttim acente gibi yapıp düştüm yollara içişnde yatıp kalkıyorum alet edevat yedek dedektörler yeni de var birkaç tane her gitiğim yerin hava ve toprak şartlarını en ince detaylarına kadar not ettim  ve o devirde daha el frekansmetreleri osilaskopları da yoktu bir 750 watlık honda jenaratör ve bu gerekli olçüm cihazlarını da yanımda taşıyordum  bölge bölge nokta nokta böyleliklen başladım bu bilgileri toplamaya  defterler doluyor yenileri ekleniyordu  sırasınlan tabii çok da düzgün tutuyordum bu bilgileri o yörede taşı tuğlası kiremiti toprağı havası suyu neyi varsa bir laborant gibi inceleyip notları tutuyordum bunların yanısıra o bölgedeki değişik yerlerdeki makine ilen arazi taramalarında çıkan madensel maddelerin frekanslarını da paraların da frekanslarını ayrı çıkarıyordum böyleliklen seneler seneleri kovaladı yeni teknolojileri ilk ben kullandım  ve geldik xlt nin zamanına bir de baktık ki adam işlemci koymuş bilgisayarlar daha türkiyede yeni yeni  bir karmaşa yaşanıyor konuda  bu ne ya dedim adamlar tamamen bilgisayar teknolojisini makineye uygulamışlar allah allah ??????
hadi başladım bilgisayar kursuna yazılıp bu mereti öğrenmiye baştan kafam almaz bu işi dedim ama aldı  ben yanılmışım  sonradan tuttuğum bu bilgiler aklıma geldi bunları sırasınlan bilgisayar diline yazılımlan çevirip her konunun bir cd sini yapmak fikri doğdu buldum bir programcı arkadaş ve dünyaa servet harcıyaraktan tam 3 senede bunlar cd lere aktarıldı  bu sefer makine içeriği ve programlar elendi neyin nerelere konulacağı vs vs biton zahmetli işlerden sonra işi tam sıralı olarak öğrendim  ve geçen seneler zarfında da daha da kapasiteler de eklendi o yanlış bu yanlışlar tek tek incelenip gerekliler bırakılıp gereksizler çıkarıldı velhasıl sonuçta en düzgün bir şekle ulaşıldı bunlar hiç kolay olmadı o asalak ithamcı arkadaşlara ithaf olunur  aşağıda sıralı göreceğiniz cd ler işte bu işte kullanılan hazır program cd leridir  ne fabrikası ne de başka bir unsurlar tamamiylen yerli yapım nacibaba işidir ve programcı arkadaşların ..
DAHA DA DİYECEK BİŞİLERİNİZ VARSA KONUŞUN SÖYLEYİN BEN DE AÇIKLIYAYIM.......ONK...

