Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5RESİMLER - FOTOĞRAFLAR - HARİTALAR -BELGELER <>5RESİMLİ - RESİMSİZ İŞARETLER
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yılan kabartma çözebilen var mı ?

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 56789 11>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
goldhunter Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 17/Aralık 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 23
  Alıntı goldhunter Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Eylül 2017/2010 Saat 14:51

Arkadaşlar   krokiyi sizin için  arazi şekline göre yerleştirdik. Artık geriye faruk55 dediği kiliti  bulmaya  kaldı. İnşallah  onuda buluruz.

Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Eylül 2017/2010 Saat 16:31
en azından araziyi enine boyuna fotolayabilirdin yada  yüksekce bir mevkiiden  vadiyi fotolayıp sonrada bu krokiyi ekleseydin daha güzel olurdu.
 sendan vaidinin çıkış ağzını yani yılanın dili olabilecek helede çatalı olabilecek şekilde bir mevkii varsa orada da araştırma yqapmanı tavsiyue ederim:
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı goldhunter Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Eylül 2017/2010 Saat 04:43
 fakabas arkadaşım isteğiniz üzere bir iki resim  çekme imkanımızı  değerlendirdik. aşağıdaki resim araziye 3.giriş yönünde  görünen  bölümdür. Diğer girişleri  bu  kadar  rahat  resimleme imkanı yoktur.Oldukça  yoğun bitki ortüsü vardır.vadi üstten  cok rahat  görünmemektedir. İnşallah  fikir sahibi  olmuşsunuzdur.
Bu arada hala kilit kabartmasını  arıyoruz.İnşallah  bulucağız

Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı goldhunter Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Eylül 2017/2010 Saat 13:51
Arkadaşlar bölgede  bütün gün gezilmesine ragmen asma  kilite dair bir  ize  rastlamadık.Dönüşte bölgeyi bilen Selahattin dayı ile görüşme yaptık.Böyle bir şeyin varlığını bundan 15 sene once bir  alanda gördüğünü hatrıladığını söyledi.Yeri tarifle dahi bulmanın zor olduğunu  yeri  kendisinin göstereceğini  belirtti. onun tarfine göre  asma kilit olduğu  bölgeyi kroki üstünde  birlikde işaretledik. Haftaya Selahattin Dayının rehberliğinde  yere gidip resimleyecegiz.Şimdilik krokiyi paylaşıyoruz. Geçmiş ramazan Bayramınız mubarek  olsun

Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Eylül 2017/2010 Saat 11:16
su kaynağı bol bir vadi burası dicle veya fırat kaynağımı buralar
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı goldhunter Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Eylül 2017/2010 Saat 03:57
Orjinalini yazan: fakabas

su kaynağı bol bir vadi burası dicle veya fırat kaynağımı buralar
Birileri Dicle yada Fıratın resmini gönderse de aradaki farkı  görebilsek.Bu sayede belki kültürümüz de artar.
Azıcık  cografya bilgim buranın vadı degil de  ova  olduğunu  çağrıştırıyor.Gözümle gördüğüm kadarıyla suyun  akışkanlığı  eni konu azalmıs(debi) bu durumda  deniz seviyesine düşme noktasına gelmiş ve yayılmış görünüyor. Tüm  sukaynaklarının yaptığı gibi taşıdığı alüvyonları artık taşıyamaz hale  geldiği için  sağda solda  biriktiriyor.
Aynen  Dicle ve Fıratın  şattülarap da denize ulaştıgında yaptığı gibi

Sonuç olarak  kaynak olma imkanı yoktur. akışkanlığının azlığından dolayı  vadi  de olma olasılığı yoktur.
Ayrıca benım  bulunduğum yer  itibariyle de istesem de Dicle yada Fıratı buraya  resimleme  imkanım yoktur.
herkeze kolay gelsin
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı goldhunter Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Eylül 2017/2010 Saat 12:10

Arkadaşlar Selahattin Dayı ile krokideki bölgeye girdik epeyce bir aramadan  sonra asma kilit denilen şeyi bulduk ve  resimledik.Bu resimi de hemen sıcagı  sıcağıyla  sizlerle  paylaşmak istedim.

