Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5Tarihî Süreçte; <>5Mezar Çeşitleri - Yüzey Araştırmaları - İlgili Haberler <>5Tarihî Eser Operasyonları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kargoyla Tarihî Eser Satışı

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
magistratus Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Magistratus

Son Giriş: 15/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 397
  Alıntı magistratus Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kargoyla Tarihî Eser Satışı
    Gönderim Zamanı: 04/Mayıs 2017/2010 Saat 11:25

İzmir'de yapılan bir operasyonda, 154 parça tarihi eser ele geçirildi. H.Z. (45) isimli şahsa kargo ile tarihi eser niteliğinde malzeme gönderileceği bilgisini alan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele görevlileri, kargoyu teslim almaya geldiği esnada şüpheliyi yakaladı. Şüpheli kargo içerisinde yapılan incelemede 139 adet tarihi eser ele geçirdi. Ayrıca, şüphelinin evinde yapılan aramalarda toplam 15 eser daha ele geçirildi. Müze Müdürlüğü görevlilerinden alınan ön inceleme raporunda, eserlerin Roma, Bizans, Helenistik ve Osmanlı dönemlerine ait olduğu, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Kanunu kapsamında olduğu ve müzeye teslim edilmesi gerektiği belirtildi.

Olayla ilgili yakalanan şüpheli H.Z., İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Mayıs 2017/2010 Saat 11:26
sayın Hukuk nickli arkadaşımıza; öncelikle siteye hoşgeldiniz diyor selamlarımı iletiyorum. değerli kardeşimiz bir hukukcu olarak kanunlar niçin vazedilmiştir sorusunu cevabını bilirsiniz büyük sineklerin delip geçmek için  küçük sineklerin  ise takılması için değilmi? işte bu rutin uygulama her zaman karşımızdadır maaalesef.hepimiz biliyoruz  ve özellikle Nac ustam tam delilli şekilde biliyorki en büyük soyguncular hep yukarda vede kanun onlara ilişmiyor ,çünkü düzeni iyi kurmuşlar hemde  öyle güvenliki devletimin askerinide polisinide bu konuda çok güzel kullanıyorlar tabi altta kalanın canı çıkıyor atı alan üsküdarı geçiyor altta kaln üzerinden dava kapatılıyor. herneyse artık geçmişe takılıp kalmanın bir anlamı yok acaba bundan sonra bu düzenin sürmemesi için neler yapabiliriz ? işte hukukcu kardeşimiz size düşen bu görevdir Naci babaya düşen öncülük yapmak ve bu düzeni defineciler lehine olumlu şekilde değiştirmektir.artık gariban defineci jandarma polis,müze korkusu yaşamadan ,ruhsat aldırılıp milyarlarını harcattırıp bir kiremit parçası yüzünden  tüm çalışmalarını kültür bilmem ne ayaklarına zınklattırmadan işini gururla yapabilecek noktaya nasıl getirilebilir esas kafa yorulması gereken budur eğer bunu sağlamada Naci baba yardımlarını esirgemezse sanırım yol alınabilir ve değerli ustamda bilmelidirki  alınacak olumlu bir sonuç  Onun adının  ölümsüzleşmesine vede yüreklerde herdem dua olarak anılmasına sebep olacaktır.Ustam sizin bu kubbede bırkacağınız hoş sadâ artık bu olmalı değilmi? nacizane fikirlerime katılmak veya katılmamak takdirlerinizedir.teşekkür ederim saygılar sunarım.
Yukarı Dön
hukuk Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 15/Mayıs 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 14
  Alıntı hukuk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Mayıs 2017/2010 Saat 17:16
Orjinalini yazan: fakabas

sayın Hukuk nickli arkadaşımıza; öncelikle siteye hoşgeldiniz diyor selamlarımı iletiyorum. değerli kardeşimiz bir hukukcu olarak kanunlar niçin vazedilmiştir sorusunu cevabını bilirsiniz büyük sineklerin delip geçmek için  küçük sineklerin  ise takılması için değilmi? işte bu rutin uygulama her zaman karşımızdadır maaalesef.hepimiz biliyoruz  ve özellikle Nac ustam tam delilli şekilde biliyorki en büyük soyguncular hep yukarda vede kanun onlara ilişmiyor ,çünkü düzeni iyi kurmuşlar hemde  öyle güvenliki devletimin askerinide polisinide bu konuda çok güzel kullanıyorlar tabi altta kalanın canı çıkıyor atı alan üsküdarı geçiyor altta kaln üzerinden dava kapatılıyor.

İlginç bir yaklaşımınız var Sayın Fakabas Bey. Öyle sanıyorum yukarıdaki bu satırları düşünerek buraya düştünüz, bir kısmını kestim çıkardım ve özellikle belirgin olanları bıraktım. Size tavsiyem yukarıdaki satırlarınızı bir daha gözden geçirmenizdir, saygılar.
HUKUK VE ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR.
Yukarı Dön
desperado-22 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 05/Eylül 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 34
  Alıntı desperado-22 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Mayıs 2017/2010 Saat 16:14
Öncelikle davayı derinden alacaksın düştüklerinde: 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'nun öngördüğü hapis cezasında hiç bir indirime gidilmeksizin uygulanmasından yanayım. İster ilk seferinde olsun, hiç fark etmez, kanunun ilgili maddesi gereği tam uygulanmalıdır. Başka türlü bu doğa ve tarih düşmanlarının üstesinden gelinebileceğini sanmıyorum.....................................................sayın hukuk rumuzlu arkadaş burası definecilerin sitesi ve burada bulunan arkadaşların neredeyse tamamı aktif olarak definecilik yapan insanlar asıl sen yazdıklarını bi gözden geçir senin yazdıkların bu sitede değil defineciliğe karşı açılan bir sitede yazılır ancak.öyle bir site bilmiyorum fakat sen açabilirsin..saygılar
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı desperado-22 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Mayıs 2017/2010 Saat 16:24
kanunların kimlere uygulanıp kimlere uygulanmadığıda aşikardır özellikle bu meslekte..bu ülkenin birçok devlet adamını askerini emniyet kuvvetleri mensuplarını gördüm bu işlerle uğraşan.türkiyenin önemli iş adamlarını siyasetçilerini gördüm ve zaten biliniyor tüm bunlar.onları bir kenara al falanca köyden falanca çobana kanunu uygula böylemi olacak bu iş.ben kazı yapmıyorum sadece tektekle uğraşıyorum daha 40 cm den derini kazmışlığım yok ama şunu anladımki insanların önünü tıkıyorlar sonra torpilliler geliyor kepçe dozer hinti vs.insanlar bunları görüyor kör değiller.ve zorlarına gidiyor onların kazdığı yerlerden kazmaları eline alıyorlar acaba birşeyler kalmışmıdır buralarda deyip başlıyorlar aramaya.bu böyle oluyor.zaten yakalanıp ceza alanda hep bunlar oluyor.
Yukarı Dön
hukuk Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı hukuk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Mayıs 2017/2010 Saat 16:58
Öncelikle davayı derinden alacaksın düştüklerinde: 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'nun öngördüğü hapis cezasında hiç bir indirime gidilmeksizin uygulanmasından yanayım. İster ilk seferinde olsun, hiç fark etmez, kanunun ilgili maddesi gereği tam uygulanmalıdır. Başka türlü bu doğa ve tarih düşmanlarının üstesinden gelinebileceğini sanmıyorum.....................................................sayın hukuk rumuzlu arkadaş burası definecilerin sitesi ve burada bulunan arkadaşların neredeyse tamamı aktif olarak definecilik yapan insanlar asıl sen yazdıklarını bi gözden geçir senin yazdıkların bu sitede değil defineciliğe karşı açılan bir sitede yazılır ancak.öyle bir site bilmiyorum fakat sen açabilirsin..saygılar
Orjinalini yazan: desperado-22

kanunların kimlere uygulanıp kimlere uygulanmadığıda aşikardır özellikle bu meslekte..bu ülkenin birçok devlet adamını askerini emniyet kuvvetleri mensuplarını gördüm bu işlerle uğraşan.türkiyenin önemli iş adamlarını siyasetçilerini gördüm ve zaten biliniyor tüm bunlar.onları bir kenara al falanca köyden falanca çobana kanunu uygula böylemi olacak bu iş.ben kazı yapmıyorum sadece tektekle uğraşıyorum daha 40 cm den derini kazmışlığım yok ama şunu anladımki insanların önünü tıkıyorlar sonra torpilliler geliyor kepçe dozer hinti vs.insanlar bunları görüyor kör değiller.ve zorlarına gidiyor onların kazdığı yerlerden kazmaları eline alıyorlar acaba birşeyler kalmışmıdır buralarda deyip başlıyorlar aramaya.bu böyle oluyor.zaten yakalanıp ceza alanda hep bunlar oluyor.

desperado-22, demişsiniz ki: senin yazdıkların bu sitede değil defineciliğe karşı açılan bir sitede yazılır ancak. 

hukuk diyor ki cevaben: Definecilik hukuksuzluk anlamına gelmez. Yasal düzenlemeler mevcuttur, ilgili makamlara başvurularak izinli kazı çalışmaları kolluk kuvvetlerinin nezaretinde yapılabilir, sizin yazılı beyanınız hukuku göz ardı yaklaşımındadır. Yazdıklarınıza daha ihtimam göstermenizi tavsiye ederim.

desperado-22, demişsiniz ki: ülkenin birçok devlet adamını askerini emniyet kuvvetleri mensuplarını gördüm bu işlerle uğraşan.türkiyenin önemli iş adamlarını siyasetçilerini gördüm

hukuk diyor ki cevaben: Yukarıdaki satırlarınız vuku bulmuş olaylara tanıklığınızın yazılı itirafı kapsamında. 1412 sayılı Ceza Muhakemeleri Usûlü Kanunu kapsamında tanıklığınızı yazılı beyan etmiş oluyorsunuz bir bakıma.  

Saygılar.

Düzenleyen hukuk - 10/Mayıs 2017/2010 Saat 17:19
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı desperado-22 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Mayıs 2017/2010 Saat 17:17
kaç milyar verecez de izin alacaz.........sadece ben değil nacibabanın bu konuda birçok yazısı oda çok yazdı bu işlerle uğraşan ne askerler ne polisler ne siyasetçiler var diye.burada inkarmı edilecek bunlar..yada bu sitede bulunan defineyle uğraşan arkadaşlar inkarmı edicek bildiklerini bu durum gerçektir ve gerçekler göz ardı edilemez ve gerçekleri söylememek korkaklıktır.
i
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı desperado-22 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Mayıs 2017/2010 Saat 17:28
tarihi yerleri benim ülkemin arkeologları varken yabancı arkeoglara kazdıranlar eserleri çatır çatır yurtdışına kaçıranlar utanmayacak bi
zmi utanacağız..soru:1 yerin altındaki tarihi eserin benim ülkemin hangi vatandaşına faydası var?soru:2 topraktan bulduğu tarihi eserle bir iş kurup ez az 10 işçi çalıştıran tanıdığım insanlar var en az 40 kişinin karnını doyurmasımı faydalı bu ülkeye yoksa toprakta çürümesimi?soru:3 birçok defineci arkadaş tarihi yerlerin gün ışığına çıkmasına sebeb olmuş devlet bu yerleri bağlıyarak kazı çalışmaları yapmış ve yepyeni medeniyetleri bu vesileyle ortaya çıkarmıştır.kötü mü olmuş?soru:4 yine definecilerin inanılmaz bilgi ve gayretleri sonucunda hiç umulmayan bölgelerde yerlerde höyükler tümülüsler tespit edilmiş bu defineci arkadaşlar tarafından yetkililer farketmiş sit alanı yapmış koruma altına almış kocabaşların planları yerle bir olmuş.kötü mü olmuş?daha söylenecek o kadar söz varki ama mevzuyu fazla uzatmaya gerek yok..................saygılar selamlar
Yukarı Dön
hukuk Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı hukuk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Mayıs 2017/2010 Saat 17:31
Orjinalini yazan: desperado-22

kaç milyar verecez de izin alacaz.........sadece ben değil nacibabanın bu konuda birçok yazısı oda çok yazdı bu işlerle uğraşan ne askerler ne polisler ne siyasetçiler var diye.burada inkarmı edilecek bunlar..yada bu sitede bulunan defineyle uğraşan arkadaşlar inkarmı edicek bildiklerini bu durum gerçektir ve gerçekler göz ardı edilemez ve gerçekleri söylememek korkaklıktır.
i

Korkak olduğunuzu beyan ettiğim tek bir satır yok Sayın desperado-22, cesaretiniz de kuşku götürmez, yoksa burada tüm kamuoyuna açık yazılı beyanlarınız olmazdı. Ve sorumlu bir yurttaş gibi tanıklığını ettiğiniz gerçekleri de burada cesaretle yazdığınız hepimiz görüyoruz. Saygılar.
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı desperado-22 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Mayıs 2017/2010 Saat 17:35
teşekkür ederim saygılar
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50