Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5DEFİNECİLİK BİLGİ BANKASI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Defineye musallat ve tılsımı çözmek

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 45678>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Nisan 2017/2012 Saat 06:57
SELAM VE SAYGILAR NACİ BEY MİSAFİR KODLU ARKADAŞI SİLMENİZ İYİ OLMUŞ ANCAK BAZI SİLİNMEYİ HAKEDEN ARKADAŞLAR DAHA VAR .BENİM AKLIMA NE GELDİ BİLYORMUSUNUZ BU SİTEYE ÜYE OLMAK İSTEYENLERİ BİR ÖN ELEMEDEN GEÇİRSENİZ DİYORUM.ÖYLE HER ÖNÜNE GELEN ÜYE OLAMASA. ŞÖYLE Kİ BİRKAÇ CAN ALICI SORU HAZIRLAYIN ÖNCE GİRECEK KİŞİNİN KİŞİLİĞİNİBİR ÖLÇÜP TARTIN ELŞTİRİYE AÇIK OLUP OLMADIĞINI ELEŞTİRİLDİĞİNDE AĞZINA GELENİ YAZANI "MİSAFİR" KODLU ARKADAŞ GİBİ HEMEN SİLİN.BÖYLECE SEVİYEYİ KORUYALIM SADECE AMACA YÖNELİK FAYDALI BİLGİLERİNVE TECRÜBELERİN AKTARILDIĞI .BİR SİTE OLSUN BURASI NE DERSİNİZ? 
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Nisan 2017/2012 Saat 07:31

SELAM KARABEY ARKADAŞ  SAYGILAR

ARKADAŞIM AÇIK BIRAKTIM HER YERİ ZANNETİMKİ İNSANLAR DÜZELDİ AMA GENE YANILDIM BEN TÜM KALBİMLEN İYİ NİYETLİ HOŞGÖRÜLÜ OLMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUM AMA ARADA BİR DE BÖYLE CİNSLER ÇIKIYOR TABİİ  OLUCAK OKADAR DA  NE YAPALIM ..
SİTEMİZ İÇİNDE KAYITLI OLARAKTAN 200 E YAKIN DA ÇEŞİTLİ YAŞ GURUPLARINDAN  BAYAN ARKADAŞLARIMIZ VARDIR BUNLAR KENDİLERİNİ HİÇ BELLİ ETMEYİP ERKEKMİŞ GİBİ GÖSTERİYORLAR EVVELDEN AÇIK ŞEKİL BAYANLAR VARDI BİRKAÇ TANE  BOYUNA SUİSTİMAL ETTİLER  KAÇIRDILAR ONLARI DA SİTEDEN  HERNEYSE İŞTE BU GİBİ ABUK SABUK ŞEYLER YAZANLARI SİLİCEM SİLİYORUM DA YAŞATMIYACAĞIM BURDA .
NOT> EN SON SENİN KARABEY KODUNU KULLANARAK DA GİRDİ NASIL YAPTI YAPTI BENİM DE BİR EVVELKİ KODUMU KULLANARAK DEVAMLI GİRDİ  SEN GENE DE BİLGİSAYARINI BİR KONTROL ET VEYA ETTİR KUVVETLİ VÜRÜS PROGRAMI YÜKLE  GEÇENLERDE HEM DİZÜSTÜNÜN HEM DE MASAÜSTÜNÜN HARD DİSKLERİNİ RESMEN HAKLADILAR  1000 TL DEN FAZLA ZARAR YAPTILAR NEYSE YENİ HARD DİSKLER ALIP YENİDEN PROGRAMLADIM  BEREKET Kİ GÜNLÜK HAFIZA KARTINA HERŞEYİ ÇEKİYORUM AKŞAMDAN AKŞAMA  ORDAN KOMPLE SORUNSUZ YÜKLÜYORUM YOKSA TEK TEK YÜKLE BAŞEDİLMEZ....
ONUN BURAYA GİRMESİNDE AÇIK UNUTULAN BİR KAPI O SORUN DA GİDERİLDİ ONUN İP NOSUNU DA BULUP ASKIYA ALDIK YANİ O KULLANDIĞI BİLGİSAYARLAN ARTIK GİREMEZ  GİDER BAŞKA BİR YERDEN ANCAK GİRER  ...KİM OLDUĞUNU KUVVETLEN DE TAHMİN EDİYORUZ  ESKİ MODERATÖRLERDEN BİRİ VEYA DEĞİL BAŞKASI DA OLABİLİR AMA ÇIKAR DEVAM EDERSE YAKINDA KİM OLDUĞU  BİZ ŞİKAYETİMİZİ YAPTIK  2--3 KERRE DAHA GİRSE ENSELENİCEK  KESİN OLARAK....