Simdi  konuşması gereken kişi Faruk55 nickli  arkadaştır.
Faruk55 lütfen bize ulaş.Neyi nasıl yapacağız.Bilgi ver bundan sonrası  için aciz durumdayız
Yardımcı olanlardan ALLAH razı olsun

Yukarı Dön
faruk55 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 20/Temmuz 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı faruk55 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Eylül 2017/2010 Saat 07:17

Goldhunter arkadaşım

İnşallah emeğinin karşılığını alacaksın.Şimdi beni iyi dinle;
Kilitin bulunduğu kayanın hemen toprak ile birleştiği yerde kaya ile aynı malzeme ile sıvanmış 25 yada 30 cm çaplı bir yer  var  dikkatli baktığında  ek yerini göreceksin.Burayı aç içinde ufak bir bakraç var içindekini de diyeyim. 1293 senesi basılmış para var nasip sana imiş  al hayırlara vesile olacak şekilde harca.
Bu kadar net nasıl bildiğimi düşünürsen  şekiller işaretler her şeyi söyler yeterki iyi dinle
tabi birazda bilgi 
ALLAH Yar ve Yardımcın Olsun
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Eylül 2017/2010 Saat 10:42

HERKESE MERHABA

GOLDHUNTER VE FARUK 55  ARKADAŞA

HER İKİNİZ ZATEN TEK KİŞİSİNİZ  BU MİLLETİ SAF MAF  ENAYİ FİLAN MI ZANNEDİYORSUNUZ  NEDİR BU İŞ NEDİR BU SAÇMALIK ONU SÖYLEYİN DE ANLIYALIM???

FARUK 55  HERHALDE O KİLİTİN PARASINI KOYARKEN SEN DE VARDIN  İNSAN ATAR AMA BUKADARI DA FAZLADIR RESMEN DALGANIZI GEÇİYORSUNUZ BURDA HEM DE TAA 1293 SENESİNİN OLDUĞUNU BİLE BİLEBİLECEKSİN.
VE GOLDHUNTER BİR SÜRÜ RESİM YAYINLIYOR YILAN BİRKERE O KAYANIN ÇEKİLMİŞ RESMİ ÜZERİNE PHOTOŞOPLAN KONDURMA BUNU 10 YAŞINDAKİ ÇOCUK ANLAR
O ELLER ÜSTÜ GÖZLER AY O KAYAYA DA BAYAĞI UĞRAŞMIŞ KİÖ UĞRAŞTIYSA O DA YENİ YAPMA   HELE AYAKLAR PARMAKLAR BALIK TAM REZALET MONTAJ .
