Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5ÇUBUK SİSTEMİ <>5NACİBABA İMALATIDIR (TM) yani TÜRK malıdır %100 --ÇUBUK S
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

NACİBABA İMALATI VE YAPISI OLAN ÇUBUK SİSTEMİ

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 3031323334 91>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Aralık 2017/2009 Saat 17:29
Zamanı: Bugün Saat 12:19 - IP: 88.225.61.237
SELAMLAR ESKİ AY KODLU ARKADAŞIM BEN DE İKİ BİR YILI GEÇİK ÇUBUKN KULLANIYORUM SU KONUSUNDA YOĞUNLAŞMADIM BU KONUDA SİZ NASIL MUVAFFAK OLUYORSUNUZ.BEN TAM DOĞRU SONUÇLARA ULAŞAMADIM FAKAT PES ETMEYE DE NİYETİM YOK TAM DOĞRU SONUÇ ALMAK İÇİN SİZCE NELER YAPILMALI SAYGILAR

Düzenleyen karabey - Bugün Saat 16:08

DİKKAT BU KONU WHİTES MAKİNELER KISMINDAN BURAYA TAŞINMIŞTIR..................................................................ONK..

Düzenleyen nacibaba - 09/Aralık 2017/2009 Saat 17:32
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Aralık 2017/2009 Saat 17:38

Gönderim Zamanı: Bugün Saat 16:58 - IP: 212.154.19.146
ARKADAŞLAR BİR MAKİNAYLA NE KADAR ALANI TARAYABİLİRSİNİZ !!! ÇUBUĞUN BİZE FAYDASI BU , O ALANI DARALTIP HATTA ÜSTÜNE KADAR GETİRİP İŞİ SADECE NOKTALAMA YADA İKİNCİ BİR ALETLE DEDEKTÖRLE YANİ TASDİK ETMEYE BIRAKMA BUNDAN BAŞKA RAHATLIK VARMI.

BU KONU WHİTES KISMINDAN BURAYA TAŞINMIŞTIR
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ONK,,

Düzenleyen nacibaba - 09/Aralık 2017/2009 Saat 17:45
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Aralık 2017/2009 Saat 18:17
Orjinalini yazan: nacibaba

Zamanı: Bugün Saat 12:19 - IP: 88.225.61.237
SELAMLAR ESKİ AY KODLU ARKADAŞIM BEN DE İKİ BİR YILI GEÇİK ÇUBUKN KULLANIYORUM SU KONUSUNDA YOĞUNLAŞMADIM BU KONUDA SİZ NASIL MUVAFFAK OLUYORSUNUZ.BEN TAM DOĞRU SONUÇLARA ULAŞAMADIM FAKAT PES ETMEYE DE NİYETİM YOK TAM DOĞRU SONUÇ ALMAK İÇİN SİZCE NELER YAPILMALI SAYGILAR

Düzenleyen karabey - Bugün Saat 16:08

DİKKAT BU KONU WHİTES MAKİNELER KISMINDAN BURAYA TAŞINMIŞTIR..................................................................ONK..

Karabey arkadaş, suya odaklanman gerekli. şöyle olucak, dünyadan kendini soyutla, aklına engin bir deniz getir, çubuklarınla yürü, ilk hareketten itibaren adımlarını say ve çubuklar tam birbirine döndüklerinde ne oluyor o zaman, tam merkezinde oluyorsun suyun değil mi? Eh işte çubukların ilk hareketinden itibaren merkez noktaya kadar gelinen mesafe aynı zamanda derinliği de veriyor. Artezyan sehpasını dikersin, suyla beraber kaynatarak deliği açarsın ve boruları ileri geri oynatarak indirirsin. Çakıla geldiğinde bulunık suyla kaynatma yaparak hazne açmalısın, yoksa demir boruları indirmek çok zor olur. kolay gelsin, bu işte öyle para var ki aklın şaşar, altın para bulmaktan iyi, valla ben yazları artezyan kuyusu kazmaktan başımı kaşıma vakit bulamıyorum. genelde sayfiyelerde bahçe sulamaları için istiyorlar bu kuyuları.  çok para var. metresini 100 liraya kazıyorum, iki üç saatte işim bitiyor. saygı ve hürmetle. 
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2009 Saat 08:11

ESKİAY ARKADAŞIM MERHABA  SELAMLAR...............................NACİBABA...............ONK...