ŞİMDİ MİSAFİRLERİN SİTEYE GİRMESİ KOMPLE HER YERİ DOLAŞMASI SERBEST SADECE YAZI YAZAMAZLAR BUNU KALDIRDIK İŞTE BU KISIMDAKİ AÇIK TEK BİR KAPIDAN BU DALIYORDU ONU DA KALDIRDIK ÖNLEMİ ALDIK  BAKALIM ŞİMDİ NERDEN GİRİCEK ..

ÜYE OLANLARI KİM OLDUYSA HEMEN AÇIYORUM BURDAN  HEMEN GİREBİLİYORLAR DÜŞÜNDÜKKİ İÇERDE OLURSA BÖYLE ŞEYLER İÇERDEN AYIKLARIZ KOMPLE BU DAHA SAĞLAM DAHA PRATİKTİR.. ÇÜNKİ 10 ELİNİN PARMAK İZİNİ BIRAKMIŞ OLUYOR BU ŞEKİLLE .
İŞTE BÖYLE NE YAPARSIN  HAYATIN HER YÖNÜ ZATEN DERT  ALIŞTIK DA  HER ŞEYLERE

SAYGILARIMLAN...............................................................NACİBABA............................ONK... 

Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan 2017/2012 Saat 09:43
SELAM VE SAYGILAR NACİ BEY DEMEK BİZİM ADIMIZI DA LEKELEMEYE ÇALIŞMIŞ MİSAFİR EFENDİ .NE DİYEYİM ALLAH ISLAH ETSİN.HOCAM GEÇEN GÜN GENE BİR YER NOKTALADIM YER DE DAHA ÖNCEDEN ARANAN BİR YERMİŞ .NEYSE ÇUBUK YERİ BULDU İÇTEN DIŞA HAREKETİNİ DE YAPTI .TABİİ BU DURUMDA MAKİNE TUTMAK GERKİYOR. ONU DA YAPTIK ÖTÜYOR. FAKAT DEMİRLİ MADENSEL TAŞLAR VERİYOR.AYRIMA ALINCA SESİ TAMAMEN KESİYOR.TABİİ İHTİMAL ZAYIF BUNA RAĞMEN BİRAZ EŞELEYEYİM DEDİM.GERÇEKTEN SİMSİYAH DEMİRİMSİ GÖRÜNÜMLÜ TAŞLAR ÇIKTI.TABİİ MORALLER BOZULDU .ANCAK O SIRADA UZAKTAN GELEN BİRTAKIM SESLER DİKKATİMİ ÇEKTİ .KULAK VERDİM BAYKUŞ SESİ GİBİ AMA DEĞİL,KÖPEK ULUMASINI DA ANDIRIYOR.BİR ANLAM VEREMEDİM .TABİİ ÇALIŞMAYA DA DEVAM ETTİM.YEŞİL BİR TABAKA ÇIKTI BAKIR PASINA BENZEYEN FAKAT YER ÇOK SERT DOĞAL ELLENMEMİŞ TABAKA DİYE BIRAKTIM.HOCAM ORADA BİR ŞEY VAR MIDIR SİZCE.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Nisan 2017/2012 Saat 07:39

KARABEY MERHABA SELAMLAR

ŞİMDİ SİZİN ORALARDA  BAZI YERLERDE GENİŞÇE ALTIN CEVHERİ MİNARELLERİ DE MEVCUT HARİTALARDA DA İŞARETLENMİŞ ORALARI  BAKIR CEVHERİ,,DEMİR CEVHERİ,, BUNLAR VAR FAKAT KEŞFEDİLMEMİŞ BİLİNMİYOR  BİR MADEN OCAĞI VS KURULMAMIŞ ORMAN BİTKİ ÖRTÜSÜ YÜZÜNDEN SAĞLIKLI ÇALIMALAR YAPILAMIYOR ..
O YERDEN TAŞ ÖRNEKLERİ AL SİYAHINDAN DA KIRMIZISINDAN DA NE RENK VARSA  SONRA O YÖRENİZDE VARSA BÖYLE MADEN OCAKLARI ONLARIN BAŞI KİMSE BİR ONA GÖSTERİVER BAKALIM NE DİYECEK  SİYAHIMSI GRİMSİ OLANLAR METEOR TAŞLARI DA OLABİLİR YANINDA HER GİTİĞİNDE BİR KUWETLİ MIKNATIS DA YANINDA GÖTÜR  O TAŞLARA BİR TUT MIKNATISI ÇEKİYORSA KUWETLİ İHTİMAL METEOR TAŞIDIR ÇEKMİYORSA DA MADEN FİLİZLERİDİR BAKTIRMAK GEREKİYOR ..
YANİ SENİN ŞANSIN SENİN İŞİN BU ARAZİ YÜZÜNDEN ÇOK ZOR .. AMA NE YAPICAN Kİ ELDEN BİŞİ GELMİYOR TABİKİ ÇOK TERS YERDESİN  SAHİL SANA UZAKMI  İĞNEADAYA MI KIYIKÖYE Mİ YAKINSIN  BİR YER BELİRLE DE SANA YAKIN BAKAYIM SAHİLLERDEKİ  YERLEŞİM YERLERİNE ESKİLERE VAR AMA SAHİL KESİMLERİNDE  BU YERLER İÇERLERDE YOK GİBİ BİŞİ