dededededededede

dededededededede

dededededededede

dededededededede

dededededededede

EVET YÜKLEME YAPTIĞIM CD LER BUNLAR  BUNLARIN YÜKLEMELERİ BİTİNCE BİR İNCE KONTROL YAPILIP SONRASINDA ARAZİYE ÇIKILIP ORDA DA TAM KESİN NİHAİ KONTROLLERİNDEN SONRA SAHİBİNE GERİ YOLLANMAKTADIR..
 cd lerden yükleme sonrasındaki işler
Tbiki sırf bu işlerlen işler bitmiyor bunlar burdaki yapılan işlerdir en büyük zahmet arazide gerçekleşiyor şimdi varya askeriyede o yüksek tam arazi araçlarından mersedeslerden orman yangın söndürmede de var aynılarından işte bundan birtane 15 günlüğüne kiralıyorum 15 günlük kirası bu aracın 10 bin tl dir  dizel ve 6 silindirli bayağı yakıt harcaması da cabası . evet geliboludan çıkıyorum tam yüklü ilk önce  karadeniz sahiline en az 25 adet xlt ve dfx ilen bunlar burdaki denize sıfırlanıyor burdan dönülüyor geliyorum saroz dan da sıfırlanıyor  ta en uca gelibolu yarım adasının ege sahiline ordan da sıfırlanıyor en son marmaradan da sıfırlanıp bu sefer ışıklar balkanına başlanıyor tırmanmaya her 100 metre tırmanışta bunların hepsi kontrolden geçiliyor taa 1800 metre son doruk noktasına kadar bu işler devam ediliyor 1800 metrede  kamp kuruyorum dinleniyorum en aşağı 20 saate yakın  bundan sonra  inişte envai çeşitli mineralli hastalıklı kayalıklı araziler tanıtılıyor  hepsine tek tek  en aşağıda da benim tektekçi yerlerim var buralarda da denemeleri yapılıyor sonra benim 40 yıla yaklaşan etrafı sağlam tel örgülü hiçbir mahluk giremez insan da tam ortasında bir de barakam var  yatma kalkma tüm ihtiyaçlarım için yerim de var işte burda sıralı her türlü en ufağından en büyüğüne gömüler vardır  santimleri metreleri bellidir burda da tek tek ayarları yapılıyor  22 çeşit orijinal başlıkları tanıtılıyor olaki alır da takarsın anında tanır tanımamazlık etmez  burdaki işler birkaç gün sürer sonra geliboluya dönüş başlar ve hepsi tek tek  son kontrollerden geçer 5 ayrı cihazlan yapılır bunlar daha sonra da ambalajları yapılıp sahiplerine kargolanır  bu 4 ayrı programın çağırılması kullanılması hakkında bir de kılavuz yapılmaktadır  türkçe kataloğu olmuyana bir de komple katalog yapılır  daha da bi sürü şeyler var da bu kadarı yeter herhalde ..

saygılar...........................................nacibaba...................onk....

Düzenleyen nacibaba - 21/Ağustos 2017/2012 Saat 16:11
Yukarı Dön
karagün Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 57
  Alıntı karagün Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ağustos 2017/2012 Saat 17:40
selamlar saygılar naci baba açıklamaların için çok teşekkür ederim sağ ol var ol aklıma epey bişi yerleştirdin sorunuda cevalıyayım
DİKKATLİ SALİMEN DİNLE DÜŞÜN ONA GÖRE DE CEVAPLA.
BİLGİSAYARIN DA SON TEKNOLOJİ MASANIN ÜSTÜNDE DEĞİLMİ ŞİMDİ GİTTİN BİR YAZICI ALDIN GELDİN VE BAĞLADIN BÜTÜN BAĞLANTILARI DA DOĞRU YAPTIN AMA ÇALIŞMIYOR ACEP NEDEN ÇALIŞMIYOR ?????? BU YAZICI ACABA YAZICI MI BOZUK ?????
BUNU ÇÖZERSEN MAKİNE OLAYINI DA ÇÖZERSİN CEVAP YAZ BEKLİYORUM ..YAZICIYI BAĞLADIM AMA BİLGİSAYARA TANITMADIĞIM  İÇİN ÇALIŞMADI
Yukarı Dön
sabikun Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 16/Ekim 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 23
  Alıntı sabikun Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ağustos 2017/2012 Saat 17:51
NACİ AMCA SELAMLAR SAYGILAR
ŞU RESİMLERİ YÜKLEDİĞİNİZ SAYFALARI DEĞİŞTİRSENİZ HEP AÇIK SAÇIK FOTOLAR VAR

O RESİMLERİ  FOTOĞRAF BARİNDIRMA SİTESİ YAPIYOR HİÇBİR ÇAREDE BULAMADIK  NERELERE ŞİKAYET ETTİK AMA MAALESEF ÇARESİ YOK ŞU ANDA
RESİM BARINDIRMA SİTESİNİ DEĞİŞTİRSEK BU KADAR FOTOĞRAF GÜME GİDİCEK VEYA ALSAK BİLE ORAYA NE KADAR ZAMANDA TEK TEK YÜKLİYECEĞİZ
SORUN SORUN SORUN HEP BU FİRMANIN
TERBİYESİZLİĞİ BAŞKA BİŞİ DEĞİL YANİ