DİYORSUNKİ ÇUBUKLAR BİRBİRİNE DÖNÜYOR NASIL BİR DÖNME HAREKETİ BUNU BİRAZ AÇARMISIN

İKİNCİSİ DE TAM METRESİ HESABINI NASIL YAPIYORSUN BUNU DA TAM İZAH ET

MESLEĞİNİ ELİNDEN ALMAK ÜZEREYİZ HABERİN OLSUN

O KAYNATMA İŞİ NE SUYU MU KAYNATIYORSUN BUNU NASIL YAPIYORSUN  BU KADARINI AÇIKLAMIŞIN TAM BARİ AÇIKLA DA OLSUN BİTSİN
BU YAZ BENİ DE ÇIRAK ALSANA YANINA  ÖĞRENEYİM ŞU İŞİ BİZİM İŞLERDE HAYIR KALMADI  ARTIK

SELAMLAR SAYGILAR...............................................nacibaba..................................onk..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2009 Saat 08:13
fatihgmc Açılır%20Kutu%20Gör
Yeni Üye
Yeni%20Üye
Simge

Son Giriş: Bugün
Durum:
Gönderilenler: 9
Mesaj%20Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı fatihgmc Alıntı  Cevap%20YazCevapla Mesajın%20Direkt%20Linki Gönderim Zamanı: 25.Kasım.2009 Saat 10:07 - IP: 212.154.19.146
naci baba çubukları nasıl kullandığını video ile veya resimlide olur anlatsan bizde faydalansak çok memnun oluruz. saygılarımla.
alakasız bir yerden buraya taşınmıştır..............................nacibaba..........................onk...
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2009 Saat 08:17
nacibaba Açılır%20Kutu%20Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi

Durum:
Gönderilenler: 671
Mesaj%20Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap%20YazCevapla Mesajın%20Direkt%20Linki Gönderim Zamanı: 25.Kasım.2009 Saat 13:22 - IP: 78.191.194.228
Orjinalini yazan: fatihgmc

naci baba çubukları nasıl kullandığını video ile veya resimlide olur anlatsan bizde faydalansak çok memnun oluruz. saygılarımla.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ARKADAŞIM MERHABA

BENİM ÇUBUKLARDAN SİZDE VARMI ALDINIZMI BUNU BELİRTİRMİSİNİZ ..

NOT>>Çubuk sisteminin tüm  anlatım ve tarifleri bu site içinde ancak %15--20 civarında bir açıklaması yapılmaktadır   esas bilgi %100 olanı alana  beraberinde katolog olarak gitmektedir  bunun dışında başka bişi açıklıyamam çünkü bir sürü art niyetli kişiler  ve sahteciler olduğu müddetçe  benim de bazı tedbirler almam lazımdır
maalesef durum böyle bukadarlan yetinilmek zorundadır  herkes...

SİSTEMİN   A  DAN   Z  YE TÜM SAFHALARININ  HEM RESİMLİ HEM VİDEO ÇEKİMLERİ MEVCUTTUR  HATTA BULUNTU VE ÇIKARILMASINA KADAR HER ŞEYİNLEN  BUNU BİLE
SAKLIYORUM   AÇIKLAMAK HATA OLUR ANINDA AYNILARINI YAPIP AYNI YAZILARI AYNI KATOLAOGLARI BASIP  NACİBABANIN ÇUBUKLARI DİYE PAZARLIYORLAR  ALAN DA SONRA BENİM BAŞIMA KALIYOR  İŞTE O ÇOK BAĞIRANLAR HAKARET EDENLER ORDA BURDA ALEYHİME ABUK SABUK YAZI YAZANLAR BU KESİMLERDİR  SONUÇLARDA HEP BEN MAĞDUR OLUYORUM   ONUN İÇİN NE KADAR KISITLAMALARA GİDERSEM O KADAR İYİDİR ŞEKLİNLEN HAREKET EDİYORUM BUNA MECBURUM

SAYGILARIMLAN,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,NACİBABA,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,O,N,K,,,,,,
alakasız bir yerden buraya taşınmıştır
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2009 Saat 08:20
karabey Açılır%20Kutu%20Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli%20Üye
Simge

Durum:
Gönderilenler: 109
Mesaj%20Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı karabey Alıntı  Cevap%20YazCevapla Mesajın%20Direkt%20Linki Gönderim Zamanı: 25.Kasım.2009 Saat 13:58 - IP: 88.225.61.237
SELAM VE SAYGILAR NACİ BEY İŞNİZE KARIŞMAK İSTEMEM FAKAT YAZILARINIZDA KIRMZI RENGİ KULLANMAZSANIZ ÇOK İYİ OLACAK ÇÜNKÜ OKUMAK ÇOK ZORLAŞIYOR .SAYGILAR
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2009 Saat 08:25
karabey Açılır%20Kutu%20Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli%20Üye
Simge