SAYGILAR............................................................................NACİBABA......................ONK...
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Nisan 2017/2012 Saat 10:22
SELAMLAR VE SAYGILAR NACİBEY BEN SAHİL DEYİM İĞNEADAYA ÇOK YAKINIM.MIKNATIS İŞİNİ O NOKTADA DENEYECEĞİM AYRICA SİZİN BU BÖLGE İLE İLGİLİ BİLGİLERİNİZDEN YARARLANMAK İSTERİM.BU BÖLGELERDE EŞKİYA İŞİ VAR DİYORLAR.MEDENİYET BELİRTİLERİ DE VAR TABİİ.BU KONULARDA SİZ DAHA TECRÜBELİSİNİZ.BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM TEKRAR SAYGI VE SELAMLAR.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Nisan 2017/2012 Saat 12:06

SAYIN KARABEY ARKADAŞIM

ARKADAŞIM SENİN İŞİN  ÇOK ZOR  1979 SENESİ SİZİN ORALARA GELMİŞTİK  AMAN ALLAH  KESTİRME DİYE BİR YOL TARİF ETİLER BİR GİRDİK ZANNETİK MAĞRA İÇİNDE GİDİYORUZ GÖKYÜZÜ GÖZÜKMÜYOR  AĞAÇLAR ÖYLE BİR KAPLAMIŞKİ  .. RESMEN FAR YAKTIK GÜNDÜZ GÖZÜ BAZI KESİMLERDE  SENİN İŞİN ÇOK ZOR ALLAH SELAMET VERSİN  GİTTİK BİR HAFTA KALDIK YOK KARDEŞ,İM HİÇBİR YERE GİREMEDİK  ORMANDAN BİTKİLERDEN  SONRA DÖNDÜK GELDİK YANIMDAKİ ARKADAŞ DİYORKİ  BEN MİNARELERİ KÖYLERİ GÖRMEM LAZIM DİYOR BU NE YAA DEDİYDİ ..
ARKADAŞLAR KARABEYİN BÖLGESİNİN NE DENLİ ZOR OLDUĞUNU GÖSTEREN BAZI FOTOĞRAFLARI AŞAĞIDA GÖRECEKSİNİZ  BİR İNCELEYİN HAK VERECEKSİNİZ  HA BU ARADA
ÖYLE BİR YERE GELDİKKİ 2 TRAKTÖR GEÇTİLER BEN DE ZANNEDERSEM DEDİM JİPİN KAPILARINA KADAR  YANİ CAM SEVİYESİNE KADAR GELİR DEDİM BİR DERE ÇIKTI ÖNÜMÜZE TRAKTÖRCÜLERE DURUN AZ DEDİM KALIRSAK ÇEKERSİNİZ SANKİ DUVARA SÖYLEDİN ELİNLEN BİR ÖYLE HAREKET YAPTI GAZLADI GİTTİ  ÖBÜRÜ DE VAKTİM YOK DEDİ ÇEKTİ GİTTİ EE GEÇMEMİZ LAZIM BURAYI Kİ ANA ASFALTA ÇIKIYOR AZ DA KALMIŞTI  JEEPİN ÖNÜNDE VİNÇ VAR  ARAÇ DA ARKADAŞIN ARACI LADA NİVA BENZİNLİDE  MOTORU KAPLARSA SU STOP EDEBİLİR BENZİNLİ ARABA DİZEL OLSA GİR KORKMA  NEYSE SOYUN LEN DEDİM GİR GİT KARŞIDAKİ BİR SAĞLAM AĞACA BAĞLA VİNCİN UCUNU  BEN GİRMEM DEDİ GİRERSİN GİRMESSİN BEN YÜZME DE BİLMİYORUM  DEDİ GİRMEM İYİ DEDİM GİRME SEN  VİNCİ MİNCİ BIRAKTIM BAK KALALIM DA NASIL GİREMİSİN GİRMEZMİSİN DEDİM SÜRDÜM DERENİN İÇİNE TAKTIM ARAZİYE TAKVİYEYE DE BAĞLADIM  GİDİYORUZ SU ÖN CAMA KADAR ÇIKTI  HAYRET BİŞİ MOTOR SU İÇİNDE PERVANENİN TAZYİĞİNLEN KAPUTUN KENARLARINDAN TAZYİKLİ SU FIŞKIRTIYOR STOP ETMEDİ BE  NE YAPMIŞ ADAMLAR HAYRET BİŞİ BOŞUNA MİLLET İLLE DE LADA NİVA DEMİYOR  İÇERİ  BİR DAMLA SU ALMADI ZATEN BÖYLE BUNLAR TOZ MOZ DA ALMAZLAR  EWELDEN BİZDE DE VARDI ONDAN BİLİYORUM  ÇIKAMIYACAĞI GİDEMİYECEĞİ YER DE YOK BU NİVALARIN ÇAMURDA DA AYNI  VELHASIL ACAİP BİR ARABALAR BUNLAR GEÇTİK   DEMEDİMMİ BEN SANA  DİYOR  BİR KERRE DAHA ANLAMIŞ OLDUK  NİVAYI....