ŞU ANDA YAPACAK BİŞİMİZ YOK BEKLİYORUZ İŞTE  DEMEKKİ FİRMALAR PARA İÇİN BÖYLESİNE  KENDİLERİNİ ALÇALTABİLİYORLARMIŞ REZİL EDEBİLİYORLARMIŞ  AYNI ŞEKİL PİYASADAKİ HER KONUMDA DA VAR BU ŞEKLİN BAŞKA TÜRLÜLERİ  BU İŞİ DE HEMEN YAPMIYORLAR BAKIYORSUN GAYET MUNTAZAM İŞLER YÜRÜYOR NE ZAMANKİ RESİM ADEDİ ARTIK TAŞINAMAYACAK BOYUTLARA GELİYOR İŞTE O ZAMAN BU PİSLİK RESİMLERİ BASIYORLAR SENİ DE ÇARESİZ ELİ KOLU BAĞLU BIRAKIYORLAR DURUM ŞİMDİK BÖYLEDİR  ÇOK ŞİKAYET VAR BU KONUDA
BENİM VAKTİM OLSA HEPSİNİ TEK TEK KOPYELİYECEM BAŞKA BİR DÜZGÜN FİRMA BULUCAM BAŞLIYACAM ORAYA İŞLEMEYE AMA RESİMLERİN BOYUTLARI EN AŞAĞI 8 MP BİR RESİMDE EN HIZLI BİLGİSAYARDA 3--4  DAKKA BEKLİYORSUN ATSIN DİYE BİR DE DÜŞÜN O KADAR RESMİN YENİDEN ATILMASINI
OLACAK İŞ DEĞİL YANİ NEYSE ÇAREMİZ YOKTUR ŞU ANDA LANET OLSUN BU FİRMAYA BAŞKA BİŞİ DEMİYORUM

NOT>HERYERE ŞİKAYET EDİLDİ ŞİKAYET EDİLECEK DE BAŞKA BİR MERCİİ KALMADI SANKİ HEPSİ ORTAK ÇALIŞIYORLAR BUNLAR NE BİLEYİM  ANLAMADIM GİTTİ..YAZIKLAR OLSUN HEPSİNE YUH OLSUN

SAYGILAR........................................................................NACİBABA................................ONK.. 

Düzenleyen nacibaba - 26/Ağustos 2017/2012 Saat 09:21
Yukarı Dön
xdefineci Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 22/Kasım 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 7
  Alıntı xdefineci Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ağustos 2017/2012 Saat 17:55
naci baba ozelden mesaj gitmiyor buraya yaziyorum..
  xlt ile dfx300 arasinda kaldim.
amerika'da ebay.com dan  2. el XLT yi 400-500 dolar arasi alabiliyorum. dfx 300 un sifiri ise 1200 dolar. arada 700 dolar fark var. yalniz kafam karisik. cunku 2. el alirsam nasil cikar onu bilemiyorum. kullanan hor mu kullanmistir yoksa temiz mi... hani  alip sana bi baktirsam sende onay versen ki bu suan icin hic mumkun degil ancak turkiye ye geldigimde olur ama o zamanda cok gec olabilir...

