Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5MİZAH / MAGAZİN / POPÜLER / GENEL / KARIŞIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tezgaha bakın, bir defineci arkadaşımız vefat etti

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tezgaha bakın, bir defineci arkadaşımız vefat etti
    Gönderim Zamanı: 22/Aralık 2017/2009 Saat 11:22

TEZGAHA BİR BAKINIZ.................................NACİBABA.....ONK..

1. Hafta var yok  bir defineci arkadaşımız vefat etti onlan dostluğumuz 30 yılı aşkındır yakalandığı hastalığı yenemedi rahmetli oldu  fakat öleceği de kimsenin aklına gelmemişti yatalak  değildi normaldi yani  bende de 2 tane makinesi vardı tamir de  ikisi de xlt ydi bunlar hazır arkadaşı bekliyor alınması için ben arkadaşa telefon açtım  ben gelir alırım dedi başka hiçkimseye verme diye tenbihledi  aradan işte bir 10 gün var  bir telefon oğlundan  naci abi babam vefat etti dedi haydaa  ne zaman cenaze yarın abi tamam ben geliyorum beni bekleyin tamam abi  ve ertesi gün gidiyorum son vaifemizi yapıp defnediyoruz herkes çekildikten  sonra onun mezarı başı eskilere dalıyorum gidiyorum  sonra toparlanıp çıkıyorum ve geliboluya geliyorum  buraya kadar herşey normal gözüküyor..

1 hafta sonraları genç bir delikanlı geliyor 20 ye yakın yaşı selam  selam buyur  bu diyorki  filancanın sende makineleri varmış onları almıya geldim  diyor bana ben de ona diyorum ki sana ne zaman söyledi bu işi dün akşam kahvede söyledi oğlum sen eminmisin kendisinlen görüştüğüne tabi eminim ????????????

ben de diyorumki bu gence bak makineler istanbulda serviste ben bu akşam telefon açarım yarın kargoya verirler öbür gün de elimizde olur  sen öbür gün gel al makineleri  tamam abi ((ölen arkadaşa da selam söylemesini söylüyorum ) o da diyorki başım üzere söylerim çıktı gitti

Arkadaşın oğlunu aradım telefonlan  durumu aynen anlattım  çocuk da diyorki babam sağken bana naciabine 2 makine bıraktım haberin olsun diye bişi de söylemedi şimdi sen söylemesen benim hiç haberim yok bu işten ama bu kimdir çok merak ettim sen dedim o günü gel burda bulun da bakalım bunun zoru neymiş onu öğrenelim tamam abi diyor konuşmamız bitiyor ....

o gün geldi çattı  ölen arkadaşın oğlu geldi bende burda bekliyoruz makineler de 2 çanta ortada duruyor zaten istanbul servis işini kafadanattım makineler bende burda diye

neyse bu geldi bunu tanıyormusun dedim yok ilk defa görüyorum dedi sen dedim kapıyı tut  kaçarsa bırakma tamammı tammam.

geldi buyur otur oturdu  delikanlıya dedimki oğlum durum bu bu bir hafta sonra sen ölen kişi ilen kahvede konuşmuşun bu adam hortladımı bu yok hayır o ölmei yanlış söylemişler sana ????
oğlum ben mezara kendi ellerimlen indirdim ben buna bakarım sen bu işin aslını söyle de  daha ben sinirlenmeden  sonra bak karışmam......
meğer bu köyden biri bizim arkadaş  da buna öğretmiş makine kullanımını ve onda bırakırmış birini ara sıra bu da çalışırmış ne bulurlarsa yarı yaparlarmış  yani 2 makine olduğunu biliyor makineler arızalanınca bu makine istemiş bizim rahmetli de buna beni söylemiş onda tamirde demiş  inanmıyorsan git ona sor demiş  vs vs  ve aradan da kısa bir müddet sonra arkadaş ta ölünce bu da bu makineleri ben  alırım hesabı yapmış kendince ama kazın ayağı da öyle çıkmadı oğlunun zaten definciliklen hiç alakası yok onun işleri başka çocuk da hayret etti bu duruma sinirlendi ileri geri konuşmaya başladı işin sonu kavgaya gidiyor bu sefer 2 sinin arasına giriyorum  bırak naci abi ben bunu dövücem diyor oğlum şöyledir böyledir neyse yatıştırıyoruz  bunları  bu dalevereci çekti gitti bıraktık yani  ben makineleri oğluna dedim al bunları bu der ben ne yapıcam anlamam sen sat bunları yarısı sana yarısı bana verirsin tamam dedi gitti zaten 2 sini de çok kısa sürede verdimdi  yani  sattım  .... 

bilgi amaçlı olarak bunu da buraya ekliyorum..

SAYGILAR..............................NACİBABA..........................O.N.K..

Düzenleyen nacibaba - 23/Aralık 2017/2009 Saat 06:20
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
adalıkorsan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 19/Mart 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı adalıkorsan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Aralık 2017/2009 Saat 02:27
naci baba s.a   öncelikle  başınız sağ olsun , bu rahbetlinin makine si iyi durumda mı? siz garanti ederseniz bunların fiyatı ne olur.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

BU MAKİNELER VERİLMİŞTİR YANİ BENDEN ÇIKMIŞTIR  HABERİNİZ OLSUN

.....................................................................................NACİBABA.................................ONK......

Düzenleyen nacibaba - 23/Aralık 2017/2009 Saat 06:15
akılı olup dünya kahrı cekmekdense,deli ol dünya senin kahrını ceksin.
Yukarı Dön
fatihgmc Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 11/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 44
  Alıntı fatihgmc Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Aralık 2017/2009 Saat 03:48
ALLAH RAHMET EYLESİN, BAŞINIZ SAĞOLSUN. NE DİYELİM İNSANOĞLU ÇİĞ SÜT EMMİŞ, SEN ADAMI YETİŞTİR ÖĞRET ADAM SANA , SENDEN SONRA ARKADAŞINA, AİLESİNE UYANIKLIK YAPSIN BRAVO.
engüzel define hayatınızdır.
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Aralık 2017/2009 Saat 14:50
Başın sağ olsun naci baba, ne adamlar var. düzenbaz olmuş toplum. cenazeden haberin olmasa götürecek makinaları.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50