dededededededede

dede

NASIL BU ARAZİDE DEFİNE ARANILIR SORARIM SİZLERE  ÖYLE DEĞİLMİ KARABEY ARKADAŞ
SEN YA MEMLEKETİ DEĞİŞTİRİCEN YA DA UZAK OLAN YERLERDE ARAMA YAPICAN BAŞKA HİÇBİR ŞANSIN YOK GİBİ GÖZÜKÜYOR BENCE ...

SAYGIALR......................................................................NACİBABA.............................ONK....
Yukarı Dön
darbaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 15/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı darbaz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Nisan 2017/2012 Saat 17:27
Müslümanlık la birlikde Cin tayfasınında işleri bitmiştir. Eskiden ellerinde olan bir çok yeti ellerinden alınmıştır.Bunu bilin. Başka şeylere  çok dalmayın.Şirk'e gidersiniz. Ne defineye nede başka şeylere bulaşma şansları kalmamıştır. Olmayacak yada olmayan  şeyleri yüklemeyin, sonunda  zarar sizlere olur. Herşeyin en iyisini ALLAH bilir kulları değil.
ALLAHIN vermediğini biz kullar verir olduk.  Sonumuz  hayırlı olsun.Kimse bilmeden  ahkam kesmesin.Bu iş kahvede sallamaya benzemez vebali çok ağırdır. Mazallah  altından kalkılmaz.
Bütün bunları AKİL olanlara değilde AKILLI olduğunu sananlara ithaf ediyorum. Belki bir şeyler algılarlar. UMARIM..........................

kalın  sağlıcakla
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Nisan 2017/2012 Saat 18:37

DARBAZ ARKADAŞA

ARKADAŞIM YAZI VE İFADELERİN , ÜSLÜBÜN, SANKİ BANA BİRİNİ ANIMSATIYOR GİBİ ,YANILMIŞ DA OLABİLİRİM  HER NEYSE ..

ŞİMDİ SEN BU İŞLERİ İYİ BİLİYORSUN , GERİDEKİLER BİŞİ BİLMİYOR , BU TEPEDEN BAKMA ŞEKLİNİ BİR DEĞİŞTİRSEN DİYORUM, ÇÜNKÜ HER YAZINDA HEP AYNISIN HEP KARŞINDAKİLERİ SERT AZARLAR ŞEKİLDE ELEŞTİRİLERİN DEVAM EDİYOR. BİRAZ YUMUŞAK VE MÜTEVAZİ OLMAYI DENİYEMEZMİSİN , YOKSA YAPIN MI BÖYLE BİLEMEM ..

BU CİNLERE  VE ONLARA VE BÜYÜ MÜYÜ GİBİ  HOCALIK İŞLERİNDE EHLİMİSİN . BİLGİNİN SINIRLARI NEKADARDIR , AMATÖRCENE Mİ, PROFESYONELCEMİ UĞRAŞIYORSUN .

AKIL İŞİ HERKESİN KENDİNE GÖRE BİR AKLI VARDIR. AKLIN FAZLALIĞI DA ORTASI DA AZI DA  VARDIR  KİŞİLERE GÖRE DEĞİŞİR  VE HERKESİN AKLINA DA SAYGI GÖSTERMEK GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM . NOKSANLIKLAR OLUŞUYORSA BUNLARI KARŞINDAKİNİ KIRMADAN DÖKMEDEN ONUN ANLIYACAĞI BİR ŞEKİLDE İFADELERLEN  YANLIŞINI DÜZELTME CİHETİNE GİDİLMELİDİR  SERT TUTUMLARLAN EMİR DEMİRİ KESER ŞEKLİNLEN OLMAMLIDIR..