Düzenleyen xdefineci - 21/Ağustos 2017/2012 Saat 18:57
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ağustos 2017/2012 Saat 18:05

KARAGÜN ARKADAŞ''A

EVET AYNEN DOĞRUDUR İŞTE BU   XLT  YE  DFX  E  VE DE DFX=300  E PROGRAM VERMESSEN O DA NE YAPACAĞINI BİLEMEZ BOCALAR ..
BU SEFER KENDİ ÜSTÜNDEKİ HAZIR FABRİKASYON PROGRAMLAR İLEN İŞ YAPMAYA KALKAR BUNLAR DA  U.S.A İSE BU MAKİNE AMERİKAYA GÖRE KURULMUŞTUR BİZİM BURASINI TANIMAZ TANIMADIĞI İÇİN DE TARZANCANA ÇALIŞIRIZ BU DA CAN SIKAR NE BİÇİM MAKİNEYMİŞ BU DERSİNİZ BANA DA KÜFÜR EDERSİNİZ BUNU METHETTİM DİYE ..

BU MAKİNELERİN İÇİNDE NE YAPACAĞINI NE EDECEĞİNİ BİLMESİ İÇİN BOŞ BİR BEYİN BIRAKILMIŞTIR  AMA BUNUN DOLDURULMASI ŞARTTIR  NE KADAR ÇOK DETAYLI BİLGİ VERİLİRSE MAKİNE O KADAR ÇOK İŞ YAPACAKTIR ..

MAKİNE İLK ÇALIŞMASINDA  O YER İÇİN ALDIĞI HAVA VE TOPRAK AYARLARININ O YERİN NERESİ OLDUĞUNU BİLMESİ GEREKİR Kİ TÜM İÇ BİRİMLERE ONA GÖRE BİLGİ GEÇİCEK VE TÜM BU 60 YAKIN MAKİNE MENÜSÜ BEYİNDEN GELEN DİREKTİFLERE GÖRE KENDİLERİNİ AYARLIYACAKLARDIR BU MAKİNE KAPATILANA KADAR SÜREKLİ IŞIK HIZINDAN DAHA HIZLI OLUŞUR  MAKİNENİN O TOPRAĞI ÇOK İYİ TANIMASI GEREKİR HAVAYI DA TEMEL BU 2.LİNİN ÜSTÜNE KURULUR  BU 2İ UNSURDAKİ EN UFAK BİR YANLIŞLIKTA MAKİNE SAĞLIKLI ÇALIŞAMAZ HEP HASTALIKLI HAREKETE MAARUZ KALIR BU DA ARAYICI İÇİN SON DERECEDE OLUMSUZLUKLAR YARATIR . MESELA ERDOĞAN ATAĞIN NUMUSMATİK KİTAPLARINDAKİ BİNLERCE ONBİNLERCE TÜRKİYE İÇİNDEKİ ÇIKMIŞ TÜM PARALARIN TEK TEK TANITIMI VE FREKANSLARI VERİLMİŞTİR  KISA KISA GEÇİYORUM  TÜM TÜRKİYEDEKİ ÇIKAN MADENLERİN,, METALLERİN FREKANSLARI VERİLMİŞTİR BUNLAR SOL KENARDA EKRANDA  VDİ  NOSU OLARAK GÖZÜKÜR  AYRICA ASKERİ MALZEMELERİN MERMİLERİN TÜMÜ ESKİ YENİ HEPSİ VERİLMİŞTİR  BENİM 60 YILLIK TÜM DEFİNECİLİK BİLGİMİN FAZLASI VERİLMİŞTİR  FABRİKASYON KURULUMU BOYUTU 1.5 GB DİR BENİM VERDİKLERİM 10 GB BU DA SIKIŞTIRMA FORMATLI OLARAK 20 GB YE TEKABÜL EDEN BİLGİLERDİR Kİ HİÇBİR KONU ATLANMAMIŞTIR FAZLASININ FAZLASI FUZİLİNİN FUZİLİSİ MEVCUTTUR ..
KULLANICIYA BİR AÇIP BU 4 PROGRAMDAN BİRİNİ SEÇİP O PROGRAMI ÇAĞIRIP BİR HAVA BİR TOPRAK AYARI SONRASI DİREKMAN ÇALIŞMAYA GEÇMESİDİR  TEK BİR AC SENS KULLANICIYA AİTTİR GERİ KALAN HER ŞEY BİLGİSAYAR KOMUTU ALTINDA YÜRÜR BUKADAR BASİTE İNDİRİYORUM VE AYRICA  SİZİ 50--60 AYRI MENÜ AYARLARINDAN DA KURTARIYORUM  DAHA SAYILMAYACAK ŞEYLER VARDIR..

