Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5Tarihî Süreçte; <>5Mezar Çeşitleri - Yüzey Araştırmaları - İlgili Haberler <>5Tarihî Eser Operasyonları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Selimiye Camii' nin avlusunda define ( Görüntülü )

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
magistratus Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Magistratus

Son Giriş: 15/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 397
  Alıntı magistratus Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Selimiye Camii' nin avlusunda define ( Görüntülü )
    Gönderim Zamanı: 26/Eylül 2017/2010 Saat 09:32

EDİRNE'de kimliği belirlenemeyen kişi yada kişiler, gece saatlerinde tarihi Selimiye Camiinin avlusunda define aradı. Sabah namazına gelen cami görevlilerinin durumu fark etmesi üzerine gelen polis ekipleri inceleme yaptı.Tarihi Selimiye camiinin görevlileri, dün yatsı namazından sonra caminin iç ve avlu kapısını kapattıktan sonra dışarıya çıktı. Caminin içinde gizlendiği tahmin edilen kişi yada kişiler ise gece saatlerinde güvenlik kamerası olmayan ve alarmı çalışmayan caminin içinden dışarıya çıktı ve kazma ve küreklerle caminin avlusundaki 1 metre genişliğindeki mermeri kaldırarak define aradı. Avlunun kilitli kapısının 10 metre arkasında nöbetçi olan polis memuru ise hiçbir ses duymadı. Sabah namazına kadar sürdüğü sanılan aramanının ardından hazine avcıları, sabah namazı için cami görevlilierinin dış kapıyı açmasının ardından dışarıya çıktılar. Bir süre sonra ise cami görevlileri avluda kazı yapıldığını görünce hemen polise haber verdi. Gelen ekipler ise detaylı bir inceleme yaptı ve kazı yapılan yerin görüntülerini çekti.

Edirne Müftüsü Ömer Taşçıoğlu, Müze Müdürlüğü ile Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü ekipleri de gelerek polisten bilgi aldı. Gece caminin dış bahçesinde görevli polis memururu ise ifadesi alındı. Camiyi ziyarete gelen vatandaşlar ise polis ekiplerinin çalışmalarını dikkatle izledi. Yetkililer, kişilerin avluda define aradığını, ancak hiç birşey bulamadıklarını söylediler. Soruşturma sürüyor.

Sultan 2'nci Selim'in talimatı ile Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve 'ustalık eserim' diye nitelediği tarihi Selimiye Camii 1575 yılında ibadete açıldı. Tarihi camii, ayda yaklaşık 10 bin kişi ziyaret ediyor.
Yukarı Dön
merlin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 20/Kasım 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı merlin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Eylül 2017/2010 Saat 09:44
Millet manyadı sanırım camileri de yıkıcaklar böyle giderseee 
Yukarı Dön
pargalı Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 11/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı pargalı Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/ocak 2017/2011 Saat 18:39
( Y O R U M S U Z    P A Y L A Ş I M )

Yazan : Alin TAŞÇIYAN
Yayın Tarihi ve Organı : 21 Eylül 2010 / Star Gazetesi
Makale Başlığı - Konusu : Define adası Türkiye!

Sen gir bir gece vakti Selimiye Camii’nin avlusunda, koca bir taşı sök yerinden, bir metre derinlikte çukur kaz!

Selimiye’ye saldıran vandallar büyük bir olasılıkla define avcılarıdır. Birinin cephane gömmeye ya da mayın döşemeye kalktığını sanmıyorum... Kimbilir hangi uyduruk haritada hangi saçmasapan söylentide o taşın altında, içinde çil çil altınlar bulunan bir küp olduğu varsayılıyordur! Belki bir küp altın kadar banal değildir aranan define... Bilmem ne paşanın zümrüt kakmalı altın hançerini gömmüşlerdir sefere çıkarken, bilmem ne hatun çocuğu olsun diye yakut gerdanlığı gömmüştür adak olarak, Mimar Sinan’ın ta kendisi mimarî dehasının sırlarını bir bir aktardığı defteri saklamıştır... Cehaletin, kötü eğitimin, köşe dönmeci zihniyetin körüklenmesinin sonucu bunlar, öyle yoksulluğun, işsizliğin, çaresizliğin falan değil!

