Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5Garrett
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Garrett AT max ve garrett ATX

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Son Giriş: 05/Mart 2017/2024
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Garrett AT max ve garrett ATX
    Gönderim Zamanı: 09/Haziran 2017/2017 Saat 18:37

BİLGİN SELAM.............................................10--6--2017.............................................ONK.

BAK SON DEFA YAZIYORUM VE TARTIŞMAYI BURDA KESİYORUM SENLEN  ANLAŞAMIYACAĞIZ ÖYLE GÖZÜKÜYOR..
sen hep ben öyle duydum böyle duydum işittim şeklindesin ben ise sana hem teknik detayları  yazıyorum ve de doğrusunu  anlatıyorum ama  konuda ben anlaşılmıyorum onun için bu muhabetti burda kesiyorum...

BAK İYİ DİNLE..
VLF  OLSUN  PULSE OLSUN  GÖRÜNTÜLÜ  CİHAZLAR OLSUN NE OLURSA OLSUN
DEDEKTÖR KANUNUNDA  ŞU GEÇERLİDİR BAŞKA YOLU YOKTUR BU İŞİN..

HER İKİ SİSTEM DE   GÖNDERMEDE DE ALMADA DA   0 İLEN 150 KHZ BANDINI KULLANIR.. TÜM MADENLER BU BANDIN ÇEŞİTLİ YERLERİNDE DURURLAR İZAHI  YUKARDA YAPILI  TEKRARDAN BİR İNCELE ....

YUKARDAKİ YAZIMIN HER YERİNDE GÖNDERME VE ALMADA DİYE GEÇİYOR İYİ BAK
Şimdi yukarda kendin yazmışssın  (  750--pulse  ) diye olduğunu kabul edelim  bu  demekki saniyede  750  darbe gönderme yapıyor ve bu 750 darbeyi de topluyor arkası sıra  yine  aynısını yollayıp yine topluyor  bu dikiş makinesinin iğnesinin nasıl aşağı yukarı süratlen hareket ediyor ona benzetebilirsin gönderiyor ve topluyor gönderdiğini bu sırada araya bir metal bir cisim girerse  işte bunu sana ses olarak haber veriyor sen de o yerde bişi olduğunu öğrenip o yeri açıp bakıyorsun..
pulse sistemde elektron hızları yoğunluğu düşük tutulur  tek bir darbe  atar ve  alıcı az bekler bu bekleme süresi ne denli uzarsa  giden sinyal de o kadar derinlere nufus eder ondan dolayı pulse sistemler derin makinelerdir.. başlık satıhta çok ağır ilerletilir hatta  bekletilerekten hareketler yapılırsa daha da derinlere iner sinyalleri...

ilk yukardaki yazımı çok dikkatli şekilde oku  sonra burasını oku..
hertz demek  1 saniyedeki  devir demek  elektrik saatlerinin eskilerinde hani  dönen bir plaka vardı ya  bunun her bir devri   1 hertz olarak kabul edilir  alternatif akımlan ilgilidir..
hertz= 1 saniyedeki devir sayısı(AÇIKLAMA) ilave bilgi-- hz kısaltılmış şekli..mesela 220 volt--50 hz her cihazın arka etiketinde yazar saniyede 50 kere dalgalanma yapıyor ceryanın frekansıdır,, çok eski elektrik saatlerinde  o dönen plakanın altında  bir göz daha vardı ve bunun içinde  yan yana dizili kutular ama madeni şekilde bunlar çok güzel şekilde aşağı yukarı dalgalanma yapardı ne kadar muntazam dalgalanma yaparsa  o anki elktiriğin şekli iyi olurdu demek oluyordu,,,üstteki döner plaka her dönüşünde işaretli yere gelince 1 tur yapmış oluyordu o saatin yapımcısının koyduğu bir devir sayısı vardı mesela 350 tur  1 kw  harcama  deniliyordu  yani hertz in açıklamaları bunlar bizlen akası yok  bizimle ilgili frekansın kısmı  khz  dir  dedektörde khz 3 ayrı iş anlamında geçiyor  biri ana çerçeve frekansını temsil ediyor,,,biri ses frekansını temsil ediyor,,,biri de  frekansın önünü arkasını genişletmede kullanılıyor  vs  vs .... 
khz =  radyo frekans  bandıdır.. uzun dalga bandı--orta dalga bantı --
khz-- in daha yükseğine   Mhz  denir  daha yükseğine de  giga mhz dedir  böyle gider
tüm ne kadar maden çeşidi varsa tümü  bu uzun dalganın  0 ilen 100 khz  lik kısmının içindedirler  ....