SAYGILAR...............................................................................NACİBABA......................ONK....
Yukarı Dön
karagün Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 57
  Alıntı karagün Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ağustos 2017/2012 Saat 18:22
saygılar naci baba verdiğin bilgiler için çok teşekkürler sağ ol var ol
Yukarı Dön
sabikun Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı sabikun Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ağustos 2017/2012 Saat 13:32
SELAM NACİ BABA
 Naci baba biliyorsunuzki ülkemize sokulan dedekötör 40cm ve 50 cm geçmeyecek şekilde ülkemize gönderiliyor anladığıma göre cihaz sinyal seviyesini bu derinliğe yolluyor,fakat siz dfx 300 ün 2.5-3 metreyi kütle büyüklüğe göre gördüğünü söylüyorsunuz .Sizin yaptığınız proramdan sonramı derinlik artışı yaşanacak ,yaptığınız programlar sadece toprak ve mineral şekillerini cihaza tanıtmakmıdır.
 Saygılar...
Namaz Namaz Namaz.İmandab sonra ilk sual Namaz Dinin Direğidir
Bizi aldatan bizden değildir .HZ.MUHAMMED AS
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ağustos 2017/2012 Saat 15:46

SABİKUN   ARKADAŞA

ARKADAŞIM YAZILANLARI YA OKUMUYORSUNUZ YA DA ŞÖYLE BİR GÖZ GEZDİRİYORSUNUZ ŞİMDİ SENİN SORDUĞUN BU SORULARIN KATMERLİLERİ  MEVCUTTUR YAPILAN YANLIŞLAR ŞÖYLE OLUYOR HEP  YA BAŞLIKTAN TAKİPLEN YENİ YAZILMIŞLAR İNCELENİYOR  İŞİN ESASINA HİÇ GİRİLMİYOR

HER KİM HANGİ MODEL VE MAKİNE HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSA  FORUM SAYFASINDAN MAKİNELER KISMINA GİRİN VE BURDA İLK ÖNCE MARKA YI BULUN GİRİN ORAYA İÇERDE BU MARKANIN MODELLERİNİN KULLANIMLARI DA SORULAN SORU CEVAPLARI DA AKLA GELEN HERŞEY YAZMAKTADIR ..

EĞER Kİ BU KISIMLARDA  KENDİ SORUNUZUN  KARŞILIĞINI BULAMASSANIZ O ZAMAN BANA SORUNUZ BANA DEVAMLI TEKRAR TEKRAR AYNI ŞEYLERİ LÜTFEN YAZDIRMAYINIZ AZICIK SİTE İÇİNDE GEZİNİN İSTEDİĞİNİZDEN FAZLASINI DA BULURSUNUZ ..

TÜRKİYEY GİREN HER MODEL HER MAKİNENİN DERİNLİK KAPASİTESİ HERNEYSE ONU ALGILAR ONU YAPAR  HÜKÜMETLERCE DÜNYAA GENELİNDE VERİLEN SON İZİNLER FABRİKASYON YAPILARDA ASKARİ EN BÜYÜK BAŞLIKLAN 2 METREYİ GEÇMİYECEK ŞEKİLDE AYARLIDIR .
BUNLAR GÖNDERME ÜSTÜNDEKİ DEVRE ELEMANLARINCA AYARLANIRLAR ALETLİ OLARAK HERKES KAFASINDAN KURCALARSA KAPUT EDER MAKİNESİNİ  ANALOG MAKİNELERDE ESKİLERDE MESELA 5--6 KADEMELİ SWİÇLER VARDIR BUNLAR AZAMİ BAŞLIKLARI BELİRLERLER HER KADEMENİN BİR BELLİ EBADDA BAŞLIĞI VARDIR  UFAK BİR BAŞLIĞA 6 KADEMESİNİ VERİRSEN O BAŞLIĞIN BOZULMASINA SEBEB OLURSUN  DFX VE XLT LER BİLGİSAYARLI OLDUĞUNDAN OTOMATİK VERİLEN PROGRAMLAN TANIRLAR BU BAŞLIKLARI  TAKTIĞIN ANDA BAŞLIĞI HEMEN ALGILAR KENDİNİ O BAŞLIĞA GÖRE AYARLAR..

