Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5RESİMLER - FOTOĞRAFLAR - HARİTALAR -BELGELER <>5RESİMLİ - RESİMSİZ İŞARETLER
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

abi bunlar nelerdir

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: abi bunlar nelerdir
    Gönderim Zamanı: 14/Şubat 2017/2011 Saat 12:12

ASLI MERHABA SELAM

ARKADAŞIM EVVELCENE DE RESİMLER YAYINLADIN BUNLAR NEDİR DİYE SORDUN SANA YAZDIM TEK KELİME BİLE CEVAP VERMEDİN  İLK ÖNCE ORAYA BİR CEVAP YAZIVER ..

GELELİM BUNLARA BUNLAR NEDİR DİYORSUN  BİLMİYORMUSUN  YANİ BUNLARIN NE OLDUĞUNU  ESKİ PARALAR BİZANS EMEVİ ROMA VS VS  BUNLARI SEN Mİ BULDUN BAŞKASININ MIDIR  HEM SONRA BUNLARI ASİTE Mİ DALDIRNIZ NE YAPTINIZ TEMİZLENMİŞ PATİNLERİ GİTMİŞ BU ŞEKİLDE 5 KURUŞ DAHİ YAPMAZ ÇOK KIY METLİ OLSA BİLE  NİYE DERSEN  BULDUĞUNUZU AKAN SU ALTINDA DİŞ FIRÇASINLAN HAFİF TEMİZLİYİCEN SADECE ÜSTÜ TOPRAĞI GİDİCEK   GÜMÜŞSSE BEYAZ PATİNASINA HİÇ DOKUNMUYACAKSIN  BAKIRSA YEŞİLİNE DOKUNMUYACAKSIN BRONZSSA KAHVERENGİ KOYU VE KAHVE RENGİ İLEN SİYAHIMSI BİR PATİN YAPAR BRONZ BUNLARA DOKUNMAYACAKSINIZ KAZIMIYACAKSINIZ LİMON SUYUNA ASİTE  ZIMPARALAMA YA TEL FIRÇAYLAN FİLAN KESİNLİKLEN BUNLARI YAPMIYACAKSINIZ VE BULUNAN BU PARALAR DİŞ FIRÇASI TEMİZLİĞİNDEN SONRA KURUMAYA BIRAKILIR KURUSUKTAN SONRA DA  HAVLU KAĞITLARIN KALİTELİSİNİ UZUNCANA  BU PARALARIN GENİŞLİĞİNDEN AZ DAHA BÜYÜK KESERSİN  SONRA BİR TUR SAR VE İKİNCİ TURA 2.Cİ PARAYI 3.CÜYE 3ÜNCÜSÜNÜ BÖYLELİKLEN PARALARIN HİÇBİRİ ÖN VE ARKA YÜZEYLERİ BİRBİRİNE DEĞMİYECEK ŞEKİLDE SARILIR BİT KARTON  KUTUYA KONUR RUTUBETSİZ BİR ORTAMDA SAKLANIR TAA Kİ BİR ALICI ÇIKANA DEK

ZATEN BU PARALARDA İŞ YOK  HERYERDE BOLCA ÇIKAN TÜRLERDENDİR  SEN GÜMÜŞE VE ALTINA BAK ÇIKARSA ONLARA ÖNEM VER  BUNLAR SIRA İŞİ BUNLARI BODRUMDA  TURİSTLERE İŞTE HEDİYELİK EŞYA ARASINDA SATIYORLAR 3--5 KURUŞA BU İŞE YARAR O RESİMDEKİLER ..

VE DE HİÇ KUSURA BAKMA SORMA ŞEKLİN ÇOK TUHAF HER DEFASINDA SANKİ DALGA GEÇER GİBİ BU NE BU NE DİYE KISACIK SORUP ÇEKİLİYORSUN   CEVAP DA VERMİYORSUN BUNA DA VERMESSEN BİR CEVAP BANA ARTIK BİŞİ SORMA  TAMAMMI ....