KAHVE KÖŞESİNDE VEYA ORDA BURDA KİŞİLER ARASINDAKİ KONUŞMALARIN NE GİBİ BİR VEBALİ OLABİLİR NİYE ALTINDAN KALKILMAZMIŞ ..
YARININ VE ÖTESİNİ SADECE ALLAH BİLİR  ONU KİMSE SORGULAYAMAZ  KİMSENİN DE ŞANSI DA OLMAZ KONUDA ANCAK OLAYLARI ÖMRÜN VARSA YAŞARSAN GÖRÜRSÜN  YARININ NE OLACAĞINI YAŞAMADAN GÖREMESSİN KİMSE DE KULAĞINA YARIN ŞÖYLE OLUCAK DİYE FISILDAMAZ DEĞİLMİ..
VE HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILDIĞI GİBİ YANLIŞ YAPAN DA AYNI KOYUNUN BAŞINA GELEN GİBİDİR KİŞİ KENDİNDEN SORUMLUDUR  O KİŞİNİN BİR YANLIŞINI ONA 3 KERRE BAK DOĞRUSU BÖYLEDİR DİYE TELKİN VERİR KENARA ÇEKİLİRSİN VAZİFENİ YAPMIŞ OLURSUN O KİŞİ İSTER SENİN DOĞRUNU ALIR KULLANIR İSTER KENDİ YANLIŞLARINI KULLANIR  KARIŞAMAYIZ Kİ..

İNSAN DAVRANIŞLARININ TÜMÜNDE KENDİ İRADESİNE BIRAKILMIŞTIR İNSANI BOZAN KENDİ İÇİNDE BULUNDUĞU ORTAM VE ARKADAŞLARIDIR  DİĞER İNSANLARDIR  AMA BUNLARDAN GELEN  HER FELAKETTEN BİR DERS ÇIKARMASSA DOĞRU KİŞİLERİN UYARILARINA DA KULAK ASMASSA  ALLAH ZAMAN İÇİNDE O KİŞİYE BİR KAÇ KERRE HATIRLASIN DİYE TÖKEZLETİR YİNE ANLAMASSA BIRAKIR MAHŞERE  VE UZUN BİR ÖMÜR DE VERİR Kİ DAHA ÇOK GÜNAH TOPLASIN DA GELSİN DİYE ..ÖYLEMİ  DEĞİLMİ..??