Durum:
Gönderilenler: 109
Mesaj%20Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı karabey Alıntı  Cevap%20YazCevapla Mesajın%20Direkt%20Linki Gönderim Zamanı: 25.Kasım.2009 Saat 13:58 - IP: 88.225.61.237
SELAM VE SAYGILAR NACİ BEY İŞNİZE KARIŞMAK İSTEMEM FAKAT YAZILARINIZDA KIRMZI RENGİ KULLANMAZSANIZ ÇOK İYİ OLACAK ÇÜNKÜ OKUMAK ÇOK ZORLAŞIYOR .SAYGILAR
alakasız yereden buraya taşınmıştır.............................nacibaba..............................onk....
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2009 Saat 13:06
Orjinalini yazan: nacibaba

ESKİAY ARKADAŞIM MERHABA  SELAMLAR...............................NACİBABA...............ONK...

DİYORSUNKİ ÇUBUKLAR BİRBİRİNE DÖNÜYOR NASIL BİR DÖNME HAREKETİ BUNU BİRAZ AÇARMISIN

İKİNCİSİ DE TAM METRESİ HESABINI NASIL YAPIYORSUN BUNU DA TAM İZAH ET

MESLEĞİNİ ELİNDEN ALMAK ÜZEREYİZ HABERİN OLSUN

O KAYNATMA İŞİ NE SUYU MU KAYNATIYORSUN BUNU NASIL YAPIYORSUN  BU KADARINI AÇIKLAMIŞIN TAM BARİ AÇIKLA DA OLSUN BİTSİN
BU YAZ BENİ DE ÇIRAK ALSANA YANINA  ÖĞRENEYİM ŞU İŞİ BİZİM İŞLERDE HAYIR KALMADI  ARTIK

SELAMLAR SAYGILAR...............................................nacibaba..................................onk..