SAYGILAR.......................................................................................NACİBABA..............ONK... 
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
asli67 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 23/Ekim 2017/2017
Durum:
Gönderilenler: 12
  Alıntı asli67 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Şubat 2017/2011 Saat 05:05
naci bnaba beni yanlış anla ma özürliderim... bunları ben buldum hiç bir şekilde temizlik yapmadım buşlduğum gibi fotoladım... bunlar hosuma gidenlerin resimleri... bi kaç tane daha resim koyuyorum... yermde falza duramıyorum. nette fazla kalma imkanım olmuyo 2-3 dk.dede
bulduklarım bunlar... tektar tekrar özur diliyorum bunları senin sayende buldum... forumu kople bastyan asa okludum.. allah sizi başımızdan eksik etmeisn...
Yukarı Dön
asli67 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 23/Ekim 2017/2017
Durum:
Gönderilenler: 12
  Alıntı asli67 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Şubat 2017/2011 Saat 05:12

dede

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Şubat 2017/2011 Saat 10:33

dede

BUNLARIN %90 NI TAMAMDIR HAKİKİ AMA GENE DE ÇOK YAKINDAN İNCELEMEK LAZIM

dede

BUNLARIN DA ÇOĞU TAMAMDIE HAKİKİDİR DE BUNLARIN DA ÇOK YAKIN ELDE BÜYÜTEÇTE VE ELEKTRON MİKROSKOBUNDA İNCELENMESİ ŞARTTIR

YANİ ASLI  SANA DİYECEĞİM TEK BİŞİ VARDIR BANA TELEFON AÇ   VE SADECE  O HEYKELLERİ SİTEDEN ÇIKAR ONLARIN GÖRÜNTÜLERİ SANAL ORTAMDA TEHLİKELİDİR SAHTE BİLE OLSALAR
VE BEN BULDUM BULUYORUM DA ASLA Bİ DAHA YAZMA  DAHA ÇOK TOYSUN BU İŞLERDE  YOLU YORDAMI BİLMİYORSUN  BAŞINA İŞ AÇARSIN SONRA

VE EN MÜHİMİ SEN MAKİNECİMİSİN MAKİNEYLEN Mİ BULUYORSUN BUNLARI YOKSA GÖZLEN Mİ BUNU İLK ÖNCE BİR BELİRT

O.NACİ KANAT >24 SAAT ARANABİLİNİR TEL NOSU>>  0 536 565 80 55   TEN BANA BİR ALO DE BU MEVZUU HAKKINDA  HEMEN ....

SAYGILAR...............................................................................NACİBABA.....................ONK....

NOT>> ADMİN  SENİN FİKRİN NEDİR BU KONU HAKKINDA YAZARSAN FAYDALI OLUR KANISINDAYIM.............................................................nacibaba.................................onk...

Selam arkadaşlar
bu paraların hepsinin tek bir çömlekten çıktığına ben hiçbir zaman inanmam  bunlar makine ilen ayrı yerlerden toplanmadır  veyahutta şöyle aslı olmıyan bir mizanseniylen de şöyle denilebilinir
her halde o paraların devrinde o ülkede bir müze varmış?? bu olamadığına göre de  bu paraların çeşitlerine hasta olan o zamanki bir numusmatikçi varmış yani bir kolleksiyomner olabilirmi olamaz da değil bilemeyiz ki o devrin yaşam tarzlarını bi sürü şeyler olabilir onun birikrdiği çeşitli paralar olabilir ve bunlarda günümüzde bu arkadaşa tesadüf ederek çıkmıştır  olamazmı yani ??

Arkadaşlar  bu dünyaa kurulduğundan beri asırlardan beri her devirde acaip şeyler oluyor  bunlara alışmak lazımdır bu da o acaip işlerden biri olamazmı olurmu bütün mesele bu ..

HEPİNİZE SONSUZ SELAMLAR KALIN  SAĞLICAKLA..............................................ADMİN......
Yukarı Dön
osi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 31/Temmuz 2017/2015
Durum:
Gönderilenler: 2
  Alıntı osi Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Şubat 2017/2011 Saat 07:57

slm bunlarin hepsini bir yerdemi buldun  .eger biryerden ise bana pek inandirici gelmedi bu objelerin hepsi degisik   bunlar toplama degisik yerlerden .birde naci babanin dedigi cok onemli objelerle ilgili anladinmi bu sekilde yazma ..nasibin cok olsunSmile

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Şubat 2017/2011 Saat 13:55

ASLI   .................YA

ARKADAŞ NE OLDU BİRDEN KAYBOLDUNUZ MERAK ETTİM SAĞ SALİMSEN Bİ MESAJ AT DA  BİLELİM  NE OLDUĞUNU TAMAMMI....?????

SAYGILAR..................................................................................NACİBABA....................ONK...
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50