ŞİMDİ CİN MİN BUNLAR VAR DA  NİYE SANA BANA BULAŞSSIN SEBEBSİZ YERE  DEĞİLMİ.
SEN ASIL KENDİ İŞLERİNE BAKARSAN ONUN ALEMİNE KIŞŞ DEMESSEN NİYE SANA BULAŞSSINLAR  Kİ.. ARTIK GÜNÜMÜZDE  ŞEYTANA DA İŞ KALMAMIŞ GİBİDİR  İNSANLAR ŞEYTANDAN DAHA ŞERR OLMUŞLARDIR  ŞEYTAN NE YAPSIN Kİ BU DURUMDA ..
VE GÜNÜMÜZDE İNSANLARDA İNSANLIK DA KALMAMIŞTIR BİR AVUCUN HARİCİNDE ..
%90 İNSAN TOPLUMUNUN İMANI KİTABI KIBLESİ SIRF PARA OLMUŞTUR  YANLIŞ DİYEN DÜŞÜNSÜN BİRAZ ANLAR ..DÜŞENE BİR TEKME ATMAK İÇİN KÖŞEBAŞLARINDA DA BİR ÇOK FIRSAT GÖZLİYENLER VARDIR.. BAK 4 BİR YANDA İNSANLAR BİRBİRİNİ YİYİYOR BİRBİRİNİN KANINI İÇİYOR BEBE KADIN ÇOLUK ÇOCUK DİNLEMEDEN  EEE BAKIYOR CİNLER ŞEYTANLAR  İNSANLARA AMANNN DİYORLAR UZAK DURALIM  BAŞIMIZA BİR İŞ ALMIYALIM HESABI İÇİNDELER BUNUN DIŞINDA HER KİM NE SÖYLERSE BENCE BU DURUMDA GEÇERSİZ KALIYOR .  YANİ BUGÜN İNSANIN YAPTIĞI ZÜLMÜ AZILI CİN MİN YAPMAZ DİYORUM ..
AKİLLER DE AKILLILAR DA  MAALESEF DÜŞÜNEMİYORLAR SAĞLIKLI  DÜŞÜNSELER ZATEN ŞU 2 GÜNLÜK GEÇİCİ DÜNYA YÜZÜNDE EFENDİ GİBİ YAŞARLAR  KAN DÖKMEZLER TERS DÜŞÜNMEZLER  BİRBİRİNİ YEMEZLER ZÜLÜM ETMEZER VS VS VS SAY SAYABİLDİĞİN KADAR TERİM BİTMEZ.. DÜYYAA KURULDUĞUNDAN BERİ ADEMDEN BERİ BU İŞLER SON GAZ DEVAM EDİYOR  VE ALLAHIN İNSANOĞLUNA VERDİĞİ %1 LİK BİR AKILLAN BU İŞLER OLUYOR .
BAK ESMAÜL HÜSNA 99 İSİMDİR 100 ÜNCÜ DE EL NAS DIR YANİ İNSAN İNSANLAR İÇİN DÜNYAA YÜZÜNDE YARATILMIŞ TÜM İŞLER MESLEKLER  HER ŞEY ESMAÜL HÜSNADA GİZLİDİR BURDAKİ BİR İSMİN TÜM İÇİNE VAKIF OLABİLMEK İÇİN YARIM ÖMRÜNDEN FAZLASINI TESPİHLESEN GECE GÜNDÜZ BELKİ BİŞİLERE VAKIF DA OLABİLİRSİN BELKİ BOŞUNA DA UĞRAŞMIŞ OLABİLİRSİN ..
KİŞİ DİNİNİN İÇİNİN İÇİNE EN DERİNLERİNE DE GİRSE BÜTÜN İŞ KALPTE BİTİYOR BEYİNDE DE DEĞİL BEYNİNİ DOLDURDUĞUN BİLGİLERDE DEĞİL  KALBİN HAS BİR TEMİZLİĞİ  VE MERHAMETTEN GEÇİYOR  GERİSİ OLSA DA OLUR OLMASA DA OLUR ..
BAK DİNİN DERİNİNE İNMİŞSSEN BİLİRSİN KİŞİ KAPALI BİR YERDE HALVETE GİRER 41 GÜN SONRA ÇIKAR O ODADAN 41 İNCİ GÜN GELİRLER  DERLERKİ İLİMMİ İSTERSİN DÜNYALIK MI İSTERSİN %95İ DEMİŞ DÜNYALIK İSTERİM İLİMİ İSTEMEMİŞLER  GÜNÜMÜZ DEKİLER BUNU YAPANLAR EVVELKİLERİ BIRAK  ZATEN ELİ ÖPÜLECEKLERİN HEPSİ TOPRAK ALTINDA KALDI  ELİ ÖPÜLECEK DE KALMADI GÜNÜMÜZDE ..
BEN SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUM DA AZICIK DA SEN BİZLERİ ANLA DİYORUM  ..

SAYGILARIMLAN.............................................................NACİBABA.............................ONK.... 
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Nisan 2017/2012 Saat 06:03
SELAMLAR NACİ BEY MAŞALLAH GEZMEDİĞİNİZ YER YOK.DEMEK BİZİM MEMLEKETE DE GELDİNİZ..ANCAK SİZİN GELDİĞİNİZ YILLARDA Kİ O SIK ORMANLAR YOK ARTIK .YAPILAN ORMAN KESİNLERİ VE BİR MİKTAR DA KAÇAK KESİMLER ORMANIN ANASINI AĞLATMIŞ DURUMDA ORMANIN İÇİNDE ÇOĞU YERDE TRAKTÖR RÖMORKUYLA DOLŞABİLİYOR.MİLLETİMİZDE TABİATI KORUMA BİLİNCİ MAALESEF OLUŞMAMIŞ .ANCAK ŞİMDİ İŞLER SIKI KİMSE KAÇAK İŞ YAPAMIYOR.YOLLAR DA DAHA İYİ İYİ.ŞİMDİ. TA REZVE BOYUNA KADAR İNİLEBİLİYOR..FAKAT HOCAM BU TARAFLARLA İLGİLİ ÇOK OLUMSUZ YORUMLARINIZ OLMUŞ HALBUKİ BURADA EŞKİYA CİRİT ATIYORMUŞ .TOPLADIKLARINI DA MAĞARALARA SAKLAMIŞLAR.BURADA YAŞAYAN ZENGİN  ERMENİ VE RUMLAR DA VARMIŞ YİNE BURADA BİZANS ROMA MEDENİYE Tİ KALINTILARI DA VAR.HAA BULMA KONUSUNDA HAKLISINIZ ANCAK O ZORLUĞU DA YENMEK BİZE DÜŞÜYOR..BEN ŞAHSEN MORALİMİ BOZMUYORUM .BİR DE ŞU ÇUBUKLARI TAM DOĞRU KULLANABİLSEM.GERİSİ KOLAY .SAYGILAR
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Nisan 2017/2012 Saat 10:13