..................................................................................nacibaba.................................onk...... 

Düzenleyen admin - 11/Haziran 2017/2017 Saat 19:34
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
bilgin-7000 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mart 2017/2020
Durum:
Gönderilenler: 201
  Alıntı bilgin-7000 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Haziran 2017/2017 Saat 17:44
Açıklamaların için teşekkürler. Fakat yeterince anlaşılır bulduğumu söylemek zor. Önce bu konuda benim duyduğumu-öğrendiğimi anlatayım :
Pulse yada VLF, her başlık belirli frekansta toprağa sinyal gönderir. Pulseler saniyede 100 hertz ile 1000 hertz bandında; VLF.ler ise 2 khz-30 khz bandı arasında belirli sabit bir frekansta sinyal gönderiyor diye biliyorum.
Senin açıklamanda bu hususa hiç değinmemişsin. Senin açıklamana göre başlığın gönderdiği değil, aldığı sinyal sese çevriliyor ve bu ses 130 khz'e kadar istenen frekans bandında genişletiliyor. Gönderilen sinyalin frekansından hiç bahsetmemişsin.
Cihazların kullanım kılavuzlarını okuduğumuzda ise, başlık hertz yada khz cinsinden sabit bir frekansta toprağa sinyal gönderiliyor diye anlıyoruz. Pulse cihazların kataloglarında ise gönderilen sinyalin frekansı 1 khz'in üzerine hiç çıkmadığını gördüm. Alınan sinyalin frekansı senin dediğin gibi 130 khz'e kadar genişletiliyor olabilir. Ben gönderilen sinyalin frekansı ve yapısını soruyorum. Pulselerin toprağa gönderdiği sinyalin frekansı 130 khz olamaz şeklinde bir yorum yapmıştım. Yanlışsam doğrusu nedir?

Düzenleyen bilgin-7000 - 09/Haziran 2017/2017 Saat 17:47
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Haziran 2017/2017 Saat 22:44

ARKADAŞIM MERHABA ...............................9--6--2017.........nacibaba..........................onk

Arkadaşım  yazılanlarda yanlışlık diye bişi yoktur  sadece unutulan vardır  122 yazılıcakken  22 yazılmış onu düzelttim..

Şimdi sen işin teknik yapısı kısmından anlamadığın için senlen boyuna cebelleşiyoruz.
tüm dünyadaki dedektörlerde  mecburi kullanılan  gönderme ve almaç frekansı  0--100khz aralığındadır kimisinde 90 yazar son hadde kiminde 120 yazar kiminde 130 khz yazar vs vs  bunlar fabrika taktikleridir...

şimdi bak iyi dinle eski ibrelilerin ekranlarında  kiminde  123456789 diye taksimat vardı ki,mi nde bu 0-10-20-30-40-50-60-70-80-90  bu iki çeşit kullanılırdı
sonradan digital ekranlılar çıktı bunlarda da siyah sıralı kutucuklar vardı alt sıradakiler sabit durur üstte tek bir siyah ikon da  gezer oraya buraya  gider şekilde  şimdikilerde  bu şekil kullanılıyor işte dikkat et şimdi söyliyeceklerime...
alt sıradakiler  ana çerçeve  frekans kutularıdır diyelim sıralı 12 kutu var bu demek oluyorki  0 ilen 120 khz aralığı demektir  bu atx  de de 13 leed ikon var  bu da demekki sıfır ilen 130 khz aralığı eder..
vlf  lerde  ayırım olduğu için  bu 12 kutu varsa 6 kutusu demirler  6 si da ayırım içindekiler demektir.
pulse sistemlerde  tüm ne geliyorsa ayırım olmaksızın hepsini algıladığından ötürü mecburi tüm bu frekansı kesintisiz açık tutmak mecburiyetinde  bir bakıra da ,aliminyuma da ,altına da  kurşuna da  hepsine burda bişi var diye ses verir ama ne  işte onu kazıp çıkardıktan sonra öğreniyorsun ne olduğunu  pulse sistemlerde...  ama vlf  lerde ayırım olduğu için ne olduğunu  daha kazmadan önce anlıyorsun  aradaki büyük fark budur.. bir makinede  ayırım yok tuşu varsa ve basarsan aynı  pulse sisteme geçer  bunun yanında aynı makinede  ayırım  tuşuna basarsan  bu sefer ayırıma geçer vlf olur.. bunu ben senelerdir  anlatamıyorum ama idaa eden etsin  ben bu şekilde devamlı  yazacam doğrusu budur..