Bilmem bir şey buldular mı? Bulamadılarsa geri geleceklerdir, Robert Louis Stevenson’ın “Define Adası” romanındaki gibi ellerinde bir haritayla... Bizimkilerin sekiz metre derinliğe kadar altınla gümüşü ayırt eden, bazı modelleri görüntülü dedektörleri bile vardır! Yılmaz Güney’in “Umut” filmindeki garibanlar değil günümüzün define avcıları... Sermayeleri ve ekipmanları bulunan, buldukları gömüyü nasıl elden çıkaracaklarını hesaplamış organize suçlular onlar.

Türkiye devasa bir ‘define adası’: Hititlerin alelade toprak çanağından Osmanlının alelade hamam tasına dek bu topraklarda yaşamış uygarlıkların her bir kalıntısı servet değerinde. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 40 bin haramiye karşı hazinelerini koruması için özel bir bütçeye ihtiyacı var, Selimiye’de bir güvenlik kamerası bile yokmuş! Çevredeki işyerlerinin kameralarından medet umuluyormuş... Bekçi kadrosu açamadığından müze kapatmış bir ülke burası ne yaparsınız?

Define avcılarının Türkiye’nin tarihi eserlerine verdiği zararın haddi hesabı yok...  Arkeologların el sürmeye kıyamadığı sit alanlarına hafriyat kamyonlarıyla mı dalmadılar? Kral mezarlarını kazma kürekle mi tahrip etmediler? Kendileri birer hazine olan lahitlerin kapaklarını mı kırmadılar? Sütunları, heykelleri mi parçalamadılar? Kazıevlerini mi talan etmediler? Camileri soyup el yazmalarını, el dokumalarını mı çalmadılar, çinileri mi sökmediler? Kur’an-ı Kerim’leri de sattılar, kralların kemiklerini de!

Açın interneti metal dedektörü pazarlayan şirketlerle dolu! Hatta biri, dedektörle define aramanın suç olmadığına dair Yargıtay Ceza Genel Kurulu kararını da koymuş, mitolojiden ve Kur’an’dan önemli ipuçlarının yanına!

O kadar çok tarihi eser var ki bu ülkede, hepsinin başına bir bekçi dikmeye nüfusumuz yetmez! Haydi müzeleri alarm sistemleriyle, bekçilerle koruyoruz... Torosların tepesinde henüz arkeolog eli değmemiş antik kentlerin başında gece gündüz jandarma mı beklesin? Henüz kazılmamış höyükleri çelik kafes içine mi alalım? Özel cami muhafız birlikleri mi oluşturalım?

Bunun çaresi eğitim ve bilinçlendirmeden geçer, güvenlikten değil! Köyünün karşısındaki antik kentin temsil ettiği uygarlığı tanımayan, geçmişin putları sanıp kırmakta zarar görmeyen köylüyle, geceleri kilise kalıntılarında bira içip şişelerine atış talimi yapan, duvarlarına sprey boyayla adını yazan gençlikle, birkaç yüz liraya  dedektör ve kazı seti pazarlayan girişimcilerle hiçbir eseri koruyamayız. Dün Selimiye’nin taşlarını söktüler, yarın minarelerine tırmanıp alemlerini sökerler!Clap Şok fiyat! 675 TL’ye alem sökücü, alana 80 TL tırmanma seti bedava! LOL

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/ocak 2017/2011 Saat 19:26

KIZIM  ALİN TAŞÇIYAN HANIMEFENDİYE;
BİRİSİ HANFENDİNİN KULAĞINA SÖYLESİN NACİ BABA SANA MEKTUP YAZMIŞ FİLANCA SİTENİN FALANCA SAHİFESİNDE DİYE  VE BURALARINI BİR OKUSUN.................................................................................NACİBABA......................ONK..