KARABEY ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR

O TARİHTE BİZİM GİTİĞİMİZ GÜZERGAH AYNEN AKLIMDA KALANLARLAN BERABER ŞÖYLEYDİ

Bizim şarköyden bir hızar ağaç kesip kereste yapıyorlar uzun bir tezgah  sahibi arkadaşa
(İĞNEADADAN ) teklif geliyor ve o kişiylen ortak olup tüm tezgahı oraya taşıdıydı aradan 1 sene geçti bir gün şarköyde liman kahvesinde bunu gördüm oğlum sen nerelerdesiin  bir kayboldun  karabatak oldun filan o da iğneadadayım gelsenize oraya bayağı sizlik işler var diye kandırdı bizi onun lafı üstüne bir gün toplandık gittikti o macera işte o anlatığımdır
gittik de onun dediği gibi olmadığını kısa sürede öğrendik bu kafadan atmış  işte iş olsun diye bizi de nerden nereye sürükledi bir bakıma da iyi oldu yer görmüş olduk .şimdi birileri de girdi araya birini aldık yanımıza iğneadadan çıktık belki bir 3--5 km gitmiştikki sola girdik 100 metre sonra da karşımıza o bahsetiğim dere çıktı  ve geçtik karşıya burdan sahile inicez sahilde roma kalıntıları mı ne varmış bir çiftlik varmış makine ilen güzel para tolanıyormuş  hep konuşuyorlar konuşanlara da itimat ediyorsun  ama sonuçlar hiçte gerçekçi çıkmıyor adam yeri biliyorum diyor gidince de orasımıydı burasımıydı diye bocalıyor yani haybeden vaktimizi harcadılar bi ton benzin yaktık saplandık aracı zorladık ki hem ne zorlama  sonuçlar hep bana zarar olarak döndüydü ..
sonra burda öyle bir yere geldikki ne imkanı var yolun karşısına geçmeye yer kaymış ve yolu kapamış sadece traktörler zorlan geçiyor bir yer açmışlar kendilerine 3 sefer jeeplen denedim hep vinçlen kendimizi kurtardık çamur deryasından . dondük geriye  bu sefer daha ilerden bir yerden girdik yolu var toprakımsı ama yanlış girmişik yol bitti dön geriye  asfalta çıktık ve daha aşağıdan  demirköyün içinden saptık sivriler köyü  diye yazmışım daha sonra kızılağaç ve biraz daha gittik saptık sola  kışlacık sonrası hamidiye ve en son sahile vardık kıyıköye  buralarda az çok soru ve defineci aradık huylandılar jandarma geldi  yanımıza siz necisiniz şarköy nire burası nire allah allah geziyoruz ya suçmu yok suç değil de siz başka işe geziyormuşunuz yahu neye istersek gezeriz sanane filan zıtlaştık sertleştik sonra yumuşadık daha sonra asker arkadaşı olduk  falan filan da yok arkadaşım girilecek yer yok  yepyeni ayağımdaki en sağlam cins botlar yarıldı  döndük dönüşüde  kömürköy üstünden yapmışık  buraya girmeden bayağı evvel bozuk bir orman yolunlan  sergene çıkmışız burdan da yenice ilen asfalta çıkıp yine dönmüşüz iğneadaya 2 adamı bırakmak için sonra da geri döndük ..
İkinci seferimiz de  şöyle oldu 3 kişi biziz biri de köylere giden bohçacı başı ağası bir kişi de bu olduk 4 kişi bu karacadağ ilen sisliaba arasında birtakım şeyler duymuş anlatmışlar  kalktık taa buraya gittik  kırklar elini geçmişik  dereköy  den sağa girmişik içinden  karadere köyü geçmişik armutveren nin az ilersinden yol ayrılmış incesırt sonrası yiğitbaşı sonrası karacadağ ve sisliabaya girmedik 2 taraktör 4 kişi yolun kıyısında bizi bekliyorlardı çünkü daha ilerde jandar ma durdurup acaip ahret sualleri sorup çok da ince bir arama tarama yapıyormuş  onun için iş bööyle oldu ve az bir muhabetten sonra geriye döndük 3--4 km sonra yolu bırakıp sola içeri girdik aman allah öyle bir yere geldikki olmaz böyle bişiler ilk gördüğümüz şey tam ortalıkta   ne diyeyim nasıl tarif edeyim ki  belki 40 metre bir daire düşünün ve bunun içi aynı bir huni şeklinde aşağı doğru iniyor  satıhtan aşağı belki bu yerin aşağı derinliği de 30 --40 metre var en dibinde de bir mağra girişi var  sorduk bu mağrada ne var hiç giren oldumu hayır dediler biz de bilmiyoruz  getirdim jipi 3-4 metre yakınına el freni ve geri vitese taktım 4 tekere de taş takoz koydum saldım vinci aşağı doğru  ayaklık da yaptım halatın çangelli ucuna indim aşağı ....NOT>yaz günü ağustor ayında üstümüzde kışlık gocuklan bu yerde duruyoruz anlayın gerisini o kadar da soğuk bir yer )).
