Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5DEFİNECİLİK BİLGİ BANKASI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Defineye musallat ve tılsımı çözmek

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 678
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
karagün Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 57
  Alıntı karagün Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Mayıs 2017/2012 Saat 12:07
SELAMLAR KARABEY ARKADAŞIM   ARKADAŞ ARANAN BİR YERDE ÖNCEDEN TESPİT YAPAR SONRA BURADA BİR ENGEL VAR MI DİYE MERAK EDEREK BİR HOCAYA DANIŞIR.HOCA" EVET ENGEL VAR FAKAT ÇÖZEBİLİRİM SANIYORUM" DER BUNLAR DA HOCAYI İKNA EDEREK  O YERE GETİRİRLER HOCA TOZ KİREÇLE BİR DAİRE ÇİZER VE OKUMAYA BAŞLAR BUNLARA DA DAHA ÖNCEDEN HİÇ KONUŞMAMALARINI TEMBİHLER BAŞLARLAR KAZMAYA. ANCAK AZ SONRA YERDEN KÖPEK .KEDİ SESİ GİBİ SELER GELMEYE BAŞLAR      KARABEY ARKADAŞIM YUKARDA YAZINDAN ALINTI YAPTIĞIM KISIM ARKADAŞIM BENCE BU İŞİN BAŞLANGICI HATA NEDENMİ  HİÇBİR NORMAL İMAM BU YERDEKİ HAZINEYE MUSALLAT BİRŞEY OLUP OLMADIĞINI ANLAYAMAZ O ARKADAŞIN ORAYA GÖTÜRDÜĞÜ İMAM KESİNLİKLE KENDİ CİNLERİ VARKİ O ŞEKİLDE OLAYLAR GELİŞMİŞ BENİM GÖRÜŞÜM BU DİĞER ARKADAŞLAR NE DER BİLEMEM SAYGILAR
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Mayıs 2017/2012 Saat 12:48
SELAMLAR KARAGÜN ARKADAŞIM .DOĞRU SÖYLÜYORSUN .CİNLERE ÖYLE BİR GÖREV VERİLMEMİŞTİR TABİİKİ.ANCAK NASILKİ İNSANLAR ALLAHIN HARAM KILDIKLARINI YAPIYORLARSA CİNLERİN BAZILARAI DA  ÖYLE. BUNLARA KARŞI ÇOK İYİ KORUNMAYI BİLMEK LAZIM.YOKSA VAR OLAN HİÇBİR DEFİNEYİ  ALAMAYIZ.TANIDIĞIM ÇOK İYİ İKİ HOCADAN BU KONUDA GÖRÜŞ ALMIŞTIM BİR ARA.BUNLAR CAMİ HOCASI DEĞİL.İKİSİ DE DİYORKİ".BUNLAR DEFİNELERİN YERİNİ SÖYLEMEZLER..ÇOK ZORLARSANIZ YALAN ÜSTÜNE YALAN SÖYLEYEREK SİZİ VAZGEÇİRİRLER.BİR YERİ DE SAHİPLENMŞSELER. İLİM SAHİBİ OLMADAN ONLARI ORADAN UZAKLAŞTIRAMAZSINIZ.BAŞINIZA BÜYÜK BELALAR AÇARLAR.AYNI İNSANLAR GİBİ MÜSLÜMAN HIRİSTİYAN DİNSİZ OLANLARI VARDIR.MÜSLÜMAN OLMAYANLARA TESADÜF EDERSENİZ VE BU DEFİNE KAZISI ANINDA OLURSA YANDINIZ DEMEKTİR"ŞEKLİNDE AÇIKLAMA YAPMIŞLARDI.TEKRAR SAYGI VE SELAMLAR
Yukarı Dön
karaoglan Açılır Kutu Gör
wxt
wxt
Simge

Son Giriş: 01/Nisan 2017/2016
Durum:
Gönderilenler: 17
  Alıntı karaoglan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Temmuz 2017/2013 Saat 00:25
ARKADAŞLAR SİZE TAVSİYEM HİÇ BİR CİN ASKERİ OLAN HOCA İLE İŞ YAPMAYIN BULUNDUGUNUZ YERDE CİNLER OLMASA BİLE CİNCİNİN CİNLERİ KISKANÇLIĞINDAN SİZE OYUN OYNAYA BİLİR.

TILSIM DEDİĞİMİZ KIMSE ALMASIN DİYEREK GUVENLIK ALTINA ALMAK İÇİN YAPILAN BİR TAKIM İBRANİCE FARSCA VEYA LATİNCE RÜTÜELLER SONUCU BİR CİNİ VEYA BİR TAKIM CİN SÜLALESİNİ ORAYA HAPSETME OLAYIDIDIR Kİ

TILSIM OLAYININ ÖRNEĞİ HZ SÜLEYMANIN MUHRUDUR O MUHUR BİR DEVLET MUHRUDUR Kİ SÜLEYMAN PEYGAMBER O MUHUR VASITASI İLE CİNLER RUZGARLAR HAYVANLAR İNSANLAR ÜZERİNDE İKDİDARA SAHİPTİ. SÜLEYMAN ALEYHİSSELAM  ASASINA DAYALI VE GÖZLERİ ACIK BİR ŞEKİLDE VEFAT ETTİ ONUN İÇİN DENİZLERDEN HAZİNELER CIKARAN ŞEYTANLAR VARDI. ŞEYTANLAR BABASININ HAYRINA SÜLEYMAN A.S. MA ÇALIŞMIYOR HUKMUNDEN KORKUYORDU. ASASINA DAYALI HALDE BİR RİVAYETE GÖRE 7 YIL CESDİ KALDI ALLAH PEYGAMBERİN CESEDİNİ CÜRÜTMEDİĞİ İÇİN ÖLDÜĞÜNÜ BİLEMEDİ CİNLER ASAYI BİR KURT YEDİ YILLLAR SONRA SÜLEYMAN ALEYHİSSELAM YERE DÜŞÜNCE FARKINA VARIP KAÇTILAR. BU NOKTAYA DİKKAT EDELİM ASIL OLAN TILSIM (MÜHÜR) DEGİL MUHRUN SAHİBİ YANI PEYGAMBERDİR. FANİ DUNYADAKİ HICBIR HUKUMUN DEGIL BİNLERCE YIL YUZLERCE YIL YASAYACAGINA INANMIYORUM. BİR ZAMANLAR BEKCİSİ OLDUKLARI MALIN ANCAK ORTADAN SAHİP KALKINCA KENDİLERİNİNİN OLDUGUNU SAYMIŞLARDIR ONLAR İÇİN BEKLEMEK SIKINTI DEĞİL BEKLEDİKLERİ YER DÜNYANIN ÖBÜR TARAFINDA OLSUN 1 SANİYE SÜRMEZ KONTROL ETMELERİ...

BİR ÇOK KİŞİ BİR ÇOK ŞEY SÖYLEMİŞ KİMİSİ DOGRU KİMİSİ KULAKTAN DUYMA KİMİSİ TECRUBE KİMİSİ YARGI KİMİSİ ÖN YARGI BELİRTMİŞ. AMA BİR YANI EKSİK KALMIŞ KAVRAMLAR HEP KAFALARDA KARIŞMIŞ VAR OLAN HAKİKAT TAM OLARAK ORTAYA ÇIKMAMIŞ BEN BİR İLAHİYATCIYIM ACİZANE MUSADE EDER SENİZ BU NOKTADA KİTABIN TAM ORTASINDA KONUŞMAK İSTİYORUM. BİR ÇOK ARKADAŞ AYETLERİ HADİSLER ZATEN DELİL GETİRMİŞ BEN SİZE TEKRAR TEKRAR ONLARCA AYET YAZMIYACAGIM ÖNEMLİ OLAN BİR KAÇ AYET VE HADİS IŞIGINDA KAVRAMLAR  ANLATACAGIM MUSADENİZLE
Yukarı Dön
wxt
wxt
Simge

Durum:
  Alıntı karaoglan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Temmuz 2017/2013 Saat 00:35
elhamdülillah müslümanım diyen bütün kardeşlerimiz lütfen dikkatlice okuyun. çünkü kitabın tam ortasından anlatacagım. aramızda farklı yapıda islam inancını benimsemeyen kişi varsa saygı gösterip susması onun için bir şereftir.

öncelikle cinler konusu kuran ve hadisle sabit olup iman esasıdır. bir arkadaşımız bakar 102. ayeti örnek vermiştir kuranı kerimde ilk sure bakara suresinden nas suresine kadar ayetel kursiden cin suresine kadar onlarca ayet vardır. cinler bir hakikattir. ve efendimizin hayatını incelediğimiz zaman yuzlerce hadisi şerif ve onlarca olayla karşılaşa bilirsiniz. bunların en meşhuru iblisin gelip bütün sahabeye görünerek çirkin bir insan sureti ile mescidde efendimizin huzuruna gelmesi alahın emri hukmu ile efendimize yalan söylemeden konuşması gibi. ve yine efendimize -sizin vesvese veren şeytanınız yokmu diyen sahabeye var ancak muşluman oldu demiştir daha onlarca olay konuyu uzatmayalım.

cinlerin özelliklerini size anlatayım. cinler ateşten yaratılmış varlık olup kablonun içindeki görünmeyen elektirik gibi soyut varlıklardır. cinlerin insanlar gibi kendine has bir boyutta bir alemleri vardır.tıpkı insanlar gibi onlarda kendi aralrında cok farklılıklar gösterir. en temel ayrım iki çesit cin vardır 1. inanan müslüman cinler 2. inanmayan kafir cinler

kuranda ve sünnette kafir cinlli diye bir tabir yoktur bizim kafir cinli dediğimiz iblisin yolunu izleyen şeytanlardır. yani şeytanlar (kafir cinliler)iblisin askerleri konumunda vesvese vericilerdir.

bu varlıklar kolay kolay bizimle irtibat kuramadıkları gibi ayette ki tabiri ile bizim hiç haberimiz olmadan kan mecralarımızda dolasabilir ve istemediğimiz fısıltı ve düşüncelerle nefsimizi azdıra bilirler kötüye bizi yönlendirebilirler ancak insan iradesine hiç bir zaman hakim olmuyup zayıf yönlerini iyi bilir akla hayale gelmiyecek derecede insanları yönlendire bilirler bunlarda belki dünyada yüzlerce belki binlerce vardır belki dünyanın her noktasında mılyonlarca vardır.

CİNLER insanları görebilir insanları. insanlar onları göremez bu allahın kanunudur. ahirette ise tersine olacaktır.

ve cinlerde insanlar gibi akla iradeye nefse ve ruha sahib varlıklardır ve hesaba cekileceklerdir. insanlar gibi sorumluk sahibidirler. insanlık ademin sülbüne düşmeden önce yaratılmış insanlıktan daha kadim bir kavimdir. uzun yaşarlar ancak her şey gibi ölmeye mahkumdurlar. dogar yaşar ve olurler. bunların içinde bir CİN var ki en yaşlısı ademin cocuklarının en tehlıkeli dusmanıdır o ademe secde etmemiş ve allahın laneetinden dolayı henüz ölmemiş yaşı bilmem kaç bin adı İBLİSTİR kafir cinlililerin en güçlüsü ve şeytanların en buyugudur. gerisi onun tayifesi yardımcısı uşagıdır. onun için iblisin hem cinden hem insandan şeytanları vardır. umuyorum ki kavramlar iyice kafamızda yerleşmiştir.

kardeşler nasıl allahın veli (dost) kulları oldugu gibi iblisinde kendine göre irtibat kurdugu kulları vardır bunların kimi hoca CİNCİ kimi papaz kimi rahip kimi keşiştir. kimbilir belkide çok iyi bildiğimiz şeyh geçinen biridir. bu olay terazinin iki kefesi gibi bir taraf manevi diğer taraf şeytanidir. DÜNYA BU DENGE ÜZERE KURULMUŞTUR.

cinler biz onlara müdahale etmedikce bize görünmez. sizler define ile ugraştıgınız için olağan üstü şeyler görme yaşama ihtimaliniz ola bilir. bunların çogu piskososyal olayladır. belki bir yansıma bir çıtırdı bize cok anormal gelebilir. gercekten o alemde bir cin veya bir cinler size onların yaş***** mudahale ettiğiniz için değişik şekillerde görüne bilir. hiç korkmayın müslüman insanın kalkanınıdelemezler. o kalkan abdesttir. ve yine o kalkan ayetel kursi ve nas felaktır.

ısız bir yerde veya evinizde oturuken hiç farketmez korktugunuz ürberdiğiniz heryerde ayetel kursüyü okuyun bu işle ugarşıyorsanız bilmiyorsanız ezberleyin.

burda bir puf nokta var her kapının anahtarı oldugu gibi her anahtarında dişleri vardır. ayetel kursuyu okuyorsunuz sonuna gelince VELE YE UDUHU HIFZÜ HÜME cümlesini en az 3 defa tekrarlıyorsunuz ne eksik ne fazla tam orasını (vele yeuduhu hıfzü hüme- vele yeüdühü hıfzü hüme- vele yeüdühü hıfzü hüme)şeklinde 3-5-7...11 gibi tek sayılarda tekrarlıyoruz birdefada ayetin son cümlesini okuyoruz bitiryoruz. anlaşılacagı üzere ayetel kursiyi bir defa okuyup anahtar kelimeyi tek sayılar adedince çekiyoruz. bir rivayete göre o cümleyi 70 defa çekmenize karşılık cinler eger uzaklaşıp kaçmazlarsa yanarak ölmek zorunda kalırlar diyor.

efendimiz ayetel kursi için "cebrail dostum rabbimden bana cinler için AYETELKURSİYİ İNDİRDİ" buyurmaktadır. amenna ve saddekna.
bu konuyu hakkında herturlu soruyu sorabılırsınız cok daha teferruatlı derin bir konudur.
öreneğin incelediğiniz sembollerde mitlerde ve tahrif edilmiş inanç sistemlerinde seytanın şifrelerini bolca görürsünüz....

kardeşim çogu kişi hele böyle bir olayda bir olan olaya bin katarak anlatır hem korku hem şaşkınlık sebebibi ile olması mümkündür şimdi size bir olay anlatayım bu olay abdül kadir geylani hzretlerinin haytını anlatan kitaplarda kendi dilinde kaleminden kitaplarda gecer gercek bir olaydır. gercek olmasa bile sonundaki msj güzeldir. pir abdül kadir geylani hazretleri 27 yıl daglarda gezer daim orucludur kimseyle 27 yıl konuşmaz izdiva halindedir. dag köylerinikenarlarında beni görürler deli zannederlerdi diyor. geceleri magarlarda oyuklarda kalırdım bölük bölük cinler ve ruhaniyetler gelir sohbetimi dinlerdi diyor. ve yine allahın izni ve inayeti ile cinler karsı bir cumle bana yetti diyor oda (la havle vele kuvvete illa billah) cümlesi ve ben bu cümle ile binlerce şeytan yaktım kul ettim diyor. pir hazretlerine iblis aşikare onlarca oyun oynamış ve pir turlu sapıtamıştı devam ediyor kendi dilinden anlatalım

bir simsiyah bir gecede ovada ibadet ediyordum. bir an için simsiyah gece gök yüzü bembeyaz öyle bir nur kapladı ki gök yüzünü her yer aydınlandı ve taşlar agaçlar önumde egilmeye bana sacde etmeye basladı ve aydınlıgın içinde bir suret belirdi ve bana gök yuzunden yuksek sesle seslendi -EY ABDÜLKADİR BEN SENİN RABBİNİM senin için bütün HARAMLARI HELAL kıldım. dedi
abdulkadir geylani hazretleri şöyle cevap verdiğini anlatıyor
-git ey melun allah sana lanet etsin dedim ve ben bunu der demez bütün emareler kayboldu gece yine normal haline döndü ve İBLİS gercek sureti ile yanıma geldi dediki
-ey abdülkadir benim hilemi nasıl çözdün. ben dedimki buyuroyor
-musa a.s. tur dagında alah c.c. ile konustu ilk seferinde şaşırdı bayıldı çünkü musa peygamber önünde yanan bir çalı görüyor ve altı yönden ses duyuyordu. senin ise sesin tek yönden geldi ey iblis senin hilemi ilmim le bildim dedi. bunun üzerine İBLİS ey abdül kadir sen benim hilemi İLMİNLE ÇÖZDÜN ancak ben nice salihleri alimleri şeyhleri bu hilemle kandırdım der büyüklenerek gider buyuruyor. hal böyle olun BİLGİ İNSANIN YİTİK HAZİNESİDİR hadisi şerifi şimşek gibi çakıyor gözlerimizde. o açıdan hangi hoca olurSA olsun isterse havada uçsun önemli değildir hiç bir şey ifade etmez ölçü kuran ve sünnettir. ölçü gözümün gördüğü değil aklımın erdiği 5 duyu organımla hiissettiğim değil allahın ölçüsü ve hukmudur. her seyde bir hıkmet hayır bildiğimizde şer bildiğimizde hayır ola bilir. o açıdan köse baı hocalarının verdiği vay şu kadar cekecen su yapcan altın verecekler bunlara itibar etmeyin. ola ki biri geldi sizin yanınıza allahı zikrederkenn bir kese altın koydu altına meyletmeyin oda bir imtihan nasipse altını hicbir cinli insi ordan kaybedemez sizin olur merak etmeyin. HER GÖRDÜĞÜNÜZ AKSAKALLIYI DEDE ZANNETMEYİN. şeytan bile ak sakallı dede ola bilir. din büyüklerimizin mevlana gibi abdülkadir geylani gibi hz ali ebu bekir gibilerinin ve efendimizin kıllıgına giremez. allah cümlemizi efendimizn alinin ashabın ehli beytinin ve salihlerin yolundan ayırmasın

cinler çok kıskanç varlıklardır. oyleki cinlerin şeytanisi İBLİSTE adem a.s.'a kıskançlıgından dolayı LANETLENMİŞTİ. bu biligi parentez için de aklımızda kalsın.
ayrıyeten cinler ateşten yartılmış bizler topraktan yaratılmışızdır. nasıl bizler her ne kadar topraga benzemesekte toprak unsurlarını taşırız... cinlerde ateş den yaratılmış ancak her ne kadar bizzat ateşe benzemeselerde ATEŞ unsurlarını taşırlar.

ateş bir açıdan düşündüğümüz zaman en kadim enerji kaynagıdır. bu açıdan mantık bize cinleri bir çeşit ENERJİK VARLIKLAR ola bilecegini söylemektedir. EN DOGRUSUNU ALLAH BİLİR.

nasıl ısık bir saniyede dünyanın etrafın 3-4 sefer dolasa biliyorsa cinlerde ışıgın hareketi gibi hızlı hareket edebilir. bu açıda mesala amerikaya gitmek onlar için 1 saniye bile değildir. bu noktayı düşünürsek araştırma yapmak onlar için cok kolaydır. o anın ve geçmişin araştırmasını yapmak onlar için kolaydır. kendi cinslerinde o bölgede yaşayan varlıklara sorup geçmişi ögrene bilirler. haytlarınında uzun oldugunu düşünürsek çok yüksek derecede birikime sahiptirler. ancak şunu unutmayalım HİÇ BİR CİNCİ VE HİÇ BİR CİN gelecegi bilemez.

bize zarar vere biliyormu? demişsiniz. ilk olarak cincilerin neyaptıgını anlatayım piyasada benim bizat tanıdıgım onlarca böyle hoca var içlerinde benimle ortak iş teklif edenler oldu hatta yanlarında mellun şeytanlardan hediye etmek emrime vermek istiyenler oldu. neler gördüm bir bilseniz cok yüksek bin dolarla cin satıldıgını gördüm. elimde her imkan olmasına ragmen bu işlere girmeyi seçmedim çünkü biliyorum ki o kapı açıldıgı zaman İMANIMI muhafaza etmem sapıtmamam nerdiyse imkansızdı. allah muhafaza. alah beni sizi bu şeytanlarıdan şeytanlarıda bizde uzak tutsun.

normalde cinler insanlarla irtibata geçmezler görünmez görünemezler. BU ALLAHIN kanunudur. ya belli bir manevi derceye ulaşmış olasınız yada belli bir davet neticesi veya onların dünyalarına müdahale sebebi ile düşmüş olasınız ki; size gözünüze farklı boyutlar farklı imtihanlar açılır. işte o zaman gözünüzü kapattıgınızda gözünüzün önü karanlık olmaz
farklı boyutu görürsünüz buna TASAVVUFTA keşif alemi derlerki. bu dahi allah la kul arasında bir perde bir engeldirki ragbet etmemek gerekir ragbet etmemekte cok zordur. ya bir rehber mürşit eşliğinde yada veysel karani gibi 40 lokma hırka giymek gerikir. Zordur takva şartır amaçta SADECE allahın rızasıdır.....

cincilerin çogu onlar görmek konuşmak gibi şeyleri yapamıyor sadece hisleri ile hareket ediyorlar onların verdiği hisleri hissede biliyorlar bir kısmı sadece konusa biliyor. bir kısmı da sadece göre biliyorlar. bunların hepsi bir arada sadece bir kişi gördüm ki oda melek yuzlu şeytanın teki idi kendimi kaptırmamk için cok ugraştım. elhamdülillah rabbim beni korudu.

şimdi bu saydıklarımın hiç biri dogru düzgün bir kuran sünnet yaşantısı yoktu. bu hocalar cinlerden bilgi alıyordu. unutmayalım ki insan oğlunun en büyük düşmanı olan KISKANÇ şeytanlarla İŞ birliği yapıyorlardı. bu açıdan cinciler boyutlar arası MUNAFIKLARDIR. cinler dogru bilgiye ulaşıyorlardı ancak birin yanına bin katarak anlatıyorlardı bunun çogu cinci farkına bile varamıyor yaptıgı işi iyi bir şey zannediyordu çogu cincininde işine geliyordu.
cinler inatcı ve KISKANÇ VARLIKLARDIR sizinle alakalı geçmişle alakalı bir tane dogru bilgi verir yanına kattıgı onlarca yalanla hayatınızı mahvederler. en buyuk musallat tehlikesi budur rezil hale getirebilirler. ve yine normalde bize karşı soyutlaşamayan cinler bir hocanın yaptıgı ritüeller sayesinde sizin ömrünüz boyunca size baglı kalabilir piskolojınızı ruhunuzu boza bilirler ancak iyi saglam bir muslumna hıc bir şey yapamazlar agzımızda allah kalbimizde allah oldukca imanımız kuvvetli oldukca namzımızı kıldıkca ve abdesli gezdikce bize hiç bir şey yapamzlar. çünkü biz onlardan üstünüz çünkü bütün peygamberler adem a.s. ın sülbünden gelmiş ve adem oglu allahın halifesidir. bildiğğiniz sureler ayetel kursü nas felak abdest bir kalkandır. eger bir hastalıga sıkıntıya yakalanırsanız üsteki yazdıgım ayetel kursü tertibini içinizde kien düzgün okuyanınız. suya okuya bilir kagıda yaza bilir kendiniz dahi yapa bilirsiniz. ŞİFA ALLAHTANDIR allah inan insanlarla beraberdir. allahın yardımı sebeplere baglıdır sebepsiz hiçbir şey olmaz.

cünüp gezmek ev içinde çıplak gezmek banyo yapmayıp pislik içinde yaşamak yalnız yaşamak. ekmek kırıntısı uzerine yatmak. tehlikelidir. ve kullukler ekmek kırıntısı yiyecek atıkları olan çöplüklere işememeliyiz. bu varlıkların musluman olmayanı şeytani olup hayvansı pislik varlıklardır. o yuzden çöplüklerde nasıl kedi köpekler geziyorsa onlarda dolasma ihtimali vardır

Düzenleyen karaoglan - 04/Temmuz 2017/2013 Saat 00:46
Yukarı Dön
Kambur Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 18/ocak 2017/2014
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı Kambur Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Temmuz 2017/2013 Saat 15:48

Sevgili Dostlar bu Ramazan akşamında bir nebze de ben birşeyler yazma ihtiyacı hissetim.Sürçülisan edersek af ola

Genel  manada cinler için şöyle bir varsayım öne sürebiliriz. “ENERJİ İNSAN” Şimdi bu nereden çıktı diyenler  olacaktır. Rahman suresi 15. Ayet  te  Cinleri de yalın ateşten yarattı. Der. Hicr suresi 27. Ayette ise cinleri nüfus edici ateşten yarattık.

Cinler  maddesel boyutta olmadıkları için hızlı hareket ederler. Buna karşılık ise cinlere göre zaman  ağır ilerler bu yüzden bize göre  daha fazla  yaşarlar. Bizlerin 14 yılına karşılık 1 yıl yaşlanırlar. Şöyle ki kendince  70 yıl yaşayan bir cin bize göre  süreç olarak 980 yaşında olacaktır. Cine göre ise bizim ömrümüz nerdeyse 10 yıl kadar olacaktır.  Birde bu pencereden bakalım , diyelim ki bizimle  çağdaş olan bir cin aslında neredeyse   Selçuklu hakanı ALPASLAN la yaşıttır. Bu yüzden dünyada olanları bilmeleri kadar doğal bir şey olmaz.

Şimdi gelelim işin hacı hoca tarafına ,İşte  üfürük bölümü burası olur. Yukarıda  anlattığım kıssadan  hangi hoca nasiplenebilir ki. Ben şahsım adına   neyin ne olduğunu dahi bilmeyenlerin  olayın  boyutlarının nereye ulaşacağını dahi tahmin edebileceğine  inancım yoktur. Allahın ilim bahşettikleri hariç kimsenin cinle falan hasbıhal edeceğini düşünmüyorum. Mekan aynı olmasına rağmen zaman farkı ile birlikte yaşadığımız cinlerin de bizle ancak zorlanmış şartlar altında bir araya geldiğini unutmamak  zorundayız. Şöyle ki Hz  Süleymana  onları kullanma yetkisi verilmiştir. Bu sebeple de cin in birisi  meşhur tahtın getirilmesi işine talip olur. Nasıl getirecektir.  Neml suresi 39 ve 40 ıncı ayetinde bu konu  anlatılır. Cin peygambere sen doğrulmadan  bu tahtı buraya getiririm. Mutlaka ben buna gücü yeten  ve  güvenilir biriyim der. Fakat tahtı getiren cin değildir. 40 ayette bu açıklanır. Diğer talip ise kitabi ilim verilmiş imanlı bir kişi olan Hızırdır. Hz Süleymanla   hz Hızırın  yolu kesişmiştir.Hz Hızır ise ; Ben tahtı sen gözünü kırpmadan  getiririm der ve getirir. Gelelim asıl meseleye Allah katından kendisine İlim verilmiş olan Hz Hızır cinlerden  bile daha  hızlıdır.

Maalesef  söylendiği üzere Cinleri bir yere bağlayabilmek yada onlara hükmetmek biz insanlar için  olumsuz bir durumdur. Ha birileri çıkarda Allaha bana da Hz Süleymanın  yetkisini verdi derse  o başka bunun adı o zaman ÇOK BAŞKA bir şey olur. Bunu demeğe  benim dilim varmaz. TÖBE TÖBE

Siz siz olun  Define olaylarının içine bu tip konuları sokmayın yakından uzaktan bir alakası yoktur.

Başka bir zaman Allah nasip ederse daha derin mevzuları anlatmayı  da  deneriz. Şimdilik  bu kadarla keselim.

VESVESE BİZLERDEN UZAK OLSUN

Yukarı Dön
wxt
wxt
Simge

Durum:
  Alıntı karaoglan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Eylül 2017/2013 Saat 17:26
kambur atlı uye
degerli kardeşim dogru söylemişsin
cinlere tumuyle kimse hakim olamaz suleymanın hukmu yetkısı onun haricinde hıç bir peygamberde dahi yoktur ki cinci hocaların cinler üzerinde etkisi olsun.saniyede onu kandırır seninde cinci vesilesi ile itikadını bozar çogu üfürükcünün yuzde sekesen cinlerele alakası yoktur. cinler le ilişkisi olan bir cincinin ise şirk üzere kufur uzere olama ihtimali çok yüksektir. öyleki iblisin uşağı şeytanlar hocayı aşikare kandırmakla onunla birlikte arkasındaki kitleyide cehenneme sürüklemek ister. nasıl efendimiz cinleri gördü konuştu ise bir allah dostunun veya bir şeytan dostunun o tehlikeli aldatıcı alemi görmeleri imkan dahilindedir ancak alemler bir birinden ayrı olup genel itbari ile direk  irtibat mümkün değildirç
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 678

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50