BAK BEN SANA ŞU ANDA GÜNAYDIN DEMEKTEN BAŞKA BİŞİ DİYEMEYECEĞİM ..

ÜLKEMİZDE DEVASA BOYUTTA SORUNLAR VAR BU BİR GERÇEKTİR HÜKÜMETLERİN ( ŞU ANDA DAHA VAKİT ERKENDİR ) ÇOK BÜYÜK YETİŞMİŞ KADROLARLAN EĞİTİM SEFERBERLİĞİNE HER FERDİ MECBURİ SOKMASI ŞARTTIR  ..
AĞAÇ YAŞ İKEN EĞİLİR KALINLAŞTIMI ODUN OLUR ARTIK EĞİLMEZ LAF GEÇİREMEZSİN O KÜTÜKLERE NE YAPICAN ? BU KÜTÜKLERİ TOPLAYIP TOPLAYIP YONTACAKSIN, KAFALARA ÇİVİ ÇAKAR GİBİ EĞİTİMİ ÇAKACAKSIN.BEBELERE DE İLKOKUL ÇAĞINDAN ÇOK YOĞUN ŞEKİLDE BUNLARI EMPOZE EDİCEKSİN YALNIZ BUNLARI MI ??
60-70 YAŞINDAKİ ADAMIN KÜÇÜKLÜĞÜNDEN BERİ HİÇBİR EĞİTİM ALMADIĞI VE YAPTIĞININ ONA YANLIŞ OLDUĞUNU KİMSENİN SÖYLEMEMESİ VEYA SÖYLENDİYSE AMAAAN SENDE DEYİP GEÇMESİ  NE YAPIYOR BU ADAM  HER KESİN GÖZÜ ÖNÜNDE ANA CADDEDE BİR ELİNİ BURNUNUN BİR DELİĞİNE TUTUP SÜMKÜRÜYOR SONRA ÖBÜRÜNÜ SÜMKÜRÜYOR ELİNE BULAŞANLARI DA PANTOLUN ARKALARINA SÜRÜP AKLINCA ELİNİ TEMİZLİYOR  VE AKLI BAŞINDA İNSANLAR DA BUNA BAKARAK  TİKSİNİYORLAR SÖYLEMEDİKLERİ DE KALMIYOR  BU SADECE BİRİSİ  GİTMİŞ ANA CADDEDEKİ BOŞ ARSAYA ÖNÜNDEN SEL GİBİ MİLLET GEÇİYOR BEYİMİZ DURMUŞ DUVARA İŞİYOR  ...?? BU GEÇTİĞİMİZ 10 SENENİN İÇİNDE ŞİŞLİ OKMEYDANI SSK DA HASTAM VARDI BİR 10 GÜN KADAR TAKILDIK ORDA  BUNUN ACİL SERVİSİNDE  RONTGEN ODASINDAN EVVEL KIRIK ÇIKIKÇI DOKTORUN MUAYENE ETİĞİ YERİN KARŞISINA GELEN YERDE BİR UMUMİ TUVALETİ VARDIR VE BU TUVALETE BİR GİR KUBURA BİR BAK AYNI MISIR PRAMİTLERİ GİBİ YÜKSELMİŞ MOKLARLAN DOLU  NAAPICAN BURASI TÜRKİYE DEMEKLEN OLMUYOR  BU İŞLER BÜYÜKLERİMİZ DERKİ HERHANGİ BİR YERDEKİ BİR KÖYÜN İNSANLARININ NE OLDUĞUNU ANLAMAK İSTİYORSAN O KÖYE GELİNCE O KÖYÜN UMUMİ TUVALETİNİ BİR ZİYARET ET İLK ÖNCE ORASI PİSSE ORANIN İNSANLARI DA PİSTİR ORDAN UZAKLAŞ ÇOK DA DOĞRU LAFTIR ..
KIZIM ALİN  ÖN TEKER NEREYE GİDERSE ARKA TEKERLEK DE ORAYA GİDER  DOĞRUMUDUR..
ONUN İÇİN HER KİM BİR İŞİ NASIL NERESİNDEN TUTUYORSA DOĞRU VEYA YANLIŞ KALFASI DA ONA BAKARAK AYNISINI YAPARAK GİDER  ONA DOĞRUYU SÖYLERSEN DE BEN USTAMDAN BÖYLE GÖRDÜM BÖYLE DE DEVAM EDİCEM DER  İYİMİ..İYİDİR...

