Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5Tarihî Süreçte; <>5Mezar Çeşitleri - Yüzey Araştırmaları - İlgili Haberler <>5Muhtelif Haberler...
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

22 YILLIK EMEĞİN MUHTEŞEM NETİCESİ ( Görüntülü )

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 22 YILLIK EMEĞİN MUHTEŞEM NETİCESİ ( Görüntülü )
    Gönderim Zamanı: 23/ocak 2017/2011 Saat 05:38
HAY ELİNE SAĞLIK  NACİ BEY ÇOK GÜZEL AÇIKLAMIŞSINIZ BUNUN ÜZERİNE SÖYLENECEK HİÇ BİR ŞEY KALMIYOR.SAYGILAR
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/ocak 2017/2011 Saat 10:41
NE DİYORUM BEN SENELERCENE ?????

ALIN İŞTE BURDA DA GÖZÜNÜZLEN GÖRÜN  4--5--6--7--METRELERDE  DEFİNE ARAYANLAR

KAÇ METRE VEYA KAÇ SANTİMDEYMİŞ İZLEYİN BAKIN  VE HERKES KAFASINA BU MESELEYİ  ÇİVİ ÇAKAR GİBİ ÇAKSIN  VE İDAALARDA DA HİÇ KİMSE BULUNMASIN

YİNE SÖYLÜYORUM  TÜM GÖMÜLER  50CM İLEN EN FZLA 1 METRE İÇİNDEDİR  BUNUN DIŞINDA KİMSE HİÇBİŞİ ARAMASIN  KİMSE DE BİRİLERİNİN SÖZLERİNE KANMASIN  OLAY BUKADAR BASİTTİR
BÜYÜK SÖZÜ DİNLEYİN.....

çünki ben türkiye içinde de  50 cm ilen 1 metreyi geçenini hiç görmedim hususi tüm duyduklarıma gittim  ölçtüm biçtim yerini inceledim gömülen sahayı inceledim  ve sizlere burdan zaman zaman  da  her zaman  söylüyorum izah etmiye uğraşıyorum ama çoğunuz bu söylediklerimi hep kulak arkası ediyorlar ve gidiyorsunuz  boyuna neymiş o pulse ayırımsız derin makinelermiş vs vs onların peşinde koşuyorsunuz  koşanlar koşssunlar bakalım derinlerde ne bulucaklar onu çok  merak ediyorum