Öncelikle belirtmeliyim ki yeraltı suları farklı derinliklerde, yani her bölgede değişebilir. Ve her bölgede birbirinden bağımsız (kil tabakaları arasında) yeraltı su kaynakları bir nehir gibi hat çizer. Sizin çubuklarınız bu yeraltı su kaynaklarını bulmada birinci sınıf araçtır. Bu su kaynakları dediğim gibi bir dere, nehir, çay gibi akar ve bu damarlar boşluk halinde değildirller, içleri tamamen çakıl ve kumla doludur, biliyorsunuz ki çakıl ve kumların içinde aynı zamanda madenlerde vardır (altın ve gümüş madenlerini de ihtiva ettiği olur, ama biz su arıyoruz tabii,) yeraltı su kaynakları bir devinim içindedir ve bu devinim aynı zamanda bir akım demektir, dolayısıyla akım kendi ekseninde bir manyetik alan yaratır. Şimdi gelelim çubukların kullanılmasına, çubukların uçları ufukta, yere paralel ağır adımlarla yürürüz, (burası çok önemli, çubuklarla çalışırken düşüncemizi olabildiğince suya odaklamalıyız, ben genelde engin bir okyanusu düşlerim, transa geçmek gibi bir durum ve bu sistem bilimce kabul edilmiştir ve adı da: PSİKOKNEZİ'dir.) çubuklar diyelim birbirlerine hareketlendi, hemen saymaya başlarız her adımımızı, (bu önemlidir, çünkü hareketin başlamasından itibaren çubukların uçları tam birbirlerine dönüp kenetlendiği ana kadar saymalıyız) ve son nokta çubukların kenetlendiği noktadır ve bu demektir ki yeraltı-su-sisteminin tam merkezindeyiz. Şimdi gelelim derinliğe, çubukların  ilk hareketinden itibaren son geldiğimiz kenetlenme noktası suyun derinliğidir. Adımlarımızı sayarız ve derinliği buluruz. Artezyan sehpasını bu noktaya kurarız, sehpa üç ayaklıdır ve yüksekliği 7 metre kadardır, yukarıda bir kancası vardır ve bu kanca aşağıdaki el makarasına bir halatla bağlıdır. makarayı salar ve bir basınçlı su pompasının plastik uzantısına bağlı birbuçukluk dediğimiz genişlikte çelik sondaj borusu yukarıya çekilir. Bu kazı boruları birbirlerine vida gibi eklenerek uzatılabilir ve ucunda bir burgu vardır. Aynı zamanda içinden basınçla gelen suyla toprağı kazmak oldukça kolaydır ve kazarken boruyu döndürmek yeterlidir. fakat su çakılına gelindiğinde iş biraz zorlaşır, işte o aşamada üçlük demir boruları salarız, onlarda uçları dişlidir ve döndürülerek birbirlerine montaj edilebilir ve aşağıya çakıla kadar döndürülerek indirilir, (toprak açılan deliği hemen kapamaz, ve boruyu ileri geri döndürerek indirebiliriz ve bu aşamada kelepçe dediğimiz boruyu kavrayan kollar kullanırız) son aşama üçlük kuyu borusunu çakılın içine oturtmaktır, burası da çok önemlidir çünkü kalın çakılın bittiği ve ince çakılın başladığı yerde bırakılırsa daha randımanlı su alınabilir, yok sadece ince kum tabakası rast geldiyse, çakılın bittiği ve kilin başladığı yere borunun ucunu bırakmak gerekebilir.) Şimdi gelelim kalın çakıla boruyu indirmeye, (su-çakılına ve ya kumuna bazen üç metrede, bazen beş, altı, yedi , sekiz ve yirmi metreye kadar ulaşan derinliklerde rastlayabiliriz ve ondan sonrası bizim ekipmanlarla çalışmak zorlaşır, daha büyük sondaj makinalarına ihtiyaç duyabiliriz, ama yazlıklarda bahçelere gereken suyu genellikle 5 ila 7 metre aralarında ulaşabilmek mümkün, zaten sahile yakındır ve su kabada olsa sadece bahçe sulamasına ve temizliğe gerekli olduğundan, bazıları havuzları için gereksinim duyuyor, işte yahu nereye kullanırsalar kullansınlar, su istiyorlarsa suyu bulmak bizim görevimiz, kolaylıkla ulaşabiliriz.) su pompasıyla sondaj borusunun içinden su basarız ve bunu yapma amacımız aşağıda basınç oluşturup borunun yerleşeceği yerdeki çakılları yüzeye çıkartmaktır, dikkat, eğer verimli bir damarsa ne kadar su basarsanız basın çakıllar yerelrinden oynamayabilir, çünkü basacağınız su yeraltından akıp duran haznenin içinde kayboluverir ve işte bu noktada bastığımız suyu sürekli bulandırmalıyız ki bildiğiniz gibi bulanık su çakılların arasındaki gözenekleri tıkadığından yukarıya doğru yükselir ve biz buna kaynatma deriz ve bu esnada bulanık basınçlı su önünden sürüklediği çakılı kumu yukarıya doğru taşır, biraz uzunda sürse de (ikimetrelik çakılı iki saat sürebilir eşmek) borunun ineceği kadar hazne açılır, fakat bir yandan üçlük dediğimiz kalınlıktaki artezyan dış borusunuda oynatarak indirmeliyiz. Önce sondaj borusuyla çakılı kazıp dış boruyu indireyim diye bir şey yoktur, ikisi birlikte uç uca ineceklerdir, ve unutmadan söyleyeyğim, artezyanın fiziki yapısı şöyledir, bir dış boru vardır üçlük dediğimiz kalınlıkta, bir de içinde çalışan birbuçukluk dediğimiz ve sondaj için içinden su bastığımız çalışan burgu borusu. İki boruyuda indirirken kendi eksenleri etrafında döndürürüz, teknik budur yalnız dikkat edin ek yerlerindeki dişleri,n tersine zorlamayın, tersine kısa hareketlerle sıkışan boruyu kıpırdatmak için anca kısa mesafelerde ileri geri yapabilirsiniz. Kolay gelsin.... Naci baba, bu işler daha iyi, tarım alanları için olmasa bile yazlıklar için veya bahçeli evler için artezyan kuyusu kazsan yetiştiermezsin. Bir kart bastırıp sahil kasabalarındaki emlakçılara adresini telefonunu ver yeter, onlar seni nasısa bulacaklardır, zaten adamlar, yani şu emlakçılarda aradan otlanıyorlar, kazmayacak adama kuyu kazdırıyorlar, yan gelir yani, su gibisi yok.