BU STADA 650 MİLYON HARCADIK-------ERZURUMDAKİ KAYAK TESİSLERİNE 750 MİLYON HARCANMIŞ     TÜNELLER--OTOYOLLAR---TÜP GEÇİŞLER DENİZ ALTINDAN   ORASI BURASI TAMAMDIR ÇOK GÜZELDİR GEREKLİDİR DE  ŞU AN BUNLAR LAZIM DEĞİLDİR LAZIM OLAN TOPYEKÜN EĞİTİM SEFERBERLİĞİDİR  TA BEBEKLİKTEN İLKOKULDAN BAŞLIYARAK  DAHA BU DEVİRDE ÖĞRETMENSİZ KÖYLER YERLER VAR BOŞ DERSLERİ GEÇEN ÖĞRET MENSİZLİKTEN OKULLAR VAR

EYY DEVLET  ÖĞRETMENE 3 KURUŞ MAAŞ VERİRSEN  BU İNSANLARIN FERYADINA KULAK ASMASSAN  TURİZİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞINI YENİDEN BİLİNÇLİ BİRİNE YENİLETMESSEN  VE BU BAKANLIĞIN BÜTÇESİNİ  HER ŞEYDEN ÜSTÜN TUTUP FAZLALAŞTIRMADIĞIN TAKDİRDE  HER KES KAFASINA GELEN HAKLI SEBEBLERİ SÖYLERLER  SEN İLKÖNCE MUHALEFETİN SÖYLEDİĞNE ANINDA DUYUP CEVAP VERECEĞİNE BU KESİMLERİN SANELERCENE BAĞIRTILARINI İSTEKLERİNİ BİR DUYSAN VAR YA  ÖLENE DEK O KOLTUKTA KALIRSIN BENİM TAHMİNİMCE  VE ÖBÜR TARAFTA DA  ÇOK RAHAT EDERSİN  BUNA İNAN ....

DEYİN Kİ DEFİNECİ ARKADAŞLAR KİMİN ELİNDE NE VARSA NE BULDUYSA GETİRİN ..DEMİYİCEM BUNU NE ŞEKİLDE NERDEN BULDUN PATA KÜTE DE YOKTUR BEN GARANTİ VERİYORUM  VE KATALOGLARDAKİ EMSALİ RAİCİNDEN BEN DEVLET OLARAK SATIN ALICAM  VE MÜZEME KOYACAĞIM  AMA BUNUN HARİCİNDE ELDEN SATIŞ MATIŞ GİBİ YETKİSİZ ALAKASIZ KİŞİLERE SATIŞTA YAKALANANLARA DA HİÇ ACIMAM NEYSE CEZASINI ÇEKER DE DİYEBİLİYORSAN DE DİYEMİYORSANIZ YAPAMIYORSANIZ TAMAMEN SERBEST PİYASA YAPIN KARIŞMAYIN KİM KİME SATAR NE YAPAR NE EDER  HEM DÜZENİ KURAMIYORSUNUZ   HEM İŞLETEMİYORSUNUZ BOYUNA ZARAR YAZIYOR  EE BU MİLLETİN GÜNAHI NEDİR BE ARKADAŞLAR ...