ARKADAŞLAR  TÜM DEFİNECİ MAKİNECİ CAMİASI  BU İŞE GÖNÜL VERMİŞ  KİM VARSA BAKIN ÇOOK İYİ DİNLEYİN ..
HER BİR YANINIZDA İNSAN KILIĞINA GİRMİŞ AÇ KURTLAR DOLAŞIYOR BUNLAR  TABANCAYI BIÇAĞI DAYAYIP TA SOYGUN YAPMIYORLAR NE YAPIYORLAR TÜM HERŞEYİ  KANUNLARA UYGUN  BİR ŞEKİLDE YAPIP  YAZLARI İŞTE BODRUM MODRUM LARDA GÖRDÜĞÜNÜZ LÜX  VİLLALARDA SON MODEL OTOLARDA YATLARDA  KAH YURT DIŞINDA KAH YURT İÇİNDE SİZLERDEN  ALDIKLARI PARALARI Bİ GÜZEL AFİYETLEN YİYİYORLAR ŞİRKETLEŞİYORLAR  HER YERDE ACENTALIKLAR AÇIYORLAR HER İLANDA BOY GÖSTERİYORLAR  NE KADAR ÇOOK İLAN OKADAR ÇOK MÜŞTERİDİR ONLAR İÇİN (( HALBUKİ MİLLET BİLMEZ Kİ REKLAMI EN ÇOK OLAN ÜRÜNÜN YARAMAZ BİŞİ OLDUĞUNU KANAR )) İŞTE BU AHVALLER ÜZERİNE KANDIRILIYORSUNUZ PARACIKLARINIZ GİDİYOR  BEN DE 60 SENEDİR BAASBAAR  BAĞIRIYORUM BEREKET SESİM KISILMADI DAHA BEREKET Kİ RABBİM ÖMRÜMÜ BİRAZ FAZLACA TUTMUŞ  HALEN BU ARENADA BAĞIRIYORUM  FAKAT GELİN GÖRÜNKİ BENİ DİNLEYEN KAÇ KİŞİ Kİ  %10 BİLE YOKTUR  ÇÜNKÜ TAKİP EDİP HESABINI TUTUYORUM ..
BİDE ŞU ACI BİR GERÇEKTİRKİ  KANIP ALIYORSUNUZ BİR MÜDDET SONRA  DA DEDİĞİME BAL GİBİ GELİYORSUNUZ  SONRA ONU SATIP BU SEFER DAHA KATMERLİ BİR BELASINA SAPLANIYORSUNUZ SONRA ONU DA BİR NEVİ ELDEN ÇIKARIP  GENE GİDİP BU YALDIZLI REKLAMLARDAKİNE KANIP Bİ TANE DAHA ALIYORSUNUZ  SONUÇ HEP AYNI DEĞİŞEN HİÇBİŞİ OLMADIĞI GİBİ SIRF İNADMIDIR CEHALEMİDİR NEDİR BEN DE ANLAMIŞ DEĞİLİM  BİR TÜRLÜ ŞU BATAKTAN KURTULAMIYORSUNUZ  SONRA DA BENİM ŞANSIM YOK VEYA DEFİNE MEFİNE FİLAN YOK  SAPLANTISINA KAPILIYORSUNUZ  YALANMI......
ŞU GÖRDÜĞÜNÜZ MAGİSTRATUS  ARKADAŞIMIZIN YAYINLADIĞI BU YUKARDAKİ HEM VİDEOLU HEM RESİMLİ  HEM YAZILI ANLATIMLI OLAN GERÇEK BİR HADİSE GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE BUNLAR DA SİZLERE BİR DERS OLMUYORSA BEN DE BAŞKA HİÇ BİŞİ DEMİYORUM ..
VE ŞUNU DA UNUTMAMAK GEREKİR Kİ BU BULUNTU VE YAPMIŞ OLDUĞU DEĞER FİAT  HEM DE BRONZ BAKIRDIR TÜMÜ  BİZDE BUNLARIN SURATINA BİLE BAKMAZLAR  VE ÇOOK DÜŞÜK FİATLARLAN KİŞİNİN ELİNDEN DE ALIRLAR DEMEKKİ İYİ BAKINIZ BUNLARIN AYNILARI BİZİM ÜLKEMİZDE   DE DE ÇOK BOL ÇIKMAKTADIR MESELA  BENİM BÖLGEMDE  TÜM TRAKYADA HATTA KEŞAN ENEZ KORUDAĞ EVREŞE  GELİBOLU  TAA TEKİRDAĞA KADAR BUNLARIN TIPKISININ AYNILARI HİÇBİR FARK YOKTUR EN ÇOK BOL ÇIKAN ÇEŞİTTEKİ PARALARDIR  HİÇ OLMASSA  HADİ MAKİNECİLİK KONUSUNDAN VAZ GEÇTİM MADEM BENİ DİNLEYEN YOK  MADEM 5--6 METRELERDE  DEFİNE ARAYANLAR VAR  HEM DE ÇOĞUNLUKTA BUNLARIN TÜMÜN BİR KENARA BIRAKIYORUM ŞU ÇIKAN PARALARIN AYNILARI BİZDE BOLCA ÇIKAR BARİ BUNLARIN DEĞERLERİNİ BİLİN  BEDAVAYA DA VERMEYİN  DİYORUM....
HEPİNİZE SONSUZ SELAMLAR SAYGILARIMI SUNARIM KONUYU DA ENİNE BOYUNA TEKRARDAN HERKES BİR DÜŞÜNSÜN DİLEĞİMLEN ..
AŞAĞIYA DA KONU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZİ YAZMAYI DA UNUTMAYINIZ
ARTIK SAKAL BIRAKMIYA KARAR VERDİM HANİ VARDIR YA  SAKALIM YOKKİ SÖZÜM DİNLENSİN ATA SÖZÜNDEN ESİNLENEREKTEN  BELKİ BIRAKIRSAM SÖZLERİMİ DİNLERSİNİZ...

SAYGILARIMLAN.........................................NACİBABA..........................ONK..

BÖYLE ÖNEMLİ BİR KONUYU YAKALAYIP SİTEDE YAYINLADIĞI İÇİN MAGİSTRATUS  ARKADAŞIMA DA ÇOOOK TEŞEKKÜRLER .. BENZERLERİNİ BEKLERİZ ..
...............................................................nacibaba..............onk.

Düzenleyen nacibaba - 30/Aralık 2017/2012 Saat 19:24
Yukarı Dön
magistratus Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Magistratus

Son Giriş: 15/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 397
  Alıntı magistratus Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/ocak 2017/2011 Saat 10:03

22 yıldır azminden ve merakından hiç birşey kaybetmeksizin tektekçilik yapan, dedektör tutkunu 63 yaşındaki çiftçi Dave CRISP
İngiltere - Somerset'te bir tarlada dedektörünün sinyal vermesi sonucu toprağı kazmaya başladı ve önce toplu halde 20 adet sikke bulduktan sonra toprağın 30 cm altında bir küple karşılaştı hemen yetkililere haber veren yaşlı kurt yetkililerin nezaretinde küpün çıkartılmasıyla M.S. 253 -293 Roma Dönemine ait 52.503 adet sikkeyle İngiltere tarihinin ikinci en büyük toplu definesini bulan şanslı kişi oldu.

İçi sikke dolu yaklaşık 50 cm. çapındaki küpün toplam ağırlığının 160 kg. olduğu ve o zamanın şartlarında değerlendirildiğinde bir roma lejyon askerinin 4 yıllık maaşına eşdeğer olduğu tespit edildi. Bulunan bu paraların toprağın verimli kılınması, iklim şartlarının müsaade etmesi için o günün inançlarına göre tanrılara adak olarak gömüldüğü düşünülüyor.

Sikkelerin toplam değerinin en az 5 milyon dolar (7.75 milyon TL) olduğu açıklandı. İngiliz yasalarına göre Dave CRISP devletten bulduğu hazinenin değerinin dörtte birini (1 milyon 937 bin 500 TL) alacak. Hazine bedelinin dörtte biri de definenin çıktığı tarlanın sahibine verilecek.

Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50