BURDAKİ İŞARETE İYİ BAKIN  DEDİĞİN YERDE NE VAR  ORASI BİR ESKİ YAPI KEMER KÖPRÜ DE OLABİLİR KAPI GEÇİTİ DE OLUR BUNLARA BENZER BİR YAPIDIR VE HEMEN ÜSTÜ SOLU TARAFINDA DA SÜTÜN BAŞLARI SIRITIYOR DEMEKKİ BURASI BİR SİT ALANI  VE DOLGU YEMİŞ GEÇİYORUZ BUNU DA.....
DEHLİZ  MAĞRA DA BU ŞEHİR KALINTISINDAN KALABİLEN BİR YER OLABİLİR  VEYA GÖLET UFAK BARAJLAR İÇİN AÇILAN SERVİS SU KANALI DA OLABİLİR  BUNU DA GEÇİYORUZ..
ŞELALEDEKİ RESİM  HEP TEK BİR NOKTADAN ÇEKİLİ DURUYOR VE O DEHLİZ DENİLEN YER ORADAN KOPAN BİR PARÇANIN  AÇTIĞI YER ZAMANLAN SU AŞINDIRIP O ŞEKLİ VERMİŞ HEMEN SAĞI NA BİR BAKIN İĞRETİ DURAN NEREDE İSE AŞAĞI İNİCEK OLAN TEĞET DURAN 2 KAYA VAR ONLARDA DÜŞÜNCE BUNA BENZER GÖRÜNTÜ MEYDANA ÇIKICAK
YOK BEN DOĞRUYU SÖYLÜYORUM DERSEN AL ELİNE KAMERAYI HİÇ DUR ÇEK YAPMADAN GİR ORAYA SUYUN İÇİNE VE DOĞRU GİT O DEHLİZE VE İÇİNİ GÖSTER BAKALIM  NE ÇIKICAK BENİM DEDİĞİMMİ SENİN DEDİĞİNMİ  HADİ..KAMERAM YOK DEME ELİNDEKİ MAKİNE EĞER SEN ÇEKTİYSEN BUNLARI ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ YÜKSEK BİR MAKİNE BUNUN VİDEO ÇEKİMİ DE VARDIR ÇEK ONLAN  VE YOK DEME ADAMI DÖVERLER SONRA ...
YILANA DİYORSUN DERE KENARIBDAKİ BİR YILAN RESMİ  BİRKERRE O KADAR BÜYÜK YILAN OLMAZ VE SANATKARE BİR RESİM İŞLENMEZ HİÇ AŞINMA YOK  VE O KAYANIN RESMİ ÜZERİNE ÇAKMADIR O RESİM  YILANIN DİLİNİ DE HUSUSİ Mİ YAPTIN ÖYLE  SANKİ DALGANI GEÇER GİBİ...O VADİDEKİ DERE NEHİR HERNEYSE RESİM VERMİŞİN  NEHRİN YATAĞINA BAKACAK OLURSAN BU SUYUN BAZEN DELİ AKTIĞI YÜKSELDİĞİ VE ÖNÜNE NE TAŞLAR GELİRSE GÖTÜRECEK GÜÇTE OLDUĞU MUHAKKAKTIR BU NEHİR KENARINA İŞARET KONULMAZ  ŞELALE DE BU NEHİRLEN BAĞDAŞMAZ ONUN YERİ AYRI YERDİR  ZATEN HARİTANDA DÜŞÜNÜP TE YERLEŞTİRME YAPMIŞSSIN  YUKARDAN ASFALT BİR YOL DA GEÇİYOR  BU RTESİMDEKİ TAŞLAR HEM YOSUNSAL HEM TAŞ CİNSİNE GÖRE EGE KISIMLARININ TOROSLARIN KISIM MALZEMESİ İZLERİNİ TAŞIYOR ...MAGİLİK ALANLAR  TARLALARIN RENGİ VE İŞLENİŞ ŞEKİLLERİ DE AYNISINI SÖYLÜYOR  TABİATIN RENGİ DE AYNISINI SÖYLER..HERNEYSE..