BU İŞTE EN KARLI İŞİ YAPANLAR TEKTEĞE ÇALIŞANLARDIR BEN BİLE HİÇBİR ALLAHIN GÜNÜ BOŞ DÖNMEMİŞİMDİR AMA İYİ AMA KÖTÜ AMA IVIR ZIVIR   VE EN İYİ PARALAR OBJELER DE BU TEKTEK ÇİLİKTEN ÇIKAR  BEN BUNU SENELERDİR HAYKIRIYORUM AMA KİMLERE SÖYLÜYORUM ACABA   BU İŞTE TARİHİ ESERLERİ TAHRİBAT VE YIKIM YOKTUR TEKTEKÇİ SÜRÜLMÜŞ TARLA VE KELEME YERLERDE ÇALIŞIR  YANİ 2000 YILI GEÇİK LAV OLMUŞİ ALTÜST OLMUŞ  ARTIK TOPRAK ÜSTÜNDE GÖRÜNMÜYEN YERLEŞİM ALANI ÜSTÜNDE ÇALIŞIR   TEKTEKÇİ ESER TAHRİP ETMEZ  VE 10 SENELİK TEKTEKÇİLİK DEVAMLI YAPAN HİÇ AKSATMIYAN BİR KİŞLİNİN KATI ARABASI BANKADA PARASI  HER ŞEYİ OLUR YALNIZ BİLİNÇLİ ÇALIŞACAKSIN  OKUYUP ÖĞRENİCEKSİN TATBİKİNİ   YAPICAKSIN  KENDİNDEN EMİN OLUNCA DA ÇIKICAM MEYDANA ...

EEEE NEREDE BULUCAM BU SAHALARI GÖRÜNMİYEN YERİ NASIL ANLAYIP BİLECEĞİZ DERSENİZ ONUN DA KOLAYI ARDIR  ÇUBUK SİSTEMİ İMDADINIZA GELİYOR HEMEN
VE DE ZANNETMEYİN Kİ BEN BURADA ÖBÜR YAZIMDA ÇUBUKLARI METHEDİYORUM VEYA İLAN VERİYORUM KİMSENİN AKLINA GELMESİN BEN BURDA HAKİKATLERİ KONUŞUYORUM  HERBİRŞEYİN BİR ÇARESİ VARDIR VE ÇARELERİ SÖYLÜYORUM ANLATIYORUM  BEN BİLE SENELERCENE GİTİĞİM GELDİĞİM YOLLARDA  BİR İKİ TEKTEK YERİNİ BİLİRKEN NE ZAMAN BU ÇUBUKLAN YER BAKMIYA BAŞLADIM  YUH BE BUNCA SENE ÖNÜNDEN GEÇMİŞİK BU YERLERİN DE HABERİMİZ YOKMUŞ DİYORUM  EMİN OLUN MOTOSİKLETLEN GİDERKEN DURUP SAĞI VE SOLU KONTROL EDİYORUM EN YOĞUN VE PARA GETİRİCEK YERİ TESPİT EDİP TAM ÜSTÜNE DEK GİDİYORUM  VE ÇUBUKLARI ÇANTAYA MAKİNE DIŞARIYA BAŞLIYORUM  TOPLAMAYA  BU İŞ BUKADAR BASİTTİR SONRA ÇEŞME HAN HAMAM MANASTIR BUNLARA BENZER TÜM ESERLERİ ÇUBUK SİSTEMİNLEN SORGULAYIN VARSA BİŞİ NERESİNDE ORASINI FAZLACA TAHRİP ET MEDEN  ALMA ŞEKLİNE BAKIN  YOKSA BİŞİ DE YIKMAYIN ZATEN TARİHİ BU GİBİ ESERLERİN BİRLEŞME NOKTALARINDA KURŞUN VARDIR MAKİNE DE AYIRIMDA ÖTÜNCE HAH BULDUK DEYİP KIRIN PARÇALAYIN KAÇBİN YILLIK ESERİ  BU ALLAHTAN REVA MIDIR  BU ADİLİĞİN DİK ALASIDIR KİMSE DE KUSURA BAKMASIN BEN BU 60 YILLIK SERÜVENİMDE  HİÇBİR YERDEKİ BİR ESERİ TAHRİP ET MEDİM HİÇBİR MEZARI AÇMADIM ALLAH ŞAHİDİMDİR  VE YAPANLARI DA DEVAMLI ÖĞÜTLEDİM AMA BİR KULAKLARINDAN GİRİP ÖTE YANDAN ÇIKIP GİTMİŞTİR  NE DİYEYİM NE SÖYLİYEYİM Kİ  KONUDA ...