senin dediğin  730 pulse davası .....
saniyede 730 darbe gönderme yapıyor  ve alıyor  pulse sistem içinde..

vlf içinde saniyede  milyarlarca elektron oluşuyor çok yoğun bir sinyal balonu yollanıyor ve başlığın etrafından  yanlarından da  sinyal çıkışı olduğundan  toprak içine çok geniş bir elektron bombardımanı yapılıyor iğne deliği kadar boşluk yoktur  hal böyle olunca da  derinlik mecburi düşer  yani sinyal kısa kalır..
Bu durum için bu  son 5 sene içinde  vlf lere   DD  denilen elips tür başlıklar çıkarıldı bak şimdi dikkat et  bu dd başlığı düz tutarsan  toprak üstünde  sinyal inceliyor ve tüm güç aşağılara doğru gidiyor  aynı yerde başlığı yan çevirirsen  yukardaki söylediğim gibi sinyal genişleme yapıyor  kısaca bu vlf lerde derine inmez işi de  böylece sona ermiş oluyor....ayrıca  garrett lere bir iş daha yapmışlar ayırımlı çalışırken bir demire rastlarsan  bırrrrrr  diye acaip bir ses çıkarıyor hemen anlıyorsun onun demir olduğunu  mesela bu bir tabanca olur,,kama olur,,kılıç olur ,,tüfek olur  bunları da kaçırmayasın diye  bunu koymuşlar...mesela  enez 16 gram gümüş  keçili  damla şeklinde toprak içinde dikine duruyor asla yan yatmaz tüm makineler  bunu demir olarak algılıyor ayırımlı ararken  bu bırrrrr sesini alırsan muhakkak aç bak ne çıkıcak..

şimdi senin anlamadığın   bu 0 ilen 150 khz aralığı nedir..??
tüm çeşitteki madenler işte bu frekansın aralıklarında barınıyor  mesela altın saf 24 ayar  5--50  veya 5 inci kare kutuya tekabül ediyor  5. buçuk çok eski kurşunlar 6 dedimi kızıla yani bakıra giriyor 7 dedimi bronzlara giriyor 8.9 has gimüş 9 dedimi ince tenekelere giriyor  ama çok kaliteli makine taksimatları bu dediklerime denk düşüyor mesela  xlt--dfx-dfx=300  lerde santim şaşma yoktur,,,   diğerlerinde sapmalar oluyor

atx de 13 leed işik 130 khz karada   120 khz 12 adet ışık leed   10 tolerans suyun  baz değerleri için  düşürmüş  denge için  ıslak  toprak deniz tabanı toprağı için..

bu değerleri hiçbir katalogda veya fabrika söylemlerinde bulamassın ama işte  deneyli bir makineciysen ekrana bakar bakmaz ne olduğunu anlarsın..

ayrıca makinenin ton sesi  orta bir seviyede bırakılır bu da khz olarak anılır  her madeni n  bir takım .çeşit seslerden hoşlandığı aşikardır  işte  almaçta bu sesler de  kullanılır buna göre de çok deneyimli bir makineci  gelen sesin biçimine bakarak  daha kazmadan  bu bu maden diyebilir esasında  makineler gelen sesin biçimine göre çalışırlar  ve ayırımlar da yapay zekalar veya  yüklemeler ilen gelen sesin şekline bakıp tahmini  ekranda bu madeni derler her madenden gelen sesin biçimi şekli başkadır   kulak dikkat edilirse bunları hafızalar..beynine yazarsın zaman içinde billahssa tektekçilikte çok işe yarar.. mesela ben  tektekte daima gelen sesin  şekline bakarak  karar veririm ve hiç de yanılmam..