dibine indim sırt çantasından projektör feneri çıkardım ilk önce bir içeri tuttum gidiyor ama acaip de bir uğultu var içerde kulakların sağır olur şarjörden 2 mermi çıkardım  9 mm birini bir kulağıma öbürünü de öbür kulağıma oh be uğultu kesildi  böyle bişide bu mermi işi acaip tıkaç oluyor haberiniz olsun  ilerledim belki 30 metre bile gitmeden üstüme su serpintileri gelmiye başladı  bi de baktım delicesine akan bir yeraltı nehri burda bitiyor  dönüşte de çok kapsamlı bir arama ve gözlemciliklen dışarı çıktım hiçbişli yok .yukardakine çek yukarı dcedim vinçlen yukarı çıktım anlattım durumu . neyse baktım 20 metre iledrde bir açık kapı olan bir yere giriyorlar hepsi ne varmış orda deddim  bilmem dedi bizim arkadaş ..Hadi oraya seyirttik ikimiz de 3 adet projektör fener bile içerde zayıf kalıyor  iş şöyle aynen merdiven basamaklarlan içeri iniliyor belki 20 basamak var saymadım kafadan atıyorum zemine inince burası çok geniş bir yuvarlak yapıyor  ve çok kişilik bir yaşam saklanma yerine benziyor kenarlarda devamlı oyulmuş kayaya  sedir gibi yatma yerleri uapılmış  bir köşeden  kanalla su gelip oluklama şeklinde öbür tarafa gidiyor içeri akmıyor yani  oranın adamlarından biri dediki bakın şimdi çıkıcam yukarı kapadığımız yerleri açıcam içersi gündüz gibi aydınlanıcak dxedi gitti 10--15  dakka sonra içersi acaip aydınlanmaya başladı daha sonra 3 ayrı yerden sanki  tüm güneşi içeri sokmuşun gibi oldu  bunlar 2 metreye 1 metre ditörtgen cam kareler 3 gen şekilde sarkıtları var dışardan aldığı ışığı içeri acaip şekilde ışık olarak yansıtıyor allah allah ne işler yahu  neler yapmışlar adamlar taa o zamanları  ama buraya işçilik yapılmış bilinçli burası açılmış ve içerde artık her ne varsa almışlar  çıktık dışarı  o açtıklarını tekrar kapadılar üstlerini birini alalım dedim ne mümkün kaç kişi yerinden kımıldatamadık  neyse sonra daha ileriye gittik bu ne yaa aklım durdu burdaki manzaraya  belki 100 metreden fazla bir düzlük ve üstünden nehir akıyor aşağı doğru şelale oluyor acaip bir uğultu burda da var  suyun döküldüğü yerden sanki buhar çıkıyormuş gibi sis var   yerde bi sürü magra var yürürken bile hele gece olsa içine düşersiniz  düz yerden aşağı bi sürü mağralar  valla aramadığımız yer kalmadı  sonunda telef olduk hiçbişi zırnık bile bulamadık bir paslı çiviye bile razıydım o bile yok ne yapalım döndük geriye boşu boşuna buraya kadar da sürüklenmiş olduk ama bence değdiydi nerde görücen böyle bir yeri ..
birdaha da bu yerlere gitmedim bu son olduydu  yalnız kırklarelinde tespitçi kodunlan bizim bu sitede bir arkadaş var kırklareli civarını o çok iyi biliyor o da tektekçi ama artık siteye bile girmiyor işler bozuk düştü geçim derdine  böyle sayın arkadaşım ..
biz tabii yabancıyız o yörede ki işleri oranın yerlisi bilir bizim macera buraya kadar
kal sağlıcaklan ...

SAYGILAR.........................................................................NACİBABA.............................ONK...  

Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 45678>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50