ARKADAŞLAR  SU KAYNAĞI ASIRLAR  GEÇSE HİÇ KAYBOLMAZ DİKKAT EDİNİZ BU SU KAYNAĞINA BİR ÇEŞME YAPILMIŞSSA  BİRİ DE GELİP SEVABINA KALEM ÇEKİÇTEN GEÇİRİP ŞEKİLLENDİRİP GÜZELLEŞTİRMİŞSSE  VE BU ESER DE ASIRLARCA GÜNÜMÜZE KADAR SAĞ SALİM GELMİŞSSE  BİLİNKİ VAZİFENİZ BU ESERİ İLERİKİ NESİLLERE BİLGİLENDİREREKTEN TESLİM ETMEKTİR DEMEKKİ BUGÜNE KADAR O ESER SAĞLAM GELMİŞTİR  DEMEKKİ BU ZAMAN ZARFINDAKİ GELMİŞ GEÇMİŞ O İNSANLAR BİZLERDEN DAHA BİLİNÇLİ DAHA DÜZGÜN KİŞİLERMİŞ KORUMUŞLAR DİKKAT ETMİŞLER VE BU GÜNE GELMİŞ HANGİ DENSİZ O ESERE BİR KAZMA VURURSA BİLSİNKİ ÖBÜR TARAFTA YATACAK KALICAK YERİ YOKTUR  BU DÜNYADA HİÇBİŞİ YOK SİZLER ÖBÜR TARAFTAN KORKUN ESAS .. EHH EĞER BİR MEZARLIĞA Gİ,DİN OTURUN AMA HİÇBİR SES DUYMASSINIZ ALLAH ÖYLE İSTEMİŞTİR AH BİDE DUYSANIZ VARYA O YATANLARIN HAYKIRIŞLARINI BAĞIRTILARINI  AKLINIZI OYNATIRSINIZ O DAKKADA  BAKIN ŞÖYLE SÖYLİYEYİM  DİYELİM O ÇEŞME 2000 YIL ÖNCE VAR OLMUŞ ASIRLARCA HER GELEN GİDEN DE TAMİR ETMİŞ ONARMIŞ DAHA DA BİR GÜZELLİKLER KATMIŞTIR BU ÇEŞMEDEN BİNLERCENE KİŞİ FAYDALANMIŞ DUA ETMİŞLERDİR GELEN GEÇEN DE ÖYLE HAYVANAT KISMIDA ÖYLE VE BU KADAR İNSANIN İHTİYACINA CEVAP VERMİŞ  BİR ÇEŞMEYE KAZMAYI VURURSAN BİL Kİ 2000 BİN SENELİK TÜM BU ÇEŞMEDEN FAYDALANAN İNSAN VE HAHLÜKAT ANINDA SENDEN DAVACI OLUR HİÇ DURUP DURURKEN BAŞLAR AKSİLİKLER ÜSTÜNE ÜSTÜNE HASTALIKLAR BELALAR YAKANI BIRAKMAZ BUNLARLAN BOĞUŞARAK BİR HAYAT SÜRERSİN  ÇOĞU DA DAYANAMAZ İNTİHAR EDERLER  HERŞEY OLABİ,LİR ÖLDÜKTEN SONRA DA HEM BU ESERİ YAPANLAR FAYDALANANLAR HEPSİ YAKANA DA YAPIŞACAKTIR BUNLAR KORKU FİLMİ DEĞİLDİR TA GERÇEKLERİN KENDİSİDİR AMA ANLIYANA  TÜM ESERLER BÖYLEDİR ONU YAPAN  ORAYA GÖZ NURU TER KAN VE YARALANMALAR İLEN VUCUDA SENELERCE ÇALIŞARAK GETİRMİ,ŞTİR HİÇKİMSENİN ONU TAHRİP ETMİYE HAKKI YOKTUR KOLLAYACAKSIN BAKICAKSIN İLERKİ NESİLLERE AKTARICAKSIN USÜL KAİDE BÖYLEDİR YANLIŞ YAPANI DA  HORLAYIP  O YERDEN UZAKLAŞTIRACAKSIN  NEREYE GİDERSE GİTSİN BİLİNKİ O KİŞİ YARAMAZ BİR ADAMDIR  ......................................................................NACİBABA............................ONK...