saygı ve hürmetlerimle
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Aralık 2017/2009 Saat 09:02
PETROL  ARAMALARINDAKİ KULLANILAN YÖNTEM VE YÖNTEMLER
BATMANDAN  GELEN BİR TELEFON KONUŞMASINA GÖRE DE PETROLÜ DE ŞU ŞEKİLDE ARIYORLARMIŞ  AYNEN AKTARIYORUM KELİMESİ KELİMESİNE....
DİYORKİ ARKADAŞ  EN ETKİLİSİ İMKANINIZ VARSA DAHA TOPRAKTAN YUKARI ÇIKAN HAM PETROLDEN BİR 2.5 LİTRELİK İÇİ TEMİZ KOLA ŞİŞESİNE YARIM HAM PETROLÜ KOYUN VE YOLA ÇIKIN İSTENİLEN ARAZİLERDE  SİZCE MÜNASİP OLAN YERLERDE ARACINIZDAN İNİN  VE  KOLA ŞİŞESİ KAPAĞINI AÇIN  >>>>>>>
NOT> TEK KİŞİDE ÇALIŞACAK ŞEKİ,LDE OLMASI İCAP EDİYOR
VE ÇUBUK UÇLARININ SADECENE LEHİMLİ OLAN BÖLGESİNİ HAM PETROLE BULAYIN VE AZ DA SÜZÜN SONRA ÇIKARIP KURUN  SADECE O AN PETROLÜ DÜŞÜNÜN VE SORUN VARSA HANGİ YÖNDE İSE SİZİ KUWWETLİ BİR ÇEKİMLEN ÜSTÜNE GÖTÜRECEKTİR YERE GELİNİNCE O YERİ İŞARETLEYİN ..

VE SONRA BU YERE SİSMİK YER ALTI HARİTASINI ÇIKARAN EKİBİ GETİRİP  BURDA YAPILAN ÇALIŞMA NETİCESİNDE BU REZERVİN DEĞER BÜYÜKLÜKTE Mİ YOKSA YAPILACAK OLAN MASRAFI BİLE KARŞILAMIYACAK ŞEKİLMİ BUNUN ARAŞTIRMASINI YAPIN ..
VE GENELDE BENİM BU ŞEKİLDEKİ YER BULMALARIMDA %99 NET SONUÇLARA ULAŞILIYOR  BU ŞEKLE GÖRE 50 DEN FAZLA YER TESPİTİ VARDIR AÇILAN KUYU SAYISI DA 6 DIR ŞU AN  YAKINDA 7 İNCİ YERE SONDAJ YAPICAZ  BU İŞ SANILDIĞI GİBİ KOLAY BİR İŞ DEĞİLDİR  DÜNYANIN EN AĞIR VE MASRAFLI BİR İŞ KOLUDUR BUNU DA UNUTMAYALIM  6 KUYUDA DA NETİCE ÇOK İYİ PETROLÜN KALİTESİ DE ÇOK VERİMLİ YÜKSEKTİR   SADECENE 3 ÜNCÜ KUYUDA GAZ ÇIKMIŞTIR BU DA SİSTEME BORUYLAN BAĞLANMIŞ HALEN AYNI TAZYİK DEVAM ETMEKTEDİR ...
SN:NACİBEY   MALÜMÜNUZ ÜZERE BİLİYORSUNUZ BU 2 ÇUBUKLAN PETROL ARAMAK  DİĞER MÜHENDİS ARKADAŞLAR ARASINDA DUYULURSA SİZİ MÜTHİŞ BİR ALAYA ALIYORLAR VE SİZE MESAFE KOYUYORLAR AMA BUKADAR YERDEN DE ÇIKINCA BU ARKADAŞLARIN DA TAVRI DEĞİŞMİYE BAŞLADI   VE SİZDEN 20 YE YAKIN BU ARKADAŞLARCANA ÇUBUK ALINMIŞ OLUP BUNLAR DA AYNI YÖNTEMİ KULLANMAKTADIRLAR YAKINDA BU İŞ  AYIPLANMAK VE BAŞKA GÖZLEN BAKILMALARDAN SOYUTLANIP SANKİ NORMAL BİŞİMİŞ GİBİ OLACAĞINA ADIM GİBİ DE EMİNİM  ŞİMDİLİK BUKADAR  sitene de üyeyim ama daha şimdiye dek cesaret edip tek kelime de yazamadım sadecene grip inceliyorum hoşuma da gidiyor tekrar  tekrar  okuyorum nerede ise tümünü ezberledim gibi
SAYGILRIMLAN     ORHAN  MÜH.  BATMAN

arkadaşlar bu konuşmayı direkt teybe kaydedip buraya aktardım
ilgilenenlere duyurulur..

SAYGILARIMLAN.............................nacibaba....................onk...

18-12-2009

Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 3031323334 91>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50