DERİNLİK İŞİ MADDENİN BÜYÜKLÜĞÜ KÜÇÜKLÜĞÜ İLEN ORANTILIDIR HER MAKİNEDE ..
BAŞLIK BÜYÜTTÜKÇE ARTIK KÜÇÜK MADDELER ALGILANMIYACAK HEP BÜYÜK MADDELERE BAKICAK ARAYACAKTIR BAŞLIK
DERİNDEKİ BİR HEDEFİ TESPİT ETMEK İÇİN  O YERİN TOPRAĞININ YAPISI İLK ÖNCE EN ÖN PLANA GEÇER EĞERKİ BU TOPRAK İNSAN TARAFINDAN HİÇ ELLENMEMİŞSSE DERİNLİK VE TESPİT EN DERİNDEN ALGILANIR BİR DE BU GÖMÜNÜN BİN SENEDEN FAZLALIĞI ÖNEM TAŞIR NE KADAR ESKİYSE OKADAR DERİNDEN DUYULUR  BU MADDE ..
TOPRAK İÇİNDEKİ MADENSELLER ,, MİNERALLER,,TUZLAR  DA EN ÇOK ETKİ EDEN NESNELERDİR  BUNLAR DERİNLİĞİ ELBETTE DÜŞÜRECEKTİRLER..

MAKİNE VE MAKİNECİLİK BAŞLI BAŞINA KULLANIMI BİR SANATTIR  HAYATINDA  BİR TEK MAKİNE ALICAKSIN VE TÜM ÖMRÜNÜ O MAKİNE İLEN BÜTÜNLEŞMİŞ OLARAK GEÇİRECEKSİN
MAKİNE SENİ %100 TANIYACAK SEN DE MAKİNEYİ %100 TANIYACAKSIN Kİ İŞ YAPABİLESİN YOKSA O MAKİNE BU MAKİNE DERKEN SENELERİN GEÇER HABERİN OLMAZ HİÇBİŞİYE DE MUAFFAK OLAMAZSSIN   VS VS GİDER DE GİDER
SİTE İÇİNDEKİ YAZILANLARI TEK TEK OKUMAYA KENDİNE VAKİT AYIR VE OKU SORUN KALMAZ

SAYGILAR....................................................................NACİBABA................................ONK....
Yukarı Dön
sabikun Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı sabikun Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ağustos 2017/2012 Saat 13:14
Naci baba selamlar cevabın için teşekkürler anladım
Naci baba bu dfx 300 lerin hafızaya alma kapasitesi kaç gb boyutunda
Namaz Namaz Namaz.İmandab sonra ilk sual Namaz Dinin Direğidir
Bizi aldatan bizden değildir .HZ.MUHAMMED AS
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Ağustos 2017/2012 Saat 04:36
1.5- 2m arası derinlikten altın parayı algılaya bilecek ,kullanımı kolay
fazla dikkat çekmiyecek ve fazla büyükçe olmayan,ikinci elide olur uygun fiyatlı önerebileceğiniz bir dedektör varmı?

Düzenleyen mehmet7x - 24/Ağustos 2017/2012 Saat 04:48
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50