UNUTULMAMALIDIR Kİ NE KADAR YÖRENİZDE KORUNMUŞ VE TOPRAK ÜSTÜNDE NE DENLİ ÇOK ESER VAR BUNLAR YÖRENİZ İÇİN PARADIR GEL,İR KAYNAĞIDIR SİZLERİN KALKINMASIDIR   BU YERLERE GELEN ZİYARETÇİLER SİZDEN DE GEÇİCEK VE SİZLERİN ONLARIN BAZI İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK VEYA YAPTIĞINIZ ŞEYLERİ PAZARLIYACAKSINIZ GELİR ELDE EDİCEKSİNİZ AMA YIKIP YOK EDERSENİZ OLDUĞUNUZ GİBİ KALMIYA MAHKÜM SUNUZDUR BUNU DA UNUTMAYINIZ...

İŞTE NUMUNESİ GELİBOLUYU ELE  ALALIM  BURASI TAMAMİYLE OSMANLININ GEMİ TERSANELERİ VE DİNİ BİR YER KAÇBİN EVLİYASI VARDIR  HER YER HER SOKAK HER BAHÇEDE YATIR VE ŞEHİT VARDIR HER YERDE HAMAM MEDRESE CAMİİ  NE İSTERSEN VAR MIŞ VE GELİN BUGÜN BAKIN Kİ HİÇBİŞİ YOKTUR  HEP HER ŞEY YOK EDİLMİŞTİR YOK ETME DE TÜM HIZINLAN KALAN SON ŞEYLER DE YOK EDİLMEKTEDİR  VE TAMAMEN BİLİNÇLİ YAPILMAKTADIR
BURANIN HER BİR TARAFI MUAZZAM ASKERİYEDİR  VE BU ASKERİN ŞEHRDEKİ ESNAFA ÇOK BÜYÜK MADDİ KATKISI VARDIR TEK GEÇİMLERİ %80 BURDANDIR GERİ KALANI DA TARIMCILIK ŞEKLİDİR  BOĞAZ OLMASI 2 YAKA ARASINDA ÇALIŞAN ÖZEL VE DEVLETİN ARABALI VAPURLARI VARDIR BUNLARDA AYRI KAYNAKLARDIR BİRDE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN HİÇ BİR YERİNDE OLMUYAN  BÜYÜK ŞEHİRLERİ HARİÇ TUTUYORUM  HER ÇEŞİT OKUL VARDIR OKUL CENNETİDİR  KÖRLER SAĞIRLAR  İÇİN DE OKULLARI VARDIR  DERSANELER VARDIR ÖZEL HER YER OKULDUR ÜNÜVERSİTESİ DE VARDIR  VARDIR AMA NE ÇARE  DİYORUM İŞTE