sadece şuna dikkat edin   elindeki makine  hem vlf-- hem de pulse oluıyorsa  ayırım yok a alınca  başlığı toprakta çok ağır hareketlerlen gezdirin  ne kadar ağır gezdirirsen sinyaller de okadar derinlere inecektir  şüpheli bir yerde  bırak başlığı 1 dakkaya kadar beklet göreceksin ki çok daha  canlı sinyal alıcaksın..
ama buna nispeten vlf  de ayırımın oluşması için başlığı sağa sola hızlı sallaman şarttır   bulunanın üstünden en aşağı 2 sefer geçmesi şarttır ki ne olduğu anlaşılsın..

unutmadan şunu da ilave edeyim  bu khz  lere ilaveten bir başka alan daha vardır bu da çok kaliteli makinelerin üstündeki ayarda bulunur bu da şöyledir..
çok yoğun bir tektekçilik sahasında  adım başı çok karışık metaller mevcutssa bunların
arasını genişletmekte kullanılan  5khz--10 khz--22 khz--30 gibi daha da çoğalabilir bunlar misal diyelim   12345678910  bu ana çerçeve sabit frekansı şimdi bu tabloda diyelim yoğunluk çok fazla  tüm bantın heryerinde  karışıklıklar oluşuyor işte bunun için basarsın ilkten en ufak sayıya  5khz baktın daha da genişletmek lazım 10 khz çıkarsın daha da istenirse 22 ye çıkarsın  böyleliklen bak aşağıdaki çizelgede böyle oluyor
1            2              3                4             5           6  ------->>  gider  sayıların arası genişletiliyor  ki aradığını net olarak anlıyabilesin  yani
12345678910  bak burası ne kadar dar  bu darlığı genişletiyorsun   xlt--dfx--dfx=300 lerde  3 khz bide 15 khz aralığı koymuşlardı   yani sayının  önünü arkasını 3 kerre genişletiyorsun yetmedi 15 kerre genişletiyorsun..
bu durum  en çok telsiz cihazlarında kullanılır,, radarlarda kullanılır,, elektronik tamir cihazlarında  osilaskoplarda,,frekansmetrelerde,,ohmetrelerde  yoğun şekilde kullanılırlar.. radyoların kısa dalga bantlarında  bir istasyona karışan diğer çok yakın istasyonları uzaklaştırmak için arasını genişletmede kullanılır..
khz--- elektron yoğunluğu veya  1 saniyede  bir devreden geçen brim sayısı  hesabı
genişletmeler de  saniye--milisaniye ----mikrosaniye--pikro saniye  diye  ayrılırlar

Anlayamadığın bişiler varsa halen yaz  cevaplarım bu işler biraz karışıktır...

...................................................................................nacibnaba.................................onk...

Düzenleyen admin - 09/Haziran 2017/2017 Saat 00:00
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
bilgin-7000 Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mart 2017/2020
Durum:
Gönderilenler: 201
  Alıntı bilgin-7000 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Haziran 2017/2017 Saat 09:10
Selamlar...

Garrett ATX hakkında yazdığın teknik özelliklerde bir yanlışlık var :
"ANA ÇERÇEVE FRAKANSI 0 İLEN 130 KHZ ARALIĞINDA DENİZ İÇİ 22 KHZ DİREKT"

Garrett'in ne resmi sitesinde nede Azim'in sitesinde böyle bir ibare yok. Pulse sistem bir cihazın ne 22 khz nede 130 khz frekansla işi olmaz. Üretici sayfasının frekans bölümünde ise saniyede 730 pulse yazıyor...
Bir de merak ettiğim, pulse cihazların çalışma sistemi ile VLF cihazların All Metal sistemi aynı mıdır?
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Haziran 2017/2017 Saat 18:48

DİKKAT   OKUYUNUZ

ARKADAŞLAR  ( BACİBABADAN SİZLERE 65 YILLIK MİRASI  ) KISMINA YAZILACAK
YAZI YANLIŞLIKLAN BURAYA YAZILMIŞTIR  VE BU YAZI O KISMA TAŞINMIŞTIR..
DUYURURUZ..