BU GÖNDERDİĞİN RESİMLERDEKİ HAKİKAT OLANLARI ŞUNLARDIR
İLK ÖNCE EN BARİZ İŞARETLERİ TAŞIYANI ISTAVROZ OLAN RESİMDİR VE ISTAVROZUN ETRAFINDAKİ ŞEKİLLER ÇOK ŞEY SÖYLÜYOR..
ELLER ÜSTÜ GÖZLER VE AY RESİMLERİ BULUNAN TAŞ BİLE DİĞER RESİM LERDEKİ KAYALARLAN UYUŞMUYOR BUNLAR YENİ YAPMALARDIR..
HELE EN ÇOK SIRITAN AYAKLAR VE BALIK OLANIDIR.
SON OLARAK KİLİT DEDİĞİNİZ İŞARET EVET BU ESKİ HAKİKİDİR DE KİLİTE BENZERLİĞİ DE VARDIR YOKTURDA  NALA DA BENZERLİĞİ VARDIR  VE RESİMLERİ HEP AKŞAM ÜZERİ  ÇEKMİŞİN GÖLGELERİN YAPTIĞI KOYULUKLAR DERİNLİKLER VE BAZI ŞEYLER YAPIYOR

VE SONUÇ OLARAK NİYE HEP AYNI AÇIDAN TEK BİR RESİM  MADEM O İŞARETİN ÖNÜNDESİN MADEM ELİNDE DE MAKİNEN VAR DETAY ÇEKSENE HER İŞARETİN DEĞİŞİK AÇILARINDAN BİRKAÇ RESMİNİ ÇEK DEĞİLMİ BU OLMAYINCA BUNLARI SEN ÇEKMEDİN BAŞKA YERDEN ALIP KOYDUNUZ
VE DEVREYE FARUK 55 GİRİP ORASINI BURASINI BIRAK BU BÖLGEDE BİR KİLİT OLUCAK ONU BULUN DİYOR NERDEN BİLİYORSUN KİLİT OLDUĞUNU BU İŞARETLER BU BÖLGEDE BİR KİLİTİN VARLIĞINI SANA SÖYLEMİYORKİ  VE BİR ADAM BULUYORSUNUZ BÖLGEYİ BİLEN BUNA SORUYORSUNUZ O DA VARDI ÖYLE BİŞİYE RASTLADIMDI FİLAN VE ONUNLAN GİDİP ŞIPPADDAK BULUYORSUNUZ  VE SONRASI FARUK 55 ARKADAŞ BAŞLIYOR  FALCIMISIN BAKIMCIMISIN CİNNİMİSİN NESİN NASIL OLUYOR DA MİLİMİNE KADAR HERŞEYİ BİLİYORSUN ANLATIYORSUN ÇOK KOMİKSİNİZ ARKADAŞLAR  SİZE DİYECEĞİM EVET BAYAĞI EMEK HARCAMIŞINIZ AMA SENARYO ÇOK KÖTÜ BİDAKİ SEFERE ÇOK DAHA İYİSİNİ BULUN  BU ÇOK KÖTÜ  NEYMİŞ İŞARETLER HERŞEYİ SÖYLERMİŞ  SENİN BUKADAR MADEM BİLGİN VAR BURALARDA NE DURURSUN ARKADAŞ ÇIK PİYASAYA  EN KESTİRMEDEN OLURSUN TİRİLYONER BURALARDA NE İŞİN VAR DEĞİLMİ ..
VE ŞİMDİ SENİN BU  OLAYDAKİ MAHARETİNİ GÖREN BİR SÜRÜ ARKADAŞ SANA ÜŞÜŞECEK BENDE ŞU İŞARET VAR ŞUNDA BU VAR VS VS  BELKİ SEN SEVABINA DA BAKICAN PARASINLAN DA BAKICAN  ELBETTE BU KADAR BİR SENARYOYA GÖRE BİR UMUDUNUZ VARDIR BU İŞTEN
VE SEN HAKİKAT OLSAYDIN DERDİNKİ GOLDHUNTERE BEN İŞİN NERDE OLDUĞUNUN BİLİYORUM AMA HAKKIMI DA ALIRIM BUNLARI ÖZELDEN GÖRÜŞÜRDÜN DİREK ULU ORTA BURDAN DEĞİL BURDAN DA AÇIK VERİYORSUN  VEYA ÇOK MEŞHUR BİR İŞARET ÇÖZÜCÜLÜK PEŞİNDEMİSİN YOKSA BU YOLLAN FAYDALANMALAI MI DÜŞÜNÜYORSUN  ORASINI BİLEMEM BEN SENİN GİBİ BAKIMCI DEĞİLİM TAHMİNLERLEN GİDİYORUM İŞTE

YANİ BAŞINDAN BERİ DE SÖYLEDİM BU İŞİN İÇİNDE BİR İŞ VAR VE TÜM YAZILARIMI DA GERİ ÇEKTİM BEKLEMİYE GEÇTİM DEDİM VE SONUCU DA İŞTE ÇIKTI AÇIK SEÇİK HEM DE ..
MAĞRADAN SESLER GELİYORMUŞ YOK 3 HARFLİLER VARMIŞ BİLMEM NELER YAHU BUGÜNE KADAR BEN NELERİNE GİRDİM ÇIKTIM HEP BU SÖYLENEN YERLERE BEN NİYE GÖREMEDİM DUYAMADIM 60 SENEDİR NİYE KARŞILAŞMADIK BU BEKÇİLERLEN  BEN ŞERBETLİMİYİM NEYİMKİ ..