HALBUKİ BU ŞEHRİ OLDUĞU GİBİ BIRAKIP AÇIK HAVA MÜZESİNE DÖNÜŞTÜRSELERDİ ZAMANINDA ŞEHRİ DE AYRI BİR YERE YANIBAŞINA KURSALARDI BUNUN ÖRNEKLERİ VARDIR  KASABA YANI BAŞI TARİH  OLAN YERLER GİBİ BURASI TAMAMEN DİNİ BİR TURUZİM  CENNETİ OLURDU AMA GEÇMİŞ OLA ARTIK  NEYSE UZADIKÇA UZUYOR  SON OLARAK DİYECEKLERİM

HERKES AVRUPA MAVRUPA BİRLİĞİNİ MİRLİĞİNİ UNUTSUN HİÇ HATIRLAMAMACASINA DAHA ORALARA GELMEMİZE BELKİ 100 SENE DAHA GEÇMESİ LAZIMDIR ..
HERŞEYİ BİR KENARA BIRAKIN NASIL HERKES MECBURİ ASKERE ALINIYORSA BELLİ BİR VAKİT GEÇİRİYORSA  İLK BAŞTA EĞİTİME MORUKLARI ALICAN ONLARDAN BAŞLIYACAN  SONRA ORTA YAŞLILARI SONRA GENÇLERİ SONRA ZATEN TEMELDEN EĞİTİM DEYİP İLK OKULDAN BAŞLIYACAKSIN  BU ŞEKİL YAPARSAN VE MECBURİ DE TUTARSANIZ BU İŞ YÜRÜR KISA BİR ZAMANDA DA MEYVALARINI TOPLARSINIZ AKSİ DAHA BETER OLUR HİÇ ÖNÜ ALINMAZ

HÜKÜMETLER HERHANGİ BİR İŞE YASAK KORLARSA  MESELA DEFİNECİYE MAKİNELERE  BİLMEMNELERE BİLİNKİ BU KONAN YASAĞIN  SIRF MERAK VE HEYACAN İÇİN HİÇ BAŞLAMAMIŞLARI TÜREYECEKTİR ÇÜNKİ YASAKLAR İNSANOĞLUNUN DEVAMLI MERAKINI ARZUSUNU KAMÇILAR YASAKLAN HİÇBİRKİMSE HİÇBİRYERE VARAMAMIŞTIR  ÖNCE BUNLARI BİR İNCELEYİNİZ  YASAK DENİLEN ŞEYİN  O NEYSE NEYE KARŞIN ALINIYORSA BU KARAR BUNU TÜM ALTERNATİFLERİNİN DÜŞÜNÜLMESİ  YUMUŞATILMASI GEREKER  YANİ UĞRAŞILACAĞINA EN KESTİRME VE KOLAY YOLU OLARAK KORSUNUZ BİR YASAK VE ŞUKADAR DA CEZA DERSİNİZ OLUR BİTER ZİYNİYETİNİ ARTIK BIRAKINIZ  DIŞ ÜLKELER SİZİ BİZİ HEP TAKİP EDİYOR  ADAMLAR NE OLUP BİTİĞİNİN FARKINDALAR  KİMDEN ÇATLAK SES KİMDEN TOK SES ÇIKTIĞINI DA BİLİYORLAR  VE AYIPLANANLAR HEP İŞLERİ SARSAKLIYANLARDIR
BUNLAR DA BİLİNİYOR BİLİNMİYOR FARKEDİLMİYOR DİYE HİÇKİMSE ZANNETMESİN VE BUNLAR OLDUĞU SÜRECE DE HİÇBİRYERE BİZİ MİZİ ALMAZLAR  KARDEŞİM  VİZESİZ GİRİŞLER BAKIN NERELERİ  HİÇ İŞİMİZİN OLMUYACAĞI YERLER  ÇOK DA KOMİKSİNİZ  YANİ

YETER BUKADAR  YAZDIKÇA YAZACAM GILGAMESH DESTANINI DA GEÇİCEK  BURDA KESİYORUM YORUM YAPMAK SERBESTTIR..

SAYGILAR HERKESE............................................................NACİBABA.........................ONK.. 

Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50