.................................................................................NACİBABA................................ONK...
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Haziran 2017/2017 Saat 14:34

AZİM ELEKTRONİĞE...............................6--6--2017.........NACİBABA......................ONK....

Şimdi arkadaşım senelerdir sitende bir yazı var neymiş bunlar......
sahte garrett  lerden uzak durun bunlarbizim haricimizde nerde satılıyorsa hepsi sahtedir,çençtir,merdiven altıdır veya çin malıdır..

BUNLARI DA TÜRKİYE İÇİNDE NEREDE KİMLER SATIYOR BİR DE LİSTE VERMİŞİN ÇANAKKALE--GELİBOLUDA DA VAR DEMİŞİN  GELİBOLUDA BİR BEN VARIM HER NEYSE BUNLARLAN HEM FABRİKA HEM BİZ MÜCADELE EDİYORUZ FALAN DİYORSUN DA  SENELERCE BUNLARI YAZMANIZA KARŞIN HİÇBİR HAREKET YOK  KISACA KENDİNİZ  UYDURUYORSUNUZ  MİLLETİN AKLINI ÇELMEK İÇİN..

BAKIN BEYLER HER KİM  BU ŞEKİLLERİ İDAA EDİYORSA  BU İŞLER ŞÖYLE OLUR

GARRETT  mi hangi modelini yapıcan yapacaksan garrettin  u.s.a  daki fabrikasının aynısı yapmak zorundasın  yoksa üretemezssin ,,üretilmez,,sahtesi olmaz,, merdiven altı hiç olmaz.. bu işler kolay yapılır  zannedilmesin olmaz böyle şey asla olmaz..

Millet uyandı eski cahillikler kalmadı haa saf vatandaşlar var işe yeni başlıyanlar bunları da bi seferlik kandırırsınız  ikinciye asla ..
onun içindir ki bu boş söylemleri, herkez bıraksın ciddi olalım biraz...

alıcan bir modeli tamamen parçalayacaksın her bir parçayı kalıpçıya götürücen bana bunlardan yap bir kalıp yapmak kaç paradır haberi olan varmı???????
sonra her kalıbın bir plastik enjeksiyon makinesi lazım bunların ustaları lazım
kart teknolojisi bugün robotlar yapıyor ,,başlık desen bir alem  kollar saplar aksamlar vs vs  gider de gider  bir sahte üreteceksin  o paraylan bir uçak satın alınır bu kadar masraftır  bunları ilk önce anlatın..

bu iş olmaz tamammı olur diyen varsa beri gelsin senden hariç satanlar faturalı satıyor  garantisini de veriyor  vergisini,,kdv  sini de veriyor  tümü kayıtlı iş yapıyor billahssa da kutu üstünde de  makine üstünde de   madein  U.S.A   damgası var..
daha da şüphelenen  seri nosunlan amerikaya fabrikasına müracaat etsin bu sahtemi hakikimi diye  olmadımı bi sürü kişi yaptı ne oldu hepsi hakiki u.s.a  çıktı  nerde  idaa edilen  kaçak,,çin,,merdiven altı  sahte vs vs ...onun için o yazdıklarınızı kaldırın..
daha da yazardım vaktim yok  kalın sağlıcaklan.....

....................................................................................nacibaba.................................onk....
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Haziran 2017/2017 Saat 23:06

SELAM BİLGİN KARDEŞ.....................................6--6--2017...........ONK...

Arkadaşım  soruna  ATX  len başlıyayım..
bu cihaz  PULSE  sistem olarak geçiyor ve kabaca da bir ayırımı mevcut  büyük parçalarda geçerli misal  2 adet 1 lirayı üst üste koyun o kadardan  itibaren bir ayırım var..

NOT--> Pulse sistemler  darbe enjeksiyon sistemi olarak anılır bir çalışma sistemine sahiptir,,dedektörün vericisi kısmından  kuwetli bir hamal dalga üstüne bindirilmiş  arama sinyali yüklenir  hamal dalganın gücü ne kadarsa o kadar derine saldırma imkanı doğar.. Derinlikler de  (  sens  ) ayarınlan mümkündür  bu ayar cihazın tam kalbidir hassaslıklar ve dengeler  kısaca tüm makinenin elektroniği burdan gelen cevapların üstüne kuruludur..İşte en son teknolojinin geldiği yer çok deneyimli bir kullanıcının  yapacağı ayarlar v e vereceği nihayi kararlar ilen nasıl başarı sağlıyorsa  bu deneyimli kullanıcının yapacağı tüm işler yapay zekalar ve bilgisayar ciplerine  kaydedilmiş olup  başlıktan gelen sinyallere  anında tahmini kararlar verip  bunu da ekrana yansıtırlar..
Derinlik ölçüleri de hiçbir makinede ne kadar geliştirilirse geliştirilsin azami en son had  5 metreyi asla geçilemez.. bu da en büyük başlıklarlan olur..

bu işin gerçekleşmesi de halen uzun dalga bandının  0 ilen 150 khz lik kısmını mecburen  ön girdi olarak kullanmak da mecburidir..
Çünkü tüm metal maden çeşitleri bu 150 khz lik bandın bir yerlerinde size cevap verirler bunlar taksimatlandırılmıştır her dedektörün ekranında  gözükür..

BUGÜNKİ VE YARINKİ TÜM DEDEKTÖRLERDE BU FREKANSI KULLANMAK MECBURİDİR.

Hatta o görüntülü denen tüm çeşitlerde bile ilk ön gönderme ve almaç kısmı  0---ilen 150 khz  aralığında işlem yapar bundan sonrası da  ileri  bilgisayar teknolojisini kapsar.
ve tüm görüntülü denilen cihazlar sadece toprak içindeki künkler,mezarlar,dehliz ve tünelleri tespit ederler METAL BİR OBJEYİ ASLA GÖRÜNTÜLEYEMEZLER....
ve görüntüler de  renk cümbüşü içinde görünürler çözebilirseniz çözün.......

bu  atx  20 feet su içinde denizde  ve karada,,kayalıklarda,,mağraların içlerinde.kumda
çalışmak için üretilmiş bir dedektör..
3  farklı  başlık kullanıyor ve bunlar makine ilen beraber veriliyor

10X12,,, DD  BAŞLIK SU İÇİ İÇİN
11X13,,, DD  BAŞLIK  KARADA  KULLANMAK İÇİN
11X13,,,  MONO  DERİNLİK  BAŞLIĞI

ORİJİNAL GARRETT  KULAKLIĞI
2 ADET PİL YUVASI  4+4= 8 ADET  1.5 VOLTTAN  12 VOLT  İLEN ÇALIŞIYOR
ŞARZLI PİL KULLANIRSAN DİYE DE BİR ŞARJ CİHAZI DA KOYMUŞLAR
12 ADET PİL ALICAK ŞEKİLDE  PLASTİK PİL DİZİ KABI KORUMALIKLI ŞEKİLDE
3 ADET BAŞLIKLAR İÇİN  GEÇME KORUMA ALTLIKLARI
GÜZEL ŞIK BİR TAŞIMA ÇANTASI  VAR  HEM ALİMİNYUM ÇANTA  HEM NORMAL ÇANTA
UZATMA KOLLARI TELESKOPİK  İSTENİLEN BOYA GÖRE AYARLANIYOR
AYRICA EL DEDEKTÖRÜ DE BERABERİNDE VERİLİYORMUŞ

SENS AYARI SOLU TARAFINDA  ARTI-- EKSİ  ŞEKİLDE
SAĞI TARAFINDA SES AYARI   ARTI--EKSİ ŞEKİLDE
ORTALIK YERDE  PİNPOİNTİNG   MERKEZLEME TUŞU
ÜSTÜ TARAFINDA  SAĞI TARAFI DÜĞMEDEN DENİZ İÇİ KARADA  DİYE 2 AYRI  TOPRAK  AYARI VE DENİZ İÇİ AYARI DİYE  TUŞ VAR
BU AYNI TUŞTAN  DEMİRLERE DİREKT GİRİŞ VE ÇIKIŞ TA YAPIYORMUŞ

ANA ÇERÇEVE FRAKANSI  0 İLEN 130  KHZ  ARALIĞINDA  DENİZ İÇİ  122 KHZ DİREKT

YALNIZCA  BU DEDEKTÖR LEN GECE ÇALIŞILAMAZ SEBEBİ DE  EKRANA  YARIM AY ŞEKLİNDE YAN YANA DİZİLMİŞ 13 ADET LEED IŞIKLAR YÜZÜNDEN  HER YERDEN BU IŞIKLAR GÖZÜKÜR
GÜNDÜZÜN DE IŞIKLARIN PARLAKLIĞI GÖZÜKSÜN DİYE  LEEDLERİN ÖNÜ  MERCEKLİ  ÇOK FAZLA IŞIK ÜRETİYORLAR  1 DEN 13 E KADAR  BİR TAKSİMAT YAPMIŞLAR  YANİ ŞÖYLE OLUYOR  SIFIR  BİR 6--7  YE KADAR OLAN BÖLÜM DEMİRLER 8 İLEN 13 ARASI DA KIYMETLİ METALLER  SADELEŞTİRMİŞLER YANİ...

GARRETT   AT  MAX    HAKKINDAKİ BİLGİLER........izmir azim dedektörden alınmıştır

• AT MAX  METAL DEDEKTÖRÜ :

• Gerçek tüm metaller modunda dahi, hedeflerin karakteristik ses değişimleri ile kullanıcılar hedef sesi ayırımı yapma imkanını bulabilirler.
    • Yüksek çözünürlüklü Demir ayırımı : İyi hedefleri çöplük hedeflerden ayırt etmek için 44 seviyeli demir ayırımı kullanılabilir.
    • Dijital Hedef tanımlaması : 0 - 99 hedef tanımlama numaraları ile hedef cinsi tanımlama imkanı.
    • Demir Sesi : Kullanıcı demir hedeflerden orta tonlu sinyal seviyesi işitir.
    • Hızlı dedeksiyon sistemi : İyi hedeflerden çöplük hedeflere göre daha şiddetli sinyal alma özelliği
    • Çok yönlü kullanım imkanı : Her türlü hava koşullarına dayanıklı olarak dizayn edilmiş, Tozlu, nemli, ıslak oratamlarda dahi kullanım imkanı.
    • 13.6 kHz Arama Frekansı : Ufak hedeflere, altın parçalarına, mücevherlere duyarlı arama frekansı
    • Toprak Balans Ayarı : Otomatik veya manuel olarak performas artırıcı toprak balans ayarı özelliği
    • LCD ekranında devamlı hedef (tek metal para) derinliği seviyesini gösterme imkanı
    • LCD ekranında devamlı pil seviye durumunu gösterme imkanı
    Arama Modları :
    •AllMetal-Tüm Metalleri Arama
    •Custom - Kullanıcıya özel ayarlanabilir arama programı
    •Coins - Bozuk Para Avcılığı
    •Zero - Tüm Metallerde her tip metal arama
    • Pinpoint - Hedef noktasal yeri belirleme
    • Islak, nemli, 3metre su altında kullanılmak üzere dayanıklı yapısıyla dizayn edilmiştir.
    • 2 yıl Orjinal fabrika garantisi
    • Türkiye Distribütörü Azim Dedektör garantisinde.
    • Orjinal Amerikan (USA) üretimi .
    • Başka firmalardan satın alınan uzak doğu montaj ürünlerine servis hizmeti verilmez.

......................................................................nacibaba..................................................onk..

Düzenleyen admin - 08/Haziran 2017/2017 Saat 22:22
Yukarı Dön
BİLGİN-10 Açılır Kutu Gör
wxt
wxt
Simge

Son Giriş: 08/Haziran 2017/2017
Durum:
Gönderilenler: 15
  Alıntı BİLGİN-10 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Haziran 2017/2017 Saat 03:26
Garrettin bu yeni modelini inceledim, daha önceki modellerinde olmayan yenilikleri ve yeni teknolojileri içeriyor. Siz bu model hakkında ne diyorsunuz? Ayrıca Garrett ATX modeli hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Düzenleyen admin - 07/Haziran 2017/2017 Saat 18:45
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50