BAK SÜRÜNEREKTEN BİR DELİKTEN GİRİYORSUN 20 METRE ÖTEDE AYAĞA KALKIP EĞİK VAZYETTE İLERLİYORSUN  VE ÖYLE BİR YERE GELİYORSUNKİ SAĞIN SOLUN GENİŞLİYOR MAĞRA OLUYOR VE SAĞIN SOLUN SAYILAMIYACAK KADAR İNSAN İSKELETİ DOLU  İLERLEMEK İÇİN BUNLARIN ÜSTÜNE BASARAK GEÇİYORSUN AYAĞININ ALTI ÇATUR ÇUTUR KIRILAN KEMİK SESLERİNLEN BU ŞEKİL İLERLİYORSUN VE BU ALANI GEÇİNCE YİNE DEHLİZ OLUYOR O SENİN DEHLİZ RESMİ GİBİ  PROJEKTÖRÜ İLERİ Bİ TUTUYORSUN 4 TANE GÖZ PARLIYOR DAHA DİKKATLİ BAKIP YAKLAŞTIĞINDA SAĞLI SOLLU 2 ARSLAN  HEYKEL GÖZLERİNDEN ALDIK AMA UMDUĞUMUZ ÇIKMADI  AZ DAHA İLERLEDİĞİNDE KULAKLARINA BİŞİLER TIKAMA İHTİYACI DUYUYORSUN ÇÜNKİ ÖYLE BİR MÜTHİŞ SES VARKİ VE SESİN SAHİBİNİN ÖNÜNE GELDİĞİNDE DONA KALIYORSUN BİR YERALTI NEHRİNİN ÖNÜNDESİN KARŞIDA BU MAĞRA DEVAM EDİYOR AMA KARŞIYA NASIL GEÇİCEN VS VS BURAYA GİRENLERİN %99 U KENDİLERİNİ ÜFÜRÜKÇÜ HOCALARIN KARŞISINDA BULDULAR  BAZILARI YARIM AKIL OLDULAR YOK İSKELET AYAKLARINDAN YAKALAMIŞ YOK ÖYLE BÖYLE OLMUŞ VS VS TÜM BUNLARI İNSANIN KENDİ BEYNİ ÜRETİYOR SEN DE İNANIYORSUN  DÜZLÜĞE ÇIKINCADA  BİRE ON KATIP ANLATIYORLAR  BU İŞLER BÖYLEDİR...YANİ KENDİNİN UYDURUP ANLATIĞINA KENDİN DE İNANIYORSUN ...
CİN VARDIR  İNSAN DA VARDIR CİN İLEN İNSANIN  BOYUT FREKANSI BAŞKADIR ONUN İÇİN İNSANIN GÖRÜŞ ALANI DARDIR GÖZLERİNİN DE BELLİ BİR SINIRI VARDIR KULAKLARININ DA NE ONDAN AŞAĞISINI NE YUKARSINI SADECE KENDİ SINIRINI İŞİTİR DUYAR GÖRÜRSÜN . AMA CİN KISMI ÖYLE DEĞİLDİR  ONLAR GÖRÜR İŞİTİR DUYAR SANİYEDE DÜNYAYI DOLAŞIP GELİR HIZ VARDIR CİNİN GÖRÜNTÜSÜ AYNEN SANAL ŞEKİLDİR HER KILIĞA GİRER ELİNİ AT ONUN BEDENİNİN İÇİNDEN ELİN GEÇER  MADDE OLANLARI DA VARDIR AMA ÇOK ÖZELLERDİR BUNLAR ..HER DİNDEN OLANI DA VARDIR .. GIDALARI GÜNEŞ IŞINIDIR BAŞKA ŞEYLER NE YERLER NE İÇERLER  HİKAYEDİR O ANLATILANLARIN TÜMÜ .. ŞİMDİ DESEM Kİ SANA  ŞU HAZİNENİN BAŞINDAN AYRILMA BU SANA EMANET BUNU SONSUZA DEK BEKLİYECEKSİN  HİÇ AKIL MANTIK VARMIDIR BUNDA BİRAZ SONRA KENDİ DALGASINA DÖNECEKTİR BEKLEMEZ BUNLARDA HİKAYEDİR TEK GERÇEK BÜYÜ SİSTEMİDİR VE BU VASITA İLEN KORUMALARA ALINIRLAR  BU VARSA Kİ İŞTE BU HAZİNELER.. BUNLAR DERİN VE ÇOOK UZUN KONULARDIR

EVET BENDEN BUKADAR ŞİMDİLİK..............................................NACİBABA..................ONK...
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı goldhunter Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Eylül 2017/2010 Saat 14:48
Analizleriniz tamamen boş ve yanlıştır.Ben elimden geleni  yaptım
dilimin döndüğünce ce anlattım. krokiler cizdim. resimler  çektim. hepsi de birer  gerçek. burada sadece iki kişi çıktı. adam gibi ilgilenen.
dünya görüşünüzde kıstlamalar olduğu için dogruyu  bile eğrinin içine soktunuz. YAZIK
birde  faruk denen kişiyle ettin beni tek  kişi
niye adam  dedi biz bulabildik diyemi.Bulmasaydık herhalde sorun olmayacakdı. özur  dılerım ama bulundu ,bunun suçu  bende  değil.Bulunmayan başka birşeyler varmı var ,onları bulamadık bunuda faruka  bilidirdik  Buduklarımız bu kadardı .orada bir şey cıkarsa burayla değil ama fakabasla ve farukla paylaşırım onlar size iletirler her ikisinin de telefonları  var bende
resimlerin hepsi  gercek dir. gerçek zamanlı çekimlerdir. başka çekilmiş resimlerde var bunlarıda  sonunda  paylaşmayı düşünüyorduk  ama onlara da bir kulp takarsınız
Allah herkezin gönlüne göre versin.

Